ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Współpraca powiatów lubaczowskiego i tomaszowskiego na rzecz rozwoju turystyki. Podpisano porozumienie

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

W czwartek 6. czerwca, podczas X Sesji Rady Powiatu, Starosta Lubaczowski Zenon Swatek oraz Wicestarosta Tomaszowski Jarosław Korzeń podpisali list intencyjny w sprawie partnerskiej współpracy władz, związków i stowarzyszeń oraz wymianę wzajemnych doświadczeń między oboma powiatami. 

Współdziałanie będzie uwzględniało inicjatywę Transgranicznego Parku Biosfery „Roztocze” oraz geoparku „Kamienny las” na Roztoczu i ma rozwijać się w dziedzinie m.in. promocji walorów przyrodniczych i geoturystycznych, organizacji wspólnych imprez i wydarzeń promocyjnych, tworzenia partnerstw w projektach, dążenia do rozwoju infrastruktury komunikacyjnej istotnych dróg i szlaków oraz wspólnej promocji dziedzictwa kulturowego. Wkrótce zostanie także podpisane porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina, związane z utworzeniem „Trasy geoturystycznej Roztocza Wschodniego” na terenie Powiatu Lubaczowskiego i sąsiedniego Tomaszowskiego.

Wcześniej deklarację o współpracy na rzecz wzmocnienia spójności oraz zrównoważonego rozwoju obu regionów- Podkarpacia i Lubelszczyzny, w tym wspólnej promocji Roztocza, podpisali w Lubaczowie przedstawiciele samorządów obu województw- Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Było to zielone światło dla samorządów powiatów, by zacieśniać wspólne działania.

Obu samorządom zależy na promocji turystycznej i gospodarczej tego samego, jednego Roztocza, przedzielonego na mapie sztuczną granicą administracyjną.

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl
fot. powiatlubaczowski.pl

fot. powiatlubaczowski.pl

Źródło: powiatlubaczowski.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.