ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Urząd Gminy Horyniec-Zdrój prosi mieszkańców o ograniczenie zużycia wody

fot. flickr.com
fot. flickr.com

fot. flickr.com

Urzędnicy z Gminy Horyniec-Zdrój w oficjalnym komunikacie poproszą mieszkańców tamtejszej gminy o racjonalnie gospodarowanie wodą oraz nie używanie wody z sieci wodociągowej do podlewania ogródków i trawników.

W związku z trwającymi od kilku dni upałami nastąpił spory wzrost zużycia wody z wodociągów gminnych. Tak duży rozbiór wody powoduje, że ciśnienie w wodociągu znacznie spada, a to może być przyczyną braku wody u części odbiorców.

 Sytuacja ta spowodowana jest na przykład nadmiernym używaniem wody do podlewania ogrodów i trawników.

Dlatego też wójt gminy Robert Serkis  z związku z przedłużającą się falą upałów i znacznym wzrostem zużycia wody pobieranej z sieci publicznej, użytkowników sieci wodociągowej prosi o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą, a także o wyrozumiałość wobec zaistniałych trudności i uciążliwości.

Jak wynika z prognozy pogody Instytutu Metrologii i Gospodarki Wodnej w czwartek temperatura może osiągnąć nawet 31 stopni Celsjusza. Ochłodzenie ma przyjść dopiero w poniedziałek.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.