ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Lubaczowski MOPS na czarnej liście

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej po raz drugi opublikowała listę 100 gmin i miejscowości z najniższymi wynagrodzeniami pracowników socjalnych w Polsce. W zestawieniu znalazł się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaczowie.

Jak informuje Federacja Socjalnych lista została stworzona przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w oparciu o dane pozyskane bezpośrednio od pracodawców i według stanu na dzień 30 kwietnia 2019 r. Federacja upublicznia jedynie ww. dane. Lista zawiera nazwy 100 gmin, w których średni poziom wynagradzania pracowników socjalnych jest najniższy w Polsce. W tym niechlubnym zestawieniu znalazł się Lubaczów. Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej informuje, że do każdej z gmin skierują pismo adresowane do miejscowych włodarzy, by zadbali o godny poziom wynagrodzeń pracowników.

Co ciekawe organizator zapewnia, że jeżeli burmistrz podejmie odpowiednie działania to miasto zniknie z "niechlubnej setki".

Każdy z włodarzy wskazanych miejscowości będzie jednak mógł zadbać o to by nazwa jego gminy zniknęła z "czarnej listy". Wystarczy, że miejscowy samorząd wykaże, iż podjął realne i konkretne działania zmieniające faktyczne uposażenie pracowników pomocy społecznej. - czytamy na stronie federacja-socjalnych.pl.

Według sprawozdania finansowego MOPSu za rok 2018 (stan na dzień 31.12.2018 r.) na wynagrodzenia wydano 1 150 711 złotych

.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.