ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Budomierz: Imigrant-cyklista nielegalnie przekroczył granicę

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

Strażnicy graniczni z Lubaczowa zatrzymali obywatela Turcji, który granicę z Ukrainy przekroczył nielegalnie przemieszczając się…rowerem. Chciał dotrzeć do Europy Zachodniej, tymczasem został już przekazany z powrotem na Ukrainę.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (4 czerwca) w okolicach przejścia granicznego w Budomierzu. Funkcjonariusze z patrolu SG zauważyli przy granicy mężczyznę poruszającego się na rowerze.

W trakcie kontroli ustalono, że jest to 36-letni obywatel Turcji który kilka minut wcześniej w miejscu niedozwolonym przekroczył granicę.

Mężczyzna miał przy sobie tureckie dokumenty tożsamości. Szybko ustalono dokładne miejsce nielegalnego przekroczenia granicy, a obywatela Turcji zatrzymano.

Cudzoziemiec szczegółowo opisał plan swojej wyprawy. Na Ukrainę dotarł legalnie drogą lotniczą, następnie w trakcie pobytu we Lwowie kupił na bazarze używany rower. Wtedy postanowił wyruszyć w dalszą podróż. Dojechał w rejon granicy, a następnie ją przekroczył. Ostatecznie chciał dotrzeć do Europy Zachodniej.

W związku z popełnionym wykroczeniem mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a następnie przekazany z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 50 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zielona granicę z Ukrainy. Głównym celem ich migracji były kraje Europy Zachodniej.

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.