ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Obok dworca PKS w Lubaczowie powstają oszklone wiaty przystankowe!

W ostatnim czasie głośno było o wiatach przystankowych, które zostały postawione pod koniec września. Mieszkańcy byli oburzeni, że zamiast prawdziwych przystanków powstały „baldachimy”. Na szczęście osoby odpowiedzialne zajęły się tą sprawą i od dziś na autobus możemy oczekiwać pod oszklonym przystankiem!

Lubaczów od kilku miesięcy jest bez dworca. Mieszkańcy na autobus musieli czekać pod gołym niebem. Dopiero pod koniec września postawiono dwie wiaty przystankowe. Niestety te wiaty nie były oszklone, co wzburzyło wielu mieszkańców powiatu.

śmiechu warte są te przystanki ... jak będzie wiało i padało to i tak przed niczym nie uchroni to podróżnych, a po za tym ile osób się tam zmieści ? 10? – pisał "obserwator" pod artykułem, w którym informowaliśmy o nowych „przystankach”.

Na szczęście po miesiącu stało się coś niesamowitego! Data warta zapamiętania – 5 listopada 2014 roku postawiono oszklony przystanek! Za kilka dni najprawdopodobniej pojawi się druga, oszklona wiata przystankowa!

Niestety, pod szklanym sufitem przystanku wiele osób się nie zmieści. Możemy się spodziewać, że podczas opadów deszczu czy śniegu uczniowie szkół, których po godzinie 13 jest mnóstwo będą walczyć o możliwość wejścia pod wiatę! Ci, którzy przegrają walkę, będą musieli zadowolić się oczekiwaniem na autobus jedynie pod gołym niebem. Uczniowie, pamiętajcie – KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY!

Coraz bardziej niepokoi fakt, że prace na dworcu nie ruszyły! Dworzec został sprzedany firmie, która ma zburzyć budynek i całą infrastrukturę oraz postawić w tym miejscu Intermarche.  Niedaleko supermarketu ma powstać także nowy dworzec PKS wraz dwoma stanowiskami postojowymi dla autobusów oraz dwoma wyjazdowymi. PKS Jarosław dostał zobowiązanie od firmy z Poznania, że market zostanie oddany do użytku na początku 2016 roku.

DSC_0212.JPGDSC_0213.JPGDSC_0215.JPG

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

bangbang
0 # bangbang 2014-11-05 17:51
Uczniowie, pamiętajcie – KTO SZYBSZY TYM LEPSZY! - co prawda to prawda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
arh
0 # arh 2014-11-05 18:16
powstawać to mogą w fabryce, koło dworca to są stawiane. dziennikarze za dychę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
tim
+2 # tim 2014-11-05 22:50
Lubię ten portal.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
lena
+1 # lena 2014-11-05 23:58
ja też
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
MP
-2 # MP 2014-11-06 10:29
Portal kategorii NIE. Najwyraźniej w naszym regionie jest takie zapotrzebowanie.
Na początku miałem lepsze zdanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ola
+1 # ola 2014-11-06 10:49
Cytuję MP:
Portal kategorii NIE. Najwyraźniej w naszym regionie jest takie zapotrzebowanie.
Na początku miałem lepsze zdanie.


Gdyby nie ten portal , to może nikt sprawą braku przystanków w mieście powiatowym nie zajął by się. Czasami warto głośno mówić, bo władza nie stoi na tych przystankach! A często też czytałam tutaj o sukcesach naszych władz, tak więc opinia nieadekwatna do rzeczywistości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
MP
0 # MP 2014-11-07 07:58
To wręcz jednakowe porównanie:
władza chwali się sukcesami = portal chwali się jednym artykułem.
W żadnym wypadku nie bronię władz, ponieważ w tym przypadku jak wielu innych zasłużyły na słowa krytyki. Język, forma itd. przekazywania treści zdecydowanie do poprawy.
Dziennikarstwo opiera się na pokazaniu problemu w związku z tym polecam ponowne przeczytanie powyższego tekstu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ja
+2 # ja 2014-11-06 12:23
"Niestety, pod szklanym sufitem przystanku wiele osób się nie zmieści." - po jednej wiacie od każdego kandydata na burmistrza i wszyscy się pomieszczą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
brbrbr
0 # brbrbr 2014-11-07 17:05
O aż o 10 osób więcej osób znajdzie schronienie przed deszczem śniegiem wiatrem bo więcej niż po 5 osób do jednego przystanku nie wejdzie a GDZIE RESZTA ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
a
0 # a 2015-03-24 19:06
To jest prowizorka, która przetrwa lata świetlne, bo dworca PKS to się w Lubaczowie nigdy jujż nie doczekamy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować