Na co gmina Oleszyce wyda pieniądze w 2020 roku? Poznaj budżet

fot. oleszyce.pl
fot. oleszyce.pl

fot. oleszyce.pl

30,6 mln zł dochodów oraz 30,4 mln zł wydatków – to główne założenia przyszłorocznego budżetu miasta i gminy Oleszyce.

W uchwale budżetowej na 2019 rok gmina Oleszyce na inwestycje gmina Oleszyce miała przeznaczone prawie 10 milionów złotych. Środki przeznaczone na realizacje zadań inwestycyjnych w 2020 roku będą dużo uboższe, bowiem w tym roku na te cele zaplanowano 1,5 mln złotych. Do najważniejszych zadań należy zaliczyć:

- Przebudowa drogi gminnej na ul. Konopnickiej na odcinku 253 m. Inwestycja pochłonie ponad 404 tys. złotych
- Zadanie "Przebudowa dróg gminnych. W uchwale budżetowej nie sprecyzowano jakich dróg, wiemy jedynie, że całość będzie kosztować 300 tys. złotych,
- Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 867, w m. Stare Oleszyce (skrzyżowanie). Zadanie będzie kosztować 200 tys. złotych.
- Budowa infrastruktury rekreacyjno-sportowej w Oleszycach. Koszt: 180 tys. złotych
- Budowa oświetlenia gminnego, na co zostanie przeznaczone 100 tys. złotych
- Budowa infrastruktury wodociągowej. Zaplanowano - 80 tys. złotych.
- Zakup samochodu pożarniczego za 50 tys. złotych.

Rada Miejska w przyszłym roku będzie kosztować 222 tys. zł. W tę kwotę wchodzą diety radnych oraz cząstkowe wydatki na rzecz biura rady. Utrzymanie urzędu miejskiego pochłonie prawie 1,9 mln zł. Natomiast na OSP w gminie zaplanowano 200 tysięcy złotych.

Największa część przyszłorocznego budżetu trafi na oświatę – 10,4 mln zł. 1,1 mln złotych trafi na pomoc społeczną. Gospodarka Komunalna w Oleszycach to koszt 1,6  mln zł. Wydatki na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego w gminie Oleszyce wyniosą 1,1 mln  zł z czego prawie 900 tys. zł trafi do MGCK. 420 tys. zł będzie kosztować w przyszłym roku oleszycki sport.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: