Alert RCB: Uwaga na bardzo silny wiatr - w porywach nawet 100 km/h

fot. wikipediaorg
fot. wikipediaorg

fot. wikipediaorg

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed bardzo silnym wiatrem. Prędkość w porywach może osiągnąć nawet 100 km/h.

Dzisiaj mieszkańcy naszego powiatu otrzymali SMS od RCB o następującej treści: 

Uwaga! Dziś (9.02), po południu, w nocy i jutro w ciągu dnia bardzo silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Jeśli możesz, zostań w domu"

Ostrzega też IMGW

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązujące od godz. 22:00, aż do dnia następnego do godz. 21:00. wydało także Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. 

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 100 km/h, południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni. Maksymalna prędkość wiatru wystąpi w poniedziałek (10.02) od 09:00 do 18:00. - prognozują synoptycy.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90%.

Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia?

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych. - informuje IMGW

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: