Chcesz zostać strażakiem? Lubaczowska jednostka prowadzi nabór

fot. MSWiA Zdjęcie ilustracyjne
fot. MSWiA Zdjęcie ilustracyjne

fot. MSWiA Zdjęcie ilustracyjne

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie prowadzi nabór do służby na stanowisko głównego księgowego.

Osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi strażackiej braci na złożenie wszelkich wymaganych dokumentów i oświadczeń mają czas do 30 stycznia. Najlepsi spośród zgłoszonych kandydatów wyłonieni zostaną w toku pięcioetapowych kwalifikacji. Składają się na nie testy sprawności fizycznej (z m.in. zakresu wydolności, podciągania na drążku czy biegu po kopercie), sprawdzian wiedzy nt. funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej i Państwowej Straży Pożarnej, weryfikacja posiadanych kwalifikacji i uprawnień dodatkowych, oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Co najważniejsze kandydaci do służby w Państwowej Straży Pożarnej spełniać muszą stosowne kryteria m.in. być nie karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, legitymować się bardzo dobrym stanem zdrowia, tj. zdolnością fizyczną i psychiczną. Dodatkowo w związku z tym, że docelowo nowo wybrany strażak będzie pełnił funkcję Głównego Księgowego to musi posiadać doświadczenie w księgowości. Atutem będzie także wykształcenie z zakresu finansów i ekonomii.

Wyniki postępowania kwalifikacyjnego po każdym z etapów na bieżąco będą publikowane na tablicy ogłoszeń w siedzibie KP PSP w Lubaczowie oraz na stronie kppsplubaczow.pl

Warto dodać, że to już drugi nabór na to stanowisko, bowiem w pierwszym kandydaci nie zdali testów sprawnościowych.

Szczegółowe informacje nt. naboru -> LINK

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: