ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Powiat lubaczowski pszczołami stoi. Pszczelarze podsumowali rok i podzielili się opłatkiem w Lubaczowie

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

W poniedziałek (13.01) w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie na spotkaniu opłatkowym zebrali się członkowie Powiatowego Związku Pszczelarzy w Lubaczowie wraz z zaproszonymi gośćmi, aby wspólnie podsumować miniony rok oraz przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu członków związku wraz z jego zarządem, a także zaproszeni goście. Znalazł się wśród nich poseł Mieczysław Kasprzak, Katarzyna Segiet- przedstawicielka poseł Teresy Pamuły, ks. Andrzej Stopyra- dziekan lubaczowski, ks. Jerzy Sopel- kapelan lubaczowskich pszczelarzy, Paweł Głaz- wicestarosta lubaczowski, samorządowcy z gmin powiatu lubaczowskiego, nadleśniczowie z Lubaczowa, Oleszyc i Narola oraz przedstawiciele m.in. lubaczowskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Po krótkiej charakterystyce działalności związku w ubiegłym roku, uczczeniu minutą ciszy pszczelarzy, którzy zmarli w 2019 roku i modlitwie, którą poprowadził ks. dziekan A. Stopyra, obecni na spotkaniu przełamali się opłatkiem. Nie zabrakło życzeń od kapelana pszczelarzy ks. Jerzego Sopla i pozostałych gości. Spotkanie umilała Kapela Pszczelarska pod kierownictwem Wiesława Kiełbasy.

Powiatowy Związek Pszczelarzy w Lubaczowie liczy 170 członków, którzy łącznie posiadają około 7 tys. rodzin pszczelich. Jest to największa organizacja pszczelarska na Podkarpaciu. Jak informuje Roman Krawczyk- prezes związku, w 2019 roku lubaczowscy pszczelarze wyprodukowali 150 ton miodu. Udało się też wpisać na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi kolejny, trzeci już gatunek miodu, tym razem rzepakowy. Na wpis na listę oczekują następne trzy ( m.in. nawłociowy i gryczany). - czytamy na stronie powiatlubaczowski.pl

W 2019 roku związek zdobył I miejsce na Podkarpaciu jako najaktywniejsza organizacja pszczelarska i w nagrodę od marszałka województwa otrzymał sprzęt pszczelarski. Był też organizatorem m.in. wycieczki na Litwę (podczas której podpisał umowę o współpracy z wileńskim związkiem pszczelarzy) i przede wszystkim 14 Wojewódzkiej Majówki Pszczelarskiej. Od 2020 roku impreza- jako że powiat lubaczowski „pszczołami stoi”- ma zmienić nazwę na Podkarpackie Święto Pszczoły i Produktu Tradycyjnego i ma odbywać się w 1. niedzielę lipca ( a nie jak dotąd na przełomie maja i czerwca), bo jest to okres, w którym pszczelarze dysponują już wieloma gatunkami świeżo zebranego miodu.

Zdjęcia: powiatlubaczowski.pl

opl.jpgOpłatek-pszczelarzy-2020-01.jpgOpłatek-pszczelarzy-2020-07.jpgOpłatek-pszczelarzy-2020-08.jpgOpłatek-pszczelarzy-2020-09.jpgOpłatek-pszczelarzy-2020-10.jpg

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Marek
+3 # Marek 2020-01-14 21:35
Jeszcze powinniście dodać : kraina mlekiem i miodem płynąca
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pszczola
+8 # Pszczola 2020-01-14 21:43
A gdzie popularni Bracia Bzdziuchowie co zawsze gadaja, ze mają tyle pieniędzy. Czy tego co robią nie można nazwać miodem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Maria
+4 # Maria 2020-01-15 09:16
Myślałam że miód się pozyskuje a nie produkuje ha jaką naiwna jestem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.