Policjanci przestrzegali seniorów przed niebezpieczeństwami

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

"Bezpieczny senior” - to tytuł debaty społecznej zorganizowanej przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie w ramach cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". Podczas spotkania funkcjonariusze omówili między innymi zagrożenia związane z działalnością sprawców, którzy chcą oszukać osoby starsze na wiele sposobów.

W środę w Domu Kultury w Lisich Jamach odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Celem spotkania było zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w szczególności osób starszych.

Debacie przewodniczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie, podinp. Janusz Mokrzycki, który przywitał zebranych. W spotkaniu udział wzięli przede wszystkim członkowie klubów seniora z Lisich Jam, Opaki, Krowicy Samej i Krowicy Hołodowskiej W organizację spotkania aktywnie włączyła się Sylwia Czucha z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie.

Na początku asp. Monika Tomczyszyn-Pachołek przedstawiła zebranym działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji „Moja Komenda” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Następnie za pomocą prezentacji multimedialnej mł. asp. Mateusz Maź przedstawił i omówił sposoby jakie są wykorzystywane przez oszustów, aby wyłudzić pieniądze.

Na zakończenie spotkania odbyła się dyskusja na tematy najbardziej nurtujące mieszkańców. Każdy chętny mógł podzielić się swoimi wnioskami w kwestionariuszach debaty, które uczestnicy otrzymali do wypełnienia. Bardzo cieszy fakt, że zgromadzone osoby, jednogłośnie stwierdziły, że przedstawione tematy są dla nich istotne i należy o nich rozmawiać. - podkreślają lubaczowscy policjanci

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: