ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Lubaczów: Będzie wzrost opłat za wodę i ścieki

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Mieszkańcy Lubaczowa za wodę i ścieki zapłacą o kilka groszy więcej. Zgodnie z decyzją Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” opłata za 1m3 wody wzrośnie o 5 groszy, a za ścieki o 9 groszy.

Miejski Zakład Komunalny w Lubaczowie, na podstawie decyzji Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, w 2018 roku wprowadził na terenie gminy, na okres 3 lat, taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Zgodnie z decyzją „Wód Polskich” w 2018 roku opłata za wodę i ścieki miała pozostać na poziomie z lat 2015 – 2017. Przypomnijmy, że wtedy ceny ustalali miejscy radni.

Natomiast już w ubiegłym roku opłaty wzrosły – o 5 groszy za wodę i o 10 groszy za ścieki.

W 2020 roku mieszkańców Lubaczowa czeka kolejny wzrost, bowiem w sumie za 1m3 dostarczanej wody zapłacą 2,35 zł netto oraz 4,46 zł za ścieki. To wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 5 i 9 groszy.

Warto dodać, że decyzja PGW „Wody Polskie” dot. cen została rozpatrzona na podstawie wniosku Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Tabela przedstawiająca opłaty w różnych latach poniżej:

Taryfa za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków (zł) 2015 2016 2017 2018 2019 2020
za 1 m3 dostarczanej wody dla wszystkich odbiorców 2,25 2,25 2,25 2,25 2,30 2,35
za 1 m3 ścieków wprowadzanych do kanalizacji miejskiej 4,27 4,27 4,27 4,27 4,37 4,46
opłata za przyłączenie urządzenia wodociągowego 250,00 250,00 250,00 - - -
opłata za przyłączenie urządzenia kanalizacyjnego 450,00 450,00 450,00 - -

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

JA
-5 # JA 2020-01-22 21:42
czyli jedne z najniższych w powiecie, tylko redaktorze po co to teraz wrzucacie, nie ma już czym jątrzyć?

Decyzja WódPolskich z 10 kwietnia 2018,
od 7 listopada 2018 na stronie www,
mzgkim.lubaczow.pl/.../decyzja
Last Updated: 16 maja 2019
obowiązująca stawka 2,35 "od 25 do 36 miesiąca obowiązywania", czyli gdzieś od kwietnia/maja 2020 do kwietnia/maja 2021

wiec po co to teraz dajecie? "szczere" intencje "dobrej zmiany"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
TKM
+10 # TKM 2020-01-22 22:12
toż to całe 2% w górę, przy inflacji 3,4%,
prawie jak autolokata, całe 1,45% zysku "dobrej zmiany"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
jjghjhg
+6 # jjghjhg 2020-01-23 07:48
Tak najniższe w powiecie tu grosz, tam grosz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
JA
+10 # JA 2020-01-22 23:08
od roku czasu PISowy wójt bierze za wode 2,17 i ścieki 4,77, łacznie ‭6,94‬
wodypolskie.bip.gov.pl/.../...

PełOwy bumristrz za parę miesięcy bedzie was drenował na ‭6,81‬ (2,35+4,46)

czy to przypadek?
Nie! to wina tuska!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
JArek
+12 # JArek 2020-01-23 06:22
Cytuję JA:
od roku czasu PISowy wójt bierze za wode 2,17 i ścieki 4,77, łacznie ‭6,94‬
wodypolskie.bip.gov.pl/.../...

PełOwy bumristrz za parę miesięcy bedzie was drenował na ‭6,81‬ (2,35+4,46)

czy to przypadek?
Nie! to wina tuska!



Teraz proszę Płakać i Szlochać, krzyczeć precz z komuną i płacić. Za wypitą gorzałę i zjedzoną kiełbasę przed wyborami teraz trzeba oddać z nawiązką
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
wodkan
+7 # wodkan 2020-01-23 08:58
Ode mnie wójt brał tak jak piszesz 2,17 i 4,77, łącznie 6,94 (plus 8% VAT czyli łącznie 7,49 zł brutto) do 28.10.2019r., od tego dnia bierze 2,39 i 5,60, łącznie 7,99 czyli 8,63 zł brutto. A tak na marginesie w artykule wszystkie ceny są cenami netto, trzeba do nich doliczyć 8% VAT.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Toja
+10 # Toja 2020-01-23 09:47
Jakoś nie przypominam sobie żeby ten "obiektywny" portal napisał, jak w Gminie skończyły ceny. O "swoich" tylko dobrze? Tylko radosne niusy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
JA
+7 # JA 2020-01-23 10:29
Cytuję wodkan:
Ode mnie wójt brał tak jak piszesz 2,17 i 4,77, łącznie 6,94 (plus 8% VAT czyli łącznie 7,49 zł brutto) do 28.10.2019r., od tego dnia bierze 2,39 i 5,60, łącznie 7,99 czyli 8,63 zł brutto. A tak na marginesie w artykule wszystkie ceny są cenami netto, trzeba do nich doliczyć 8% VAT.


czyli na tę chwilę AŻ 20% WIĘCEJ!!!!!!
Panie redaktorze, może artykuł "Kto skubie mieszkańców gminy?"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
wodkan
-6 # wodkan 2020-01-23 11:26
Duża podwyżka, ale może dlatego, że wcześniej przez długi czas, chyba od 2015 roku, nie było podwyżek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dwa i pół
+9 # dwa i pół 2020-01-23 11:37
Cytuję wodkan:
Duża podwyżka, ale może dlatego, że wcześniej przez długi czas, chyba od 2015 roku, nie było podwyżek.


a może zloty PiS z całego województwa w Kresowej Osadzie też kosztują, może to przerzucenie pośrednio kosztów na zwykłych mieszkańców?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi