ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Będzie strajk włoski w szkołach

fot. archiwum zlubaczowa.pl
fot. archiwum zlubaczowa.pl

fot. archiwum zlubaczowa.pl

15 października rozpocznie się w szkołach strajk włoski; nauczyciele będą wykonywali tylko te czynności, które są opisane przepisami Prawa oświatowego – poinformował Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Taka decyzja to wynik ankiety przeprowadzonej przez ZNP wśród pracowników wszystkich typów szkół, placówek oświatowych i przedszkoli będących i niebędących członkami Związku. Jak podaje ZNP, anonimową ankietę w formie papierowej wypełniło 227,5 tys. osób.

Uczestnicy ankiety byli pytani m.in. o kontynuację protestu, a w przypadku odpowiedzi twierdzącej - o udział w akcji protestacyjnej. Zdaniem prawie co drugiego respondenta działania protestacyjne powinny być kontynuowane. Na pytanie „Jaka jest Pana/Pani opinia na temat działań protestacyjnych w oświacie?” 47,3 proc. respondentów odpowiedziało, że „działania protestacyjne powinny być kontynuowane”.

ZNP pytało także o udział w preferowanej formie protestu. Ponad połowa (55,3 proc.) ankietowanych wskazała na protest włoski czyli niewykonywanie pozastatutowych zadań w swojej szkole/przedszkolu/placówce. Co piąty nauczyciel był za udziałem w manifestacjach lub za wznowieniem strajku ogólnopolskiego (odpowiednio 22 proc. i 18 proc. respondentów).

Z ankiety wynika, że respondenci oceniają kondycję polskiego systemu edukacji na trójkę. Taką odpowiedź w pięciostopniowej skali wskazało 47,4 proc.

W oparciu o wyniku ankiety, Prezydium ZG ZNP zdecydowało o rozpoczęciu protestu włoskiego od 15 października.

Po wyborach ZNP przedstawi wniosek w sprawie utworzenia komitetu inicjatywy obywatelskiej; chcemy, by pensja zasadnicza nauczyciela dyplomowanego była równa przeciętnemu wynagrodzeniu w kraju – poinformował w środę prezes związku Sławomir Broniarz.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

terra
+14 # terra 2019-10-04 09:59
Proponuję brać się ostro do roboty! Żeby strajkować, trzeba wiedzieć o co, a tu ani wiedzy ani kompetencji. Najbardziej roszczeniowa grupa pracowników w PL - Nauczyciele. Wiecznie niezadowoleni ze swojego losu i wynagrodzenia - inteligencja. Większość pracowników na rynku chciało by mieć takie warunki pracy, także brać się za robotę i nie kombinować. A Pan Broniarz, wnuki powinien bawić jako były edukator, a nie mieszać się w sprawy o których nie ma pojęcia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ostatni sprawiedliwy
+13 # ostatni sprawiedliwy 2019-10-04 10:21
Cytuję terra:
Proponuję brać się ostro do roboty! Żeby strajkować, trzeba wiedzieć o co, a tu ani wiedzy ani kompetencji. Najbardziej roszczeniowa grupa pracowników w PL - Nauczyciele. Wiecznie niezadowoleni ze swojego losu i wynagrodzenia - inteligencja. Większość pracowników na rynku chciało by mieć takie warunki pracy, także brać się za robotę i nie kombinować. A Pan Broniarz, wnuki powinien bawić jako były edukator, a nie mieszać się w sprawy o których nie ma pojęcia.

Zgadzam się w całej rozciągłości tematu. Towarzystwo wzajemnej adoracji , któremu najlepiej wychodzi strajkowanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Hejka
-7 # Hejka 2019-10-05 14:31
To bierz sie do roboty . Jak nauczyciele mają tak wspaniale, to zostań nim. Na naukę nigdy nie jest za późno! A tak na przyszłość- Nie wypowiadaj się w sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
tak
-15 # tak 2019-10-04 12:08
same baty w tyton
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zastanawiam się
-9 # zastanawiam się 2019-10-04 15:47
dlaczego PiSdzielcy tak nienawidzą ludzi wykształconych?
Aha, bo nie da się nimi manipulować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
tuhn
+14 # tuhn 2019-10-04 23:03
wykształconych buahaaaa.... ale teraz pojechałeś, to że skończyli jakieś wyścigówki w Rzeszowie czy Przemyślu czyni ich wykształconymi ?! Nauczyciele nie potrafią najprostszych rzeczy życiowych wykonać, wiem co piszę, znam kilku bardzo dobrze. Tak 10 % z nich ma wiedzę i potrafi ją jakoś sensowanie przekazywać, ale to jest tylko 10 %, reszta to tłuki ze średnią w szkole średniej max. 3.0. Zdziwiłbyś się kto uczy Twoje dzieci, jacy wykształceni ludzie. Nie pisz zatem głupot, bo albo jesteś nauczycielem, albo o tobie możemy powiedzieć "PiSdzielec".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Alfons
-8 # Alfons 2019-10-04 23:36
Ach ta twoja rozległa wiedza i krótkowzrocznoś ć... leki brałeś dziś?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wybryk
+9 # Wybryk 2019-10-05 13:30
Dokładnie. Można ukończyć kilka szkół, wyższych uczelni i nie mieć pojęcia o życiu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Martaa
-5 # Martaa 2019-10-05 08:10
diabełkom z Oleszyc magazyn u monsia rozbieraja na naprzeciwko żelaznego. Znowu na oliwki za granice
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lucek
+13 # Lucek 2019-10-05 11:17
Jak tak źle i małe płace to na zmywak za granicę albo w pole tam są super zarobki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Klops
-2 # Klops 2019-10-05 14:58
A Tobie jak szkoda to zapraszam do szkoły, sorry chyba że nie masz z czym iść do szkoły, niestety podstawówka ukończona to jeszcze za mało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lolz
+11 # lolz 2019-10-05 17:48
Przecież Ty nawet nie potrafisz składnie pisać, nauczycielu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mafa
+18 # Mafa 2019-10-05 17:01
"Strajk Włoski" czyżby zaczęli przykładać się wreszcie do wykonywanych obowiązków. Rozpoczynanie i kończenie lekcji wraz z dzwonkiem, sumienne przygotowywanie się do zajęć, solidne wykładanie materiału, sprawdzanie klasówek i sprawdzianów w terminie do tego przewidzianym?

