ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Na co gmina Oleszyce wyda pieniądze w 2020 roku? Poznaj budżet

fot. oleszyce.pl
fot. oleszyce.pl

fot. oleszyce.pl

30,6 mln zł dochodów oraz 30,4 mln zł wydatków – to główne założenia przyszłorocznego budżetu miasta i gminy Oleszyce.

W uchwale budżetowej na 2019 rok gmina Oleszyce na inwestycje gmina Oleszyce miała przeznaczone prawie 10 milionów złotych. Środki przeznaczone na realizacje zadań inwestycyjnych w 2020 roku będą dużo uboższe, bowiem w tym roku na te cele zaplanowano 1,5 mln złotych. Do najważniejszych zadań należy zaliczyć:

- Przebudowa drogi gminnej na ul. Konopnickiej na odcinku 253 m. Inwestycja pochłonie ponad 404 tys. złotych
- Zadanie "Przebudowa dróg gminnych. W uchwale budżetowej nie sprecyzowano jakich dróg, wiemy jedynie, że całość będzie kosztować 300 tys. złotych,
- Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 867, w m. Stare Oleszyce (skrzyżowanie). Zadanie będzie kosztować 200 tys. złotych.
- Budowa infrastruktury rekreacyjno-sportowej w Oleszycach. Koszt: 180 tys. złotych
- Budowa oświetlenia gminnego, na co zostanie przeznaczone 100 tys. złotych
- Budowa infrastruktury wodociągowej. Zaplanowano - 80 tys. złotych.
- Zakup samochodu pożarniczego za 50 tys. złotych.

Rada Miejska w przyszłym roku będzie kosztować 222 tys. zł. W tę kwotę wchodzą diety radnych oraz cząstkowe wydatki na rzecz biura rady. Utrzymanie urzędu miejskiego pochłonie prawie 1,9 mln zł. Natomiast na OSP w gminie zaplanowano 200 tysięcy złotych.

Największa część przyszłorocznego budżetu trafi na oświatę – 10,4 mln zł. 1,1 mln złotych trafi na pomoc społeczną. Gospodarka Komunalna w Oleszycach to koszt 1,6  mln zł. Wydatki na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego w gminie Oleszyce wyniosą 1,1 mln  zł z czego prawie 900 tys. zł trafi do MGCK. 420 tys. zł będzie kosztować w przyszłym roku oleszycki sport.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

mieszkaniec
+7 # mieszkaniec 2020-01-16 21:26
Rada Miejska w przyszłym roku będzie kosztować 222 tys. zł. W tę kwotę wchodzą diety radnych oraz cząstkowe wydatki na rzecz biura rady. Utrzymanie urzędu miejskiego pochłonie prawie 1,9 mln zł

SEDNO "RZĄDZENIA"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
x
-4 # x 2020-01-16 21:51
Kwota do odłożenia przez rok przez jedną wykształconą osobę pracującą na zachodzie także raczej mało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Stach
-1 # Stach 2020-01-17 20:12
Duzo za duzo ta rada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Józek z Dubików
-5 # Józek z Dubików 2020-01-16 21:36
A co myślałeś że urzędnicy pracować będą w ramach wolontariatu czy za apanaże zwane dietami ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
olo
+8 # olo 2020-01-17 10:17
tylko jakie efekty są z tej pracy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
urzędnik
-4 # urzędnik 2020-01-17 10:32
Tak krawiec kraje jak mu materiału staje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
q
+13 # q 2020-01-16 23:03
kasa niszczy radnych ,wchodzą w ten gnój z dobrymi chęciami ,a później staja się łapczywi ,zakłamani
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
XXxXX
-1 # XXxXX 2020-01-22 02:21
Jeszcze parę lat temu dieta radnego to było 10 złotych! Tak, tak 10 złotych, symbolicznie a reszta to praca społeczna! A czy Rada zastanawiała się nad stanem wodociągu gminnego na sesjach?! Bo to co jest to "czarna rozpacz"!!! Trzeba mądrze wydawać pieniądze gminne bo stawki za wodę i ścieki horrendalne a stan infrastruktury opłakany!!! A na koniec wyborcy zadadzą pytanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mieszaniec
+8 # Mieszaniec 2020-01-17 09:55
W tej gminie powinni wszystkich zmienić i wszytko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Brat Putin
+4 # Brat Putin 2020-01-17 10:50
Śmiech na sali, iwesrtcje roku! Czapki z głów, nie za mali dla radnych? Przecież zrobili tyle co WC
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
biki
+7 # biki 2020-01-17 12:09
W tym urzędzie to pracuje mało kto wykształcony a jak sie wysoko noszą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniec
+9 # mieszkaniec 2020-01-17 13:59
Najbardziej ciekawi nas SPORT . Może ktoś dokładnie przyglądnie się problemowi gdzie i komu przydzielono 19 tyś. Kto to prowadzi ? ? i tu najlepsze kto w tej drużynie gra.
Czy nasza wspaniała rada zacznie coś robić dla mieszkańców. Przestańcie zachowywać się jak przysłowiowe "grabie" które grabią TYLKO do siebie.
W Waszej Gminie żyją ludzie, często Wasze rodziny , wyborcy, dzieci które przyglądają się i uczą od Was waszej bezradności . Zacznijcie "naprawiać" , ktoś musi w końcu zacząć to robić ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Obywatel
+1 # Obywatel 2020-01-17 16:22
Za co radni biorą tzw diety?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
JanuszSTole
+1 # JanuszSTole 2020-01-17 17:01
Na starych oleszycach 60 metrów kostki 200 tyś..... pewnie firma kuzyna któregoś z rady ;) wartość max 100 tyś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
starówka
+3 # starówka 2020-01-17 17:41
Ten chodnik 'robią" juz trzeci rok;-), w tym wykonają...?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zzZzz
+3 # zzZzz 2020-01-18 15:31
Janusz.. startuj do przetargu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xxXxx
+4 # xxXxx 2020-01-17 18:25
Zapytajcie swoich radnych jak będą organizowane przetargi na działki rolne.
Z tego co się orientuję, będą one ustawiane pod konkretne osoby (lub Kółko Rolnicze - radny z Zalesia "dobrze" działa) dzięki czemu czynsz za 1 ha będzie wynosił kilka stów, a później w wystąpieniu burmistrz będzie musiał znowu powiedzieć, że na inwestycje nie ma pieniędzy, czy choćby na ubiór choinki na rynku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
XXxXX
0 # XXxXX 2020-01-17 23:09
A do czego to pisanie i przez kogo? chyba wiadome. Najlepiej przekazać te grunty "rekinom" rolnym bo jeszcze im mało. A później będą walić tonami saletrę żeby pszenica dała po 11 ton z ha i żeby na czynsze starczyło. Tylko kto ma jeść później te nawozy ludzie czy świnie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xxXxx
-5 # xxXxx 2020-01-18 10:28
W takim razie zapytaj mieszkańców miejscowości, gdzie były przetargi ograniczone do mieszkańców gminy a nie jednej miejscowości (w ostatnich latach - Borchów i Oleszyce oraz Futory), czy to sprawiedliwe. Idąc dalej, czy tym (jak ich to nazwałeś) "rekinom" ktoś coś dał, czy sami na to zapracowali? Rozchodzi się o to, że tutaj właśnie ktoś chce komuś coś dać niesprawiedliwi e, bo znajomi radnego chcieliby dzierżawić za 400 zł za ha. W takim razie należałoby zapytać rolników, którzy wydzierżawili grunty w ostatnich latach za kwoty grubo ponad 1500zł na ha (Borchów, Oleszyce, Zalesie) czy to działanie kolesiowskie jest sprawiedliwe.
Kolejna sprawa to ta, jak wygląda sytuacja z działką w Zalesiu obok trasy Oleszyce Jarosław, gdzie 2 lata temu rosła kukurydza - jest sztucznie opóźniana decyzja o dzierżawie na wniosek obecnego radnego, który tę działkę wcześniej używał, a używać nie może bo jest radnym :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
XXxXX
-2 # XXxXX 2020-01-19 01:10
Musisz zrozumieć jedno, jest coś takiego jak sprawiedliwość społeczna. I czy to się komuś podoba czy nie grunty w Zalesiu to mienie wiejskie, uprawiane i wypasane z dziada pradziada a ponoć (jest to badane) są to grunty z nadania serwitutowego dla mieszkańców! Ja nikomu bilansu nie chcę robić skąd wziął kasę, czy wcześniej brał kasę na "wizytówki" (jak to zwiesz). I jak komuś mało gruntów z PGR-u to niech dokupi w Bieszczadach a nie bezczelnie włazi w mienie wiejskie. To nie sztuka "wyhodować" latyfundia po kilkaset czy kilka tysięcy hektarów! Tylko jaka żywność z tych obszarów?! Nawóz i oprysk?! To do tego mamy zmierzać?! Jeszcze chwilę i będziecie chcieli zbierać po 15 ton pszenicy z ha tylko że wówczas się podwoi ilość zachorowań na raka jelita!!! I tak jak w Stanach płacą koncerny za chemizowany tytoń i stosowane glifosaty, tak w Polsce ludzie zaczną się dopominać o weryfikację sposobu produkcji żywności z tych latyfundiów!!! Naprawdę kwestia czasu, uwierz mi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xxXxx
0 # xxXxx 2020-01-19 10:54
Piszesz o sprawiedliwości społecznej - więc w imię jej zasad ograniczenie przetargu do jednej miejscowości jest złe. Piszesz o stosowaniu ŚOR i nawozów - według informacji zgromadzonych przez WIORIN najwięcej uchybień oraz przekroczeń dopuszczalnych dawek jest w małych gospodarstwach. Kolejna rzecz -proszę o wskazanie gospodarstwa w Polsce, w którym są osiągane plony 15ton pszenicy z jednego hektara. Piszesz coś, żeby tylko napisać i wprowadzić opinię publiczną w błąd, czy masz na to dane, którymi możesz się podeprzeć. Nie wiem, czy wiesz ale glifosat ma być wycofany a (tak jak wspomniałem wcześniej) najwięcej uchybień w jego stosowaniu jest w małych gospodarstwach.
Grunty w Zalesiu są mieniem Gminy!!! z tego powodu przetarg ogłasza burmistrz a nie sołtys. Sołectwo tylko zarządza i korzysta z przekazanego mienia komunalnego oraz rozporządza dochodami z tego źródła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
XXxXX
0 # XXxXX 2020-01-22 02:12
Jeszcze raz powiem, grunty Zalesia to grunty serwitutowe! Jeśli nie wiesz to poczytaj lub popytaj. A komunalizacja była tak przeprowadzona by Gmina miała wpływ na zarządzanie tymi gruntami. Logika wskazuje na to że te ziemie użytkowane były przez chłopów nawet w komunie i nikomu nie przychodziło nawet na myśl by te grunty zpegeerować bo wiadome było jakie było tych gruntów pochodzenie! Ja nie pisze że ktoś zbiera po 15 ton pszenicy, czytaj uważnie. I nie strasz służbami gospodarzy tej ziemi. Był już przypadek przejęcia czy wykupu ziemi w Zalesiu przez obcokrajowców, więc niech "pewna grupka ludzi" nie straszy bo dziś już sprawiedliwość społeczna jnaczej wygląda aniżeli za balcerka i wałęsy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xxXxx
-2 # xxXxx 2020-01-19 12:29
I jeszcze jedno - jeśli przetarg zostanie ograniczony to pewna grupka ludzi zadba o to aby odpowiednie służby bardzo skrupulatnie zbadały, czy ta decyzja była zgodna z prawem oraz interesem społecznym (czytaj - gminnym), czy nie wystąpiła niegospodarność przy i tak nieciekawym budżecie gminy. Na czyj wniosek i w czyim interesie było ograniczenie i tak dalej, bo tutaj nie ma ryzyka, że jakiś obcokrajowiec zagarnie ziemię.
Sprawiedliwość społeczna jest wtedy, kiedy wszyscy członkowie danej społeczności (czytaj - gminy) mają równy dostęp do wspólnych dóbr - czyli w tym przypadku mogą bez problemu uczestniczyć w przetargu - proponuję encyklopedię przeglądnąć. Wypowiedzi publiczne wymagają od nas choćby podstawowej wiedzy nt. rzeczy, o których się wypowiadamy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
XXxXX
0 # XXxXX 2020-01-22 01:57
O jakiej Ty piszesz sprawiedliwości społecznej? Takiej gdzie mający już za dużo bierze resztę a pozostali mają stać o "łaskę pańską"? I pracować u 'jaśnie pana"? Już była taka sprawiedliwość społeczna! A komuna zabierając chłopom ziemię po wojnie, czyt. chłopska ziemię zrobiła z właścicieli ziemi najemników pegeerowskich po to by z kolei balcerek zrobił z tych ludzi tanią siłę roboczą dla nowych "możnowładców". Czyż nie o to chodziło? a kto za tym stał w warszawce tez dobrze o tym wiem i kto te zrujnowane gospodarstwa przejmował? dziś widać. I rdzenni mieszkańcy tej ziemi przez chwilę się wahając (obawy były) by brać ziemię po pgr-ach zostali szybko wyprzedzeni. A teraz to najchętniej wszyscy wielcy zabierali by ojcowizny tym małym bo źle gospodarują, najwięcej sypia nawozów i najwięcej wypryskuja chemii w swoich małych areałach. Ot i cała Twoja logika. Żenada!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xxXxx
-2 # xxXxx 2020-01-18 10:36
Jeszcze jedna rzecz, myślę, że takim "rekinem" chcesz nazwać też gospodarstwo w Suchej Woli - pytanie: czy zaniosłeś właścicielowi choćby złotówkę? czy gmina dała choćby złotówkę? Czy właściciel zabrał coś Tobie, cokolwiek?
Czy właściciel (kiedyś tylko gospodarstwo, teraz potężna firma) rozwija się dając zatrudnienie i powoli stając się (śmiem twierdzić, że już jest) wizytówką gminy?
Proste pytania. Każdy z nas wybrał sobie ścieżkę na rozwój i głupie pisanie z zazdrością, że ktoś coś ma a ja nie jest przejawem braku szacunku do innych i zazwyczaj głupoty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
XXxXX
0 # XXxXX 2020-01-19 01:22
Wiem że ci "wielcy", wizytówkowi, płacą nawet po kilka tysięcy za dzierżawę hektara, nawet ponad 5 tysięcy! A jeśli przyjdzie zapłacić 100 złotych podatku to lament, najchętniej żeby umorzyli. Więc skoro stać rolników na takie drogie dzierżawy to zastanawiam się na co czeka Gmina?! Panie Burmistrzu i Radni! Podnieść podatek rolny i będą "dochody własne"! Ja też nikomu niczego nie zazdroszczę, żadnej "wizytówki". Zastanawia mnie tylko fakt czemu nagle w Zalesiu obniżył się drastycznie poziom wód gruntowych i zaczęły usychać drzewka owocowe? Myślę że jakieś ogólnoludzkie zasady współistnienia też są ważne. I tu właśnie kłania się ten, jak nazwałeś "brak szacunku". Pozostawiam do przemyślenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xxXxx
0 # xxXxx 2020-01-19 11:18
Pytanie 1: kto podnosi lament przy płaceniu podatku? Co ty piszesz?
Pytanie 2: Gdzie się płaci 5000 zł czynszu dzierżawnego? Proszę o dane - znowu napisane po to aby coś głupiego napisać.
Ktoś Ci płaci za takie głupie komentarze? Retoryka tych wypowiedzi "pachnie" mi na SLD.
W Zalesiu, tak jak w innych miejscowościach obniżył się poziom wód gruntowych bo ( i tutaj niespodzianka) od 2015 roku corocznie notujemy suszę, nie wiesz tego? z choinki się urawłeś/łaś?
Widzę, że "pijesz" do studni głębinowych przeznaczonych do nawadniania - ktoś wykonał odpowiednie badania hydrologiczne oraz wydał stosowne zezwolenie na wykonanie oraz użytkowanie takich studni - warto się dowiedzieć jak świat funkcjonuje zanim napisze się komentarz.
I z tych wszystkich Twoich wypowiedzi wynika jedno - jak ktoś ma czegoś więcej niż ja to jest zły - retoryka PRLu jak się patrzy. Zwróćmy się wszyscy do burmistrza aby każdemu zabrał "ziemię", następnie po równo ją podzielił i się uwstecznimy z rozwojem o 40 a może więcej lat.
Jedź może do EMPOLu do Młynów i narzekaj tam, że mają więcej śmieci niż Ty - zabiorą i po równo pomiędzy wszystkich podzielą - będzie sprawiedliwość (tylko czy aby na pewno). Czy jak ktoś wygra w "totka" to też protestujesz bo on wygrał a Ty nie i że to niesprawiedliwe społecznie?
I jeszcze jedno - jeśli jest taka potrzeba to tak - podatek można podnieść normalny rolnik nie ma z tym problemu - tylko jest klika pseudo rolników, którzy jak mieliby zapłacić choćby złotówkę więcej do budżetu gminy to chcą ograniczania przetargu, żeby czynsz zbyt wysoki nie był.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
XXxXX
-1 # XXxXX 2020-01-22 01:36
Stosujesz jakieś głupie porównania, chcesz dzielić ziemię po równo, żeby się uwsteczniać? To co? masz za durnych tych młodych ludzi którzy pokupili sprzęt i też chcieli by żyć ze swoich gospodarstw i utrzymywać rodziny, powiększać te gospodarstwa. Młodzi nasi mieszkańcy, zapewniam Cię są pracowici, mądrzy i dobrze inwestują. A Ty nic tylko dla ciebie, ziemia, kredyty z dopłatą agencyjna(na którą ogół się składa) i zasłanianie się "wizytówką". Dobrze że wykorzystałeś moment i dorwałeś się ziemi, przychodząc nie wiem skąd( nie wnikam) i z czym. Weź pod uwagę że "tubylcy" też chcą być gospodarzami na swej ziemi. A takie 'wizytówki" chyba już się powoli przejadają gdyż ich właściciele w pogoni za ziemią zatracają człowieczeństwo i patrzenie na innych jak na ludzi. A co do tych stawek dzierżawnych o których pisałem to niestety prawda i dobrze o tym wiesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
q
+1 # q 2020-01-20 08:33
nie przesadzaj z tym gospodarstwem .żeby tak ładnie o nim pisać najpierw właściciel niech przestanie zatrudniać na czarno ,może niech podniesie głodowe stawki .Może i duża firma ,może i ma potencjał lecz zbudowana na wyzysku ludzi( jak większość na na naszym terenie)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
XXxXX
0 # XXxXX 2020-01-22 01:37
Wow! Mocne! No no, chętnie poczytam odpowiedź :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bzy bzy.
+2 # Bzy bzy. 2020-01-24 09:24
Ciekawe dlaczego ludzie się na to sami godzą?
Dowiedz się mój drogi, a później wylewaj pomyje w odpowiednim kierunku.
Wybory się zbliżają, więc trzeba zamęt zrobić.
A.. i jeszcze jedno, czemu nie było lamentu kiedy dziadzio kupował grunty na terenie całego powiatu, tylko teraz wielkie poruszenie kiedy nie może już wiecej kupić, bo nie za pół darmo. Nie pozdrawiam panicza..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kropka09
+3 # kropka09 2020-01-19 11:58
Nawet jak do skarmiania trzody to i tak ostatecznie ludzie .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
olo
+2 # olo 2020-01-17 18:51
W tej gminie to piwinni wywaluc tych co walą alkohol co za wstyd jak mogą pracować tacy ludzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
miezkaniec
-5 # miezkaniec 2020-01-17 22:41
na radnego to nie jeden z nas startował ale teraz zrób coś jeden z drugim jak żeś się do koryta zapchał a nie filozofie i pijaństwo, weź coś zrób a nie wóda piwo wóda piwo, raz cie wybrali i na tym sie skonczy twoja piekna kadencja
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
toja
+3 # toja 2020-01-18 07:22
Widzisz ćwoku, dla ciebie to koryto. Po to żeś tam startował żeby coś zgarnąć żeby coś chapnąć. Ale cię nie wybrali i dobrze, Bo takich ćwoków nie trzeba. Teraz toczysz jad bo miało być tak pięknie dla ciebie ale nie jest i nie będzie. Ludzie się na tobie poznali.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Invit...
0 # Invit... 2020-01-20 08:40
Włodarze Oleszyc zapomnieli o dodaniu dużych sum odszkodowań za przegrane sprawy sądowe, w zwiazku ze sprzedaża cudzego mienia!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kasia
-1 # Kasia 2020-01-20 20:04
Budżet na konsumpcję i trwanie , 1.5 mln z 30.6 mln na inwestycje to stagnacja i stanie w miejscu .No cóż rząd obiecał podwyżki nauczycielom , różne plusy ,zwolnił młodzież z podatku PIT który wracał do samorządu ,wprowadził ustawę śmieciową która dożyna mieszkańców i samorządy ,i jak śpiewa Grabowski ...ja wam mówię jest dobrze ,jest dobrze ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniec
0 # mieszkaniec 2020-02-26 22:14
Głosowaliście na PIS to macie teraz zagłosujcie jeszcze raz na Głowę państwa .
Podobnie rzecz się ma do głosowania nad remontem 4 dróg w naszym regionie .
Głosujcie na PIS - mydlą Wam oczy a Wy na to pozwalacie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi