ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap powiatowy roztrzygnięty

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Wczoraj w Wielkich Oczach odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach uczestniczyło 6 szkół podstawowych i 7 gimnazjalnych. Zwycięzcy będą reprezentować powiat lubaczowski na szczeblu wojewódzkim.

Tegoroczne eliminacje powiatowe odbyły się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wielkich Oczach. Organizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie oraz Wójt Gminy Wielkie Oczy. Celem turnieju jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, poprzez propagowanie wiedzy o ruchu drogowym oraz zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

W zawodach uczestniczyło łącznie 13 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu lubaczowskiego. Powodzenia w zawodach życzył uczestnikom wicestarosta powiatu lubaczowskiego Paweł Głaz. Każda drużyna wzięła udział w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był test wiedzy o ruchu drogowym. Druga konkurencja polegała na pokonaniu rowerem specjalnie przygotowanego toru przeszkód. W ostatniej konkurencji uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. We wszystkich wymienionych konkurencjach przyznawane były punkty indywidualne i drużynowe. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, zgodnym z regulaminem, czuwała komisja złożona z funkcjonariuszy KWP w Rzeszowie nadkom. Renaty Bednarskiej i asp. szt. Macieja Skoczylasa oraz KPP w Lubaczowie, mł. asp. Pawła Kłosa, mł.asp. Andrzeja Roznera i mł. asp. Piotra Łuczyszyna.

Po zaciętej walce i podliczeniu zdobytych punktów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

Szkoły podstawowe:

     I miejsce - Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach
    II miejsce – Szkoła Podstawowa w Cewkowie
    III miejsce – Szkoła Podstawowa w Cieszanowie

Szkoły gimnazjalne:

     I miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Cieszanowie
    II miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Wielkich Oczach
    III miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Cewkowie

Nagrody indywidualne w obydwu kategoriach zdobyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wielkich Oczach.

Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubaczowie podinsp. Janusz Mokrzycki, Sekretarz Gminy Wielkie Oczy  Zbigniew Pałczyński oraz Krzysztof Stępień z Powiatowego Centrum Kultury. Za ufundowanie nagród serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatu Lubaczowskiego, Burmistrzom i Wójtom oraz Nadleśniczym z terenu powiatu lubaczowskiego.

303-185279.jpg303-185280.jpg303-185283.jpg303-185284.jpg303-185286.jpg303-185287.jpg

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.