Hym,myślę iż jednak nie przyłożą się do wykładania przedmiotu, który uczą, bo to by skutkowało brakiem korków, z których czerpią drugą pensyjkę i z której nie trzeba się rozliczać przed skarbówką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ozi
-3 # ozi 2019-10-05 19:34
Ale "Barany" na tym portalu komentują-przep raszam zwierzątka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mafa
+3 # Mafa 2019-10-05 20:51
Właśnie się do nich zaliczyłeś !

Stawanie w obronie samego siebie, to tylko w gronie pedagogicznym uchodzi za heroizm.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kik
-5 # kik 2019-10-06 16:41
no dawać bomisie, jazda po nauczycielach, co tak słabo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mafa
+3 # Mafa 2019-10-06 20:27
A co, chciałeś stanąć w swojej obronie, miałeś już przygotowany jakiś argument ??
Praca nauczyciela nie jest łatwa, nikt temu nie zaprzecza, ale z pewnością gdybyście się staranniej przykładali do lekcji, wykładali swoje przedmioty z pasją, przestali udzielać korepetycji własnym uczniom, to może by i etos nauczyciela nie wygasał tak szybko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Adam W.
+4 # Adam W. 2019-10-06 18:02
Nauczyciele 40 godz. tygodniowo i testy przygotowywanie spr. w SZKOLE a nie ściema w DOMKU
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+4 # Ama 2019-10-06 22:23
Ten strajk już trwa,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Taaaa
-2 # Taaaa 2019-10-08 06:57
Strajk nauczycieli? Ha ha ha nauczycielom w szkole nie chce sie pracowac :).Dziecko ktoro jest w 4 klasie szkoly podstawowej z jednego przedmiotu mialo zadane 21 zadan.To jest nauczyciel ktory uczy????Gdzie jest pani na lekcji skoro dzieciom kaze czytac 2 rozdzialy a pozniej zadaje im te zadania do domu???Naprawde bardzo ciezka praca jest nauczyciela hi hi ;).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nauczyciel
+7 # nauczyciel 2019-10-09 15:54
W Polsce istnieje obowiązek edukacji, jednakże można go spełniać poza szkołą. Takie rozwiązanie jest w naszym kraju możliwe od 1991 roku. Aby dziecko mogło uczyć się w trybie edukacji domowej, należy zapisać je do wybranej przez nas szkoły, gdzie co roku przystępuje do egzaminów klasyfikacyjnych.
Uczcie swoje dzieci w domu i przestańcie na obrażać.
Wyniki sprawdzimy dwa razy do roku.
Myślę że będą sama szóstki.
Życzę waszym dzieciom powodzenia .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Taaaa
-1 # Taaaa 2019-10-09 19:08
A dlaczego mamy uczyc dzieci samych skoro sa od tego nauczyciele? Za co maja brac kase????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
terra
-4 # terra 2019-10-10 08:47
odpowiedź, świetnego nauczyciela! Namawia ludzi, żeby dali nauczycielom spokój ;) Ja już nic z tego nie rozumiem. To jak w końcu, chcecie pracować, czy nie ? A może tylko pieniądze Was interesują, a nie uczeń ? Porażka, zawód nauczyciel w ostatnim czasie stracił resztki godności. Sam nauczyciele nie potrafią myśleć, tylko słuchają jakiegoś dziadka Rymarza, straszne. Doszło do tego, że sami się już pogubili w tym wszystkim i nie wiedzą czy mają uczyć, czy mają strajkować. Smutne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Taaaa
-1 # Taaaa 2019-10-11 19:32
Święta racja...Chcieli by brac kase za nic a rodzice doksztalcac maja swoje dzieci bo "BIEDNY NAUCZYCIEL" nie ma czasu przerobic tematu na lekcji ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi