ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

W sobotę w Cieszanowie kolejne spotkanie z Poseł Teresą Pamułą


W najbliższą sobotę (07.12) o godz. 18:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej w Cieszanowie odbędzie się spotkanie z Poseł Prawa i Sprawiedliwości Teresą Pamułą.

Poseł PiS Teresa Pamuła rozpoczęła cykl spotkań z mieszkańcami powiatu lubaczowskiego w niedzielę 24 listopada w Horyńcu-Zdroju. Jako Poseł spotkała się też z mieszkańcami gmin Oleszyc i Stary Dzików.

Poniżej fotorelacja ze spotkań w Oleszycach i Starym Dzikowie:

77057670_1098252993856276_2616744658000150528_o.jpg77076180_1096811814000394_38854142470389760_o.jpg78169785_1096811874000388_1398821997349175296_o.jpg78246785_1098253137189595_3309945537691648000_o.jpg78571500_1098253077189601_1403413158474809344_o.jpg78595236_1096811594000416_340313022188748800_o.jpg

Chciałabym spotykać się cyklicznie z mieszkańcami poszczególnych gmin, aby porozmawiać, aby wysłuchać i aby wspólnie działać. - podkreśla Teresa Pamuła

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

n
+30 # n 2019-12-07 11:08
W ramach ekologii niedługo będziemy wszyscy siedzieć przy wyłączonych żarówkach.Nowe faktury za prąd w górę o 30%.Jak żyć w tym państwie dobrobytu,pani poseł,jak żyć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja334
+20 # Ja334 2019-12-07 19:24
Prąd nie o 30% tylko o 40%
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Baby
+29 # Baby 2019-12-07 15:35
Prąd. A śmieci? W przyszłym roku rachunki za odpady miesięcznie będą wyższe, niż za prąd, gaz czy wodę. Już niedługo wylądują w piecach i ponownie w lasach, bo skoro płaci się za masę odpadów, to im tych odpadów mniej, tym mniej za nie zapłacimy w następnym roku. Gdzie tu sens, gdzie logika? Tak się dba o środowisko?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Toja
-17 # Toja 2019-12-08 11:08
Chyba niewiele rozumiesz. Odbiór i składowanie odpadów zapewnia ci gmina, sama nie musisz się o to troszczyć. Gmina w przetargu wybiera firmę, która będzie to robić. Czy tej firmie będzie zależeć na tym, żeby odpadów było jak najmniej, skoro ma płacone od ilości zebranych i wywiezionych?? Zanim zaczniesz się na coś oburzać, warto poznać problem. Tego życzę tobie i tym twoim pochlebcom równie zabawnie oburzonym. :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bolo
-7 # Bolo 2019-12-08 12:31
Cytuję Toja:
Chyba niewiele rozumiesz. Odbiór i składowanie odpadów zapewnia ci gmina, sama nie musisz się o to troszczyć. Gmina w przetargu wybiera firmę, która będzie to robić. Czy tej firmie będzie zależeć na tym, żeby odpadów było jak najmniej, skoro ma płacone od ilości zebranych i wywiezionych?? Zanim zaczniesz się na coś oburzać, warto poznać problem. Tego życzę tobie i tym twoim pochlebcom równie zabawnie oburzonym. :))

Firmie będzie zależało aby wykazać jak najwięcej śmieci min dorzucić segregowane do niesegregowanyc h lub śmieci od przedsiębiorstw do śmieci mieszkańców. Tym samym tworzone są ilości aby później mieszkaniec musiał więcej zapłacić. Skąd nagle wzrostu śmieci skoro ciągle ubywa mieszkańców?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Baby
+3 # Baby 2019-12-08 15:54
Cytuję Toja:
Zanim zaczniesz się na coś oburzać, warto poznać problem.
Się na pewno dobrze czujesz? Nie jesteś przypadkiem wczorajszy/a? O sobie chyba mówisz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Toja
-11 # Toja 2019-12-09 04:23
Potwierdziło się. Zamiast zainteresować się tematem wolisz tworzyć i powtarzać pierdoły. Ale to nie mój problem. Szkoda słów, nie chce mi się dyskutować z baranem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Toja
-10 # Toja 2019-12-09 19:02
Myślisz cepie że jak sobie nastukasz plusów a mi minusów to zaczniesz mieć rację? Intelektu w tobie tyle co w milicyjnej palę. Baw się dalej. Jedna ręką na kompie druga w gaciach :)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Baby
+8 # Baby 2019-12-09 23:05
Cytuję Toja:
Myślisz cepie że jak sobie nastukasz plusów a mi minusów to zaczniesz mieć rację?

Od stukania jesteś ty, bo ja na takie pierdoły nie mam czasu, zaglądam tu okazjonalnie. A co do zasad gospodarowania odpadami i związanymi z tym cenami odbioru i zagospodarowani a odpadów jesteś jak za Króla Ćwieczka. Nie chwaląc się, zajmuję się tym zawodowo. Czy wiesz np. jak ostatnia zmiana ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (weszła w życie 6 września) podniosła ceny płacone przez mieszkańców i dlaczego? Czy wiesz dlaczego w większości gmin cena za odbiór odpadów od mieszkańców kształtuje się na poziomie 20 zł/osoba? Na pewno nie, ale tłucz sobie dalej te minusy dla mnie, bo widocznie tyle masz do roboty. Ps. Tylko czekać, aż ludzie wyjdą na ulice z powodu nieprzemyślanyc h zmian w przepisach skutkujących gigantycznymi podwyżkami cen za odbiór odpadów. A twoje twierdzenie, że to gminy odpowiadają za ceny odbioru i zagospodarowani a odpadów świadczą tylko o twojej nieznajomości branży i tematu. Kończ Waść, wstydu oszczędź, jak mawiał kto? No właśnie, tylko się znowu nie skompromituj odpowiadając. Tym kończę dyskusję, bo jest bezsensowna z twoją znajomością tematu i rynku odpadów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Toja
-10 # Toja 2019-12-10 06:03
Ustawa podniosła ceny??? No i wszystko jasne. Jesteś dyletantem. Zajmujesz się tym zawodowo? Wątpię ale jeżeli to prawda, to powinni cię wyrzucić na zbity pysk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Baby
+3 # Baby 2019-12-10 19:30
Cytuję Toja:
Ustawa podniosła ceny??.

"Miszczu od śmieci" co chcesz zwalniać innych z roboty za odmienne od twoich poglądy, przeczytaj sobie to: nowiny24.pl/.../c1-14642121 ale jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Media aż huczą o podwyżkach cen za śmieci w związku ze zmianą przepisów, Marszałek Ortyl, znacząca nawet w skali kraju osoba w PIS, atakuje własny rząd apelując o wycofanie zmian. Ale jak ktoś ogląda tylko TVPis, gdzie o podwyżkach cen za śmieci od 6 września (wtedy weszły w życie zmienione przepisy z mocą obowiązującą od 1 stycznia) nie wypowiedziano choćby zdania czy słowa, to ma właśnie takie "pojęcie" o śmieciowej rzeczywistości (tragedii). Żyj sobie dalej w swojej błogiej nieświadomości. Nie zdziw się, jak ludzie w tej sprawie wyjdą na ulice. Nie zastanawia cię dlaczego nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, w CAŁEJ Polsce śmieci podrożały minimum 100% wraz ze zmianą przepisów? Czy po prostu nie chcesz tego przyjąć do wiadomości? Ale to jest tylko preludium, bo dopiero 2021 rok pokaże prawdziwą skalę podwyżek w tej branży, ludzie nie będą mieli co do garnka włożyć. Nie będę ci tłumaczył dlaczego, bo ja się przecież na tym nie znam i nie mam prawa pouczać fachowca. Chciałby zobaczyć twoją minę i poznać twoje zdanie na ten tema za rok o tej porze, gdy już będą znane ceny za śmieci na 2021 rok. Wypłaty ci nie starczy jeżeli masz liczną lub jakąkolwiek rodzinę i oczywiście jakąkolwiek wypłatę. Mimo wszystko pozdrawiam Ps. założę się o piwo (na więcej mnie nie stać z powodu podwyżki cen śmieci i w ogóle wszystkiego), że do 6 września 2021 roku (w tym terminie wchodzą WSZYSTKIE przepisy zmienionej ustawy, jako specjalista zapewne wiesz, jakiej), znowelizowane przepisy zostaną cofnięte lub ponownie "znowelizowane" - i to nie jeden raz. Tak to jest, jak się je uchwala w pośpiechu i po nocach, gdy większość wybrańców narodu jest już dawno po kilku głębszych i marzy tylko o tym, aby iść spać albo kontynuować imprezkę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Toja
-4 # Toja 2019-12-11 05:38
Niczego więcej ci tępoto tłumaczyć nie warto. Bo jak ktoś jest tępy to taki zostanie. Podwyżki tępoto nie wynikają ze zmienionej ustawy, ale z podwyżek opłat środowiskowych i cenowego dyktatu firm przyjmujących śmieci. A to spowodował przymus oddawania śmieci do wyznaczonych składowisk, zapisany w wojewódzkich planach gospodarki odpadami i zakaz wywożenia śmieci poza swoje województwo.
A jak chcesz protestować to nikt ci nie zabroni, najlepiej w koderastami i innymi pomyleńcami. Możesz też pojechać do Młynów i uświęconym zwyczajem znanym z innych akcji palić znicze w bramie do składowiska :)))
Gratuluję samouwielbienia i poczucia nieomylności. Każdy tępak tak ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Baby
+2 # Baby 2019-12-11 23:25
[quote name="Toja"] Bo jak ktoś jest tępy to taki zostanie.[quote name="Toja"] Powiedział (napisał), co wiedział. Dobrze mówisz, taki zostaniesz, innej opcji w twoim przypadku nie ma. Każdy tępak tak ma, jak sam twierdzisz. Dyktat firm, czyli tak zwana "zmowa przetargowa" (jest przestępstwem z art, 305 KK), wystąpiła wg ciebie nagle w CAŁEJ Polsce, a ... służby śpią, ciekawe....
Ps. Skoro masz taką wiedzę to pamiętaj, że niezawiadomieni e o przestępstwie (a twierdzisz, że tak jest -"cenowy dyktat) , jak również formułowanie bezpodstawnych oskarżeń (pomówienie) jest również karalne. Pa...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
karo
+4 # karo 2019-12-10 09:20
W państwie PIS tak ma być, podatek rolny w górę, wywóz śmieci 100% albo więcej w górę a skoro tak to wynagrodzenie wójta i diety radnych też do góry. Tak właśnie zrobiono w Dzikowie. Brawo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
On
+16 # On 2019-12-08 10:09
A za co będzie opłacane 500 + ? No właśnie za to po czesci ciemnogrodzie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Toja
-28 # Toja 2019-12-08 11:11
Tak myślisz pełowsko peselowski chamogrodzie złobogrodzie i aferogrodzie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zenek
+12 # Zenek 2019-12-08 12:54
Cytuję Toja:
Tak myślisz pełowsko peselowski chamogrodzie złobogrodzie i aferogrodzie?


Katolik? Wszystko jasne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Toja
-3 # Toja 2019-12-11 05:42
A gdyby nawet katolik to co? Katolika wolno obrażać, a ciebie czerwona hołoto już nie? Bo taki jesteś czarzasty że wszystko ci wolno?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja234
+14 # Ja234 2019-12-09 09:53
[quote nam tak się składa, że PiS już dawno wyprzedziło PO jeśli chodzi o afery, tylko tego nie dowiesz się z jednej słusznej telewizji "TVP" Mają Vatowska która tak miał ścigać PiS okazała się właśnie ich, Banaś nietykalny bo PiS się boi żeby wszystkich brudów nie wyciągnął . To jest Twój kochany PiS. Nie bronie PO, bo oni tacy sami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
so
-5 # so 2019-12-08 20:45
Rzadko czytam, ale jak już trafię na ciemnogród, czy chamogród, to każdy z osobna jest opatrzony przeze mnie minusikiem, niezależnie od popieranej partii. A że jestem katoliczką, to poleciały trzy minusiki z rzędu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+13 # Ama 2019-12-08 13:35
A dzisiaj w Lubaczowie oprócz posłanki Pamuły jest lotnik Kuchciński. Parafa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Naszaziemia
+10 # Naszaziemia 2019-12-08 21:52
Ja mam propozycję. Zmniejszyć liczbę posłów do 200, senatorów do 50, o połowę urzędników z obydwu kancelarii, dać posłowi średnią krajową + koszty na biuro jeśli prowadzi i będzie w nim co najmniej 4 razy w miesiącu. Myślę, że w skali roku to da kilkanaście do kilkudziesięciu milionów zł oszczędności. Zabrać wille marszałkom za nasze pieniądze i dać w to miejsce normalne mieszkania. Przeloty samolotami rejsowymi, z innymi śmiertelnikami a jak chcą wygodnie to proszę bardzo ale za własne pieniążki. Tak powinno być proszę Państwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zenek
+16 # Zenek 2019-12-08 23:51
Tłumów nie widać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi