Marzysz o pracy w Policji? Poznaliśmy terminy przyjęć

fot. KWP Poznań
fot. KWP Poznań

fot. KWP Poznań

Marzysz o pracy w policji? Chciałbyś stać na straży prawa? Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji ogłosił rozpoczęcie rekrutacji dla kandydatów do służby w policji na terenie naszego województwa w 2020 roku.

Zawód policjanta to zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Spróbuj, bo naprawdę warto. Jeśli zechcesz z nami pracować, to tworząc razem 100-tysięczną formację, będziemy odpowiadać za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju - zachęcają policjanci.

Kto może zostać policjantem?

Kandydat do pracy w policji musi mieć polskie obywatelstwo i nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i korzystać z pełni praw publicznych. Nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. 

Kandydaci przechodzą testy wiedzy, sprawności fizycznej i psychologiczny oraz rozmowę kwalifikacyjną, na każdym z tych etapów zdobywając punkty. Dodatkowe można uzyskać m.in. za wyższe wykształcenie, tytuł ratownika medycznego, uprawnienia instruktora strzelectwa, sportów walki czy nurkowania. 

Po przejściu rekrutacji, kandydat przyjęty do służby zostanie skierowany do jednej ze szkół policyjnych na sześciomiesięczne szkolenie zawodowe, następnie na dwumiesięczną służbę adaptacyjną, po czym trafi do jednostki na terenie Podkarpacia.

Planowane przyjęcia do służby w policji w terminach:

- w dniu 27 lutego 2020 roku,
- w dniu 21 kwietnia 2020 roku,
- w dniu 13 lipca 2020 roku,
- w dniu 16 września 2020 roku,
- w dniu 5 listopada 2020 roku,
- w dniu 30 grudnia 2020 roku.

Więcej o zasadach naboru do służby w Policji można znaleźć tutaj.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: