ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Beata Szydło zrezygnowała, Mateusz Morawiecki kandydatem na premiera

fot. premier.gov.pl
fot. premier.gov.pl

fot. premier.gov.pl

Jak poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek na czwartkowym posiedzeniu Komitetu Politycznego partii premier Beata Szydło na ręce komitetu politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Została ona przyjęta. 

„Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję”- napisała Szydło na Twitterze. 
 
Komitet Polityczny PiS na stanowisko premiera wysunął kandydaturę Mateusza Morawieckiego. Jak nieoficjalnie podał PAP wotum zaufania dla rządu Morawieckiego zostanie uchwalony we wtorek. 
 
W piątek Szydło zabrała głos tuż po rozpoczęciu obrad Sejmu. 
 
"Chcę podziękować moim rodakom za to, że państwo wspieraliście nasz rząd, za wasze głosy w kampanii wyborczej" - powiedziała premier. 
 
"Świadoma odpowiedzialności za moment historyczny, w którym znalazła się w tej chwili Polska, pozostanę w rządzie po to, by razem z Prawem i Sprawiedliwością budować dobrą zmianę" - oświadczyła. 
 
Beata Szydło po rezygnacji z funkcji premiera ma objąć funkcję wicepremiera w rządzie. 
 
„Nie wolno zapominać, że my jesteśmy jedną drużyną na etapie działania i realizowania naszych programów. Zmieniają się ludzie, ale program nie” - podkreśliła rzeczniczka PiS. 
 
"Dziś mówimy o tym, że chcemy, by pani premier pełniła również ważną funkcję w polskim rządzie, bo na to zasługuje z całą pewnością swoją pracowitością, determinacją" - mówiła Mazurek.  
 
Mazurek dodała, że podczas Komitetu Politycznego nie rozmawiano na temat zmiany poszczególnych ministrów. 
 
"Mówiliśmy tylko w sposób ogólny o tym, że w związku z tą sytuacją zarówno w kraju, jak i za granicą wymagana jest korekta nie tylko poszczególnych stanowisk w rządzie, ale też jego kierownictwa. Stąd też taka nasza propozycja" - mówiła rzeczniczka PiS. 
 
Mazurek dopytywana o obsadzanie stanowisk poszczególnych ministrów stwierdziła, że dziś padła propozycja zmian na stanowisku premiera. 
 
"Sądzę, że jeżeli dojdzie do tego, że zostanie zaprzysiężony (Mateusz Morawiecki), to o szczegółach swojej pracy, tego, kogo widzi i gdzie, o tym powie" - powiedziała Mazurek. 
 
 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Z
+21 # Z 2017-12-08 12:21
Po jakiego grzyba taka informacja na powiatowym portalu? Jeszcze brakuje kącika smoleńskiego i grupy wsparcia duchowego Jarosława Kaczyńskiego. Przez takie pseudonewsy zlubaczowa stał się mało atrakcyjną dmuchawą propagandową lokalnych watażków. Jeszcze jest czas się odwrócić od bycia gadzinówką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
1234
+5 # 1234 2017-12-08 14:20
Cytuję Z:
Po jakiego grzyba taka informacja na powiatowym portalu? Jeszcze brakuje kącika smoleńskiego i grupy wsparcia duchowego Jarosława Kaczyńskiego. Przez takie pseudonewsy zlubaczowa stał się mało atrakcyjną dmuchawą propagandową lokalnych watażków. Jeszcze jest czas się odwrócić od bycia gadzinówką.

haha dokładnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Xxx
+4 # Xxx 2017-12-08 19:53
100% racji.
Pisałam to już pod innym postem ale powtórzę - to nie jest portal lokalny tylko PIS-owski.
Propaganda rządu na pierwszym miejscu a o świetnych obchodach święta niepodległości zorganizowanych przez naszą MBP ani słowa .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Patriota
-13 # Patriota 2017-12-08 13:06
Nikt nie zmusza cię do czytania takich informacji ale obrażać ty tylko platfusi tak potrafią i pisać takie debilne komentarze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obibok
+4 # obibok 2017-12-08 18:53
Platfusi nie nazwali nikogo kanalią, mordą zdradziecką ani gorszym sortem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ona
-9 # ona 2017-12-09 14:50
Cytuję obibok:
Platfusi nie nazwali nikogo kanalią, mordą zdradziecką ani gorszym sortem.

Nie nazywali tylko uciszali raz na całe zycie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Z
+7 # Z 2017-12-08 20:42
Cytuję Patriota:
Nikt nie zmusza cię do czytania takich informacji ale obrażać ty tylko platfusi tak potrafią i pisać takie debilne komentarze.


Wszystkie możliwe media ogólnopolskie trąbią o zmianie premiera, nawet zagraniczne, po jakiego grzyba jeszcze to powielać w medium regionalnym, gdzie 100% czytelników spodziewa się newsów z regionu. Zrozumiałbym to, gdyby na przykład ktoś z lokalnego PiSu skomentował sprawę, np Teresa Pamuła, czy Swatek czy Zuchowski albo Mamczur, tymczasem jest to temat wyciągnięty z tyłka. Nie oskarżaj ludzi o platfusowatość, bo strzelasz ślepakami. Są jeszcze ludzie nikogo nie popierający, są wielbiciele Kukiza, PSLu, SLD Palikota, Narodowców, Mariana Kowalskiego itd dalej i tak dalej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
gajowy
+11 # gajowy 2017-12-08 13:49
Jak to mozliwe?! Rano byla taka dobra a wieczorem...... dymisja!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
uuuu
+5 # uuuu 2017-12-08 16:05
w Polsce jest to już normą by nie mogło być normalnie, pewnie to początek końca PiS. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć tak, Wałęsa zniszczył Solidarność, Krzaklewski wykończył AWS, Miller i Kwaśniewski wykończyli SLD, Pawlak z Piechocińskim PSL, Lepper Samoobronę, Giertych LPR, Tusk, Schetyna i reszta bandy PO, a Kaczyński wykończy PiS. Smutnym jesteśmy narodem i prawdę powiedział zachodni polityk cytuje " Zostawcie Polskę i Polaków w spokoju, oni sami się wykończą, taki to już naród " coś w tym chyba jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Pis
+4 # Pis 2017-12-08 16:23
Tym portalem rządzi pis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
matematyk
-5 # matematyk 2017-12-08 16:58
i właśnie dlatego możesz na nim napisać co chcesz (oczywiście w granicach prawa i dobrych obyczajów) Nikt cię nie cenzuruje bo masz inne poglądy. Zobacz na inny portal i ilość wpisów i komentarzy. A spróbuj napisać coś na ZSL PBS czy nie daj boże Płaczących Obiboków. Tam podobnie jak i na największej gazecie internetowej jest cenzura na mających inne poglądy no ale oni reprezentują demokrację wolność i niezawisłość a tutaj jest zły PiS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obibok
+11 # obibok 2017-12-08 18:46
Na tym innym portalu nie ma mechanizmów oceniania ani odpowiedzi, dlatego komentowanie tam jest mniej popularne. Cenzura jest i tu i tam, choć tam chyba większa (zarówno polityczna jak i obyczajowa), zwłaszcza dawniej była większa, co także zniechęciło ludzi do komentowania tam. No chyba, że kasują błyskawicznie albo wogóle nie ukazują się brzydkie wpisy. Tutaj widać, że się ukazują i czasami nagle znikają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obibok
+3 # obibok 2017-12-10 09:49
Tam też czasem bywają i nagle znikają. Wczoraj lub dzisiaj zniknął wpis pod artykułem o forum biznesu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
wyborca
-5 # wyborca 2017-12-08 18:05
P Szydło jest pani wspaniałym człowiekiem i Polką dziękujemy. Morawiecki pokaż, że dorównujesz i pracujesz dla dobra Polski po szoku daje ci zaufanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obibok
+10 # obibok 2017-12-08 20:22
To pan Morawiecki będąc wicepremierem i ministrem rozwoju i finansów nie pracował dla dobra Polski? Bo za rzadko w Toruniu bywał?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
TOM
+3 # TOM 2017-12-09 10:37
Gdzieś to już kiedyś słyszałem.
Polecam pooglądać podobne pożegnanie.
youtu.be/zrIy90Pw1LM

Moi państwo. Zaprosiłem was tutaj, żeby was pożegnać. Pomimo tego, że gwałtem chcą mnie zatrzymać na stanowisku, odchodzę. Może wiecie, dlaczego, a może i nie wiecie, ale to wszystko jedno. Odchodząc chciałem wam podziękować za to, żeście państwo byli pracowici i służbiści, żeście pomogli mnie, twórcy tego banku, w jego wzorowym prowadzeniu.
Myślę, że zachowacie o mnie dobrą pamięć, bo byłem dla was prawdziwym ojcem i - nie chwaląc się - niejeden pod moją ręką sporo nauczył się. Nie wiem jeszcze, kto będzie moim następcą. Ale to jedno wam powiem, że musicie go tak samo szanować jak i mnie, bo zwierzchnika zawsze szanować trzeba, chociaż to i nie będzie na pewno żaden wielki mąż stanu, a może nawet spartoli to, co ja tak dobrze zrobiłem, ale zwierzchnik to zwierzchnik.

Pracujcie dalej dla dobra kochanej ojczyzny, żeby państwo miało korzyść, skoro wam płaci. Żal mi was opuszczać, bo chociaż może i nie byłem z wami delikatny, ale taka już moja natura, a sercem z Wami związałem się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
uuuu
+7 # uuuu 2017-12-09 12:17
Cytuję TOM:
Gdzieś to już kiedyś słyszałem.
Polecam pooglądać podobne pożegnanie.
youtu.be/zrIy90Pw1LM

Moi państwo. Zaprosiłem was tutaj, żeby was pożegnać. Pomimo tego, że gwałtem chcą mnie zatrzymać na stanowisku, odchodzę. Może wiecie, dlaczego, a może i nie wiecie, ale to wszystko jedno. Odchodząc chciałem wam podziękować za to, żeście państwo byli pracowici i służbiści, żeście pomogli mnie, twórcy tego banku, w jego wzorowym prowadzeniu.
Myślę, że zachowacie o mnie dobrą pamięć, bo byłem dla was prawdziwym ojcem i - nie chwaląc się - niejeden pod moją ręką sporo nauczył się. Nie wiem jeszcze, kto będzie moim następcą. Ale to jedno wam powiem, że musicie go tak samo szanować jak i mnie, bo zwierzchnika zawsze szanować trzeba, chociaż to i nie będzie na pewno żaden wielki mąż stanu, a może nawet spartoli to, co ja tak dobrze zrobiłem, ale zwierzchnik to zwierzchnik.

Pracujcie dalej dla dobra kochanej ojczyzny, żeby państwo miało korzyść, skoro wam płaci. Żal mi was opuszczać, bo chociaż może i nie byłem z wami delikatny, ale taka już moja natura, a sercem z Wami związałem się.


TOM - dopasowałeś swoją wypowiedź idealnie do sytuacji jaka jest obecnie u nas w kraju. Dodam od siebie do tego, że nie kto inny jak sam Józef Piłsudski potrafił publicznie powiedzieć przewidując jakby dalsze losy Polski po swojej śmierci mówiąc publicznie, że - cytuję "Polacy to naród idiotów" i chyba trafił z tą wypowiedzią w sytuację w jakiej obecnie znajduje się nasz kraj."Tą prawdę bar­dzo trud­no "przełknąć" i w tym właśnie tkwi WIEL­KOŚĆ Mar­szałka! Tra­giczna pos­tać naszej his­to­rii... Po­konał bol­sze­wików a przeg­rał z włas­nym na­rodem! KTO!!! No kto przyz­na mu dzi­siaj rację???" Ludzie władzy żrą się jak wściekłe psy o władzę, wpływy i pieniądze, a o zwykłych obywatelach ciężko pracujących, nikt tak naprawdę nie myśli, bo jeśli nawet jedną ręką coś ci dadzą, to drugą zabiorą dwa razy więcej po to tylko, by zabrać to tylko i wyłącznie dla siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
GOsc
-2 # GOsc 2017-12-11 12:08
Bo Piłsudski realizował plan żydo-bolszewikó w, nie był Polakiem. Z jednej strony zatrzymał moskali z drugiej pracował dla Niemców
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
987654
+3 # 987654 2017-12-09 12:43
no po co usuwasz komentarze ? pisowco!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Weik
+18 # Weik 2017-12-09 13:16
Dzisiejsze czasy sa trudne szczegolnie na takich prowincjach jak Lubaczow,p prace ciezko ,a jak sie juz ja ma to prywacarz chce z czlowieka wycisnac wszystko co sie da za marny grosz.Osobiscie mam daleko w tyle kto jest u wladzy chce godnie zyc ,spokojnie pracowac i byc zdrowy i tego Wam zycze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Pracownik najemny
+10 # Pracownik najemny 2017-12-09 14:59
Nie to żebym bronił prywaciarzy, wyzyskują pracowników, ale ich wyzyskuje państwo, żeby miało na socjal, żeby politycy mogli mówić że dbają o tych biedniejszych i wyzyskiwanych. Bardzo dobrze napisał #uuuu w ostatnim zdaniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kt
+3 # kt 2017-12-10 12:10
Tak właśnie „Polak Katolik” traktuje kobiety , wykorzystać, upokorzyć i wmawiać ze sama tego chciała
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kt
+2 # kt 2017-12-10 12:10
Tak właśnie „Polak Katolik” traktuje kobiety , wykorzystać, upokorzyć i wmawiać ze sama tego chciała
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
bez robotny
+2 # bez robotny 2017-12-11 08:00
a ile ma na koncie skad z gieldy tak zarabial katolik tato go blogoslawil smieszne to
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ooooo
+2 # ooooo 2017-12-11 14:58
zlodzieje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obibok
+4 # obibok 2017-12-11 15:41
E tam, jeszcze na razie nie ma złodziejstwa. A jak już będzie (a będzie, w PiSie też nie są sami święci) to się nie dowiemy, bo już nie będzie mediów niezależnych od władzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
obibok
+2 # obibok 2017-12-11 19:09
Zapowiadała przed wakacjami pani Pawłowicz, że się wezmą za dziennikarzy i się wzięli. Dzisiaj Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę prawie 1,5 mln zł (rekordową w swojej historii) na TVN, za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 r. Zdaniem KRRiT relacje te propagowały działania sprzeczne z prawem i sprzyjały zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu. Gdyby ktoś nie wiedział to informuję, że Rada jest powoływana przez Sejm, Senat i Prezydenta, obecni jej członkowie zostali powołani w lipcu i wrześniu 2016.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Ama
-1 # Ama 2017-12-12 22:28
Za. 2 godz. 13grudnia, czy ogłoszą stan wojenny?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować