Działania "Boże Ciało 2019": 1 wypadek, 9 kolizji i dwóch kierowców po alkoholu

fot. archiwum zlubaczowa.pl
fot. archiwum zlubaczowa.pl

fot. archiwum zlubaczowa.pl

Policjanci ruchu drogowego zakończyli działania pod nazwą "Boże Ciało 2019". Akcja trwała przez pięć dni, od środy do niedzieli. W tym czasie na terenie naszego powiatu doszło do 1 wypadku, w którym jedna osoba została ranna i 9 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 2 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pomimo tego, że wcześniej pili alkohol.

Od środy, przez pięć kolejnych dni, w ramach działań "Boże Ciało 2019" policjanci dbali o to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu podróży. Na drogach powiatu więcej było policyjnych patroli. Funkcjonariusze dbali, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych.

Policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają - zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Zwracali również uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze reagowali też na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych.

Podczas działań funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę dwóm kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Jeden z nich będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości u drugiego badanie wykazało, że miał on poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie i będzie odpowiadał za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Podczas działań policjanci udaremnili dalszą jazdę 4 nietrzeźwym rowerzystom.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: