ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

W horynieckiej Bibliotece powstanie Izba Pamięci

fot. Krystian Kłysewicz
fot. Krystian Kłysewicz

fot. Krystian Kłysewicz

Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju otrzymała dofinansowanie na przebudowę obiektu i zakup, dzięki czemu powstanie m.in. Izba Pamięci.

Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 na zadanie: „Przebudowa i zakup wyposażenia do Gminnej Biblioteki Publicznej w Horyńcu- Zdroju”. Zadanie obejmie przebudowę obecnego pomieszczenia biblioteki oraz adaptację dodatkowych pomieszczeń na czytelnię dla czytelników dorosłych i dzieci z księgozbiorem podręcznym oraz czytelnię internetową. W jednym z nowych pomieszczeń powstanie Izba Pamięci, w której umieszczone zostaną pamiątki i eksponaty związane z historią ziemi horynieckiej.

Planowane prace umożliwią również likwidację barier architektonicznych, co pozwoli na samodzielne korzystanie z biblioteki przez osoby niepełnosprawne. W Bibliotece pojawi się także nowy sprzęt i wyposażenie; gabloty do izby pamięci, lady i regały biblioteczne, meble i siedziska dla dzieci. Realizacja zadania podniesie standard prowadzonej działalności i pozwoli na poszerzenie oferty programowej dla dzieci i młodzieży a także dla seniorów. Projekt ma na celu zapewnienie odpowiedniego poziomu oferowanych usług w zakresie czytelnictwa dla społeczności lokalnej oraz dla turystów i kuracjuszy przebywających w tutejszych sanatoriach. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku zaś ich zakończenie przewidziane jest na kwiecień 2020 roku.

Całkowita wartość prac remontowych zamyka się kwotą 380 000 zł zaś dofinansowanie wyniesie 285 000 zł.

Źródło: horyniec-zdroj.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.