32-latek podczas odwiedzin okradł znajomą

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Kryminalni z Lubaczowa zatrzymali 32-latka, który ukradł pieniądze swojej znajomej. Podczas spotkania w jej domu, wykorzystał nieuwagę właścicielki mieszkania i zabrał z portfela 620 zł. Za część skradzionych pieniędzy kupił alkohol i spłacił dług, a resztę schował. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W sobotę policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w ubiegły piątek. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że ktoś zabrał jej 620 złotych, które miała w portfelu schowanym w pokoju. Jej zdaniem pieniądze mógł ukraść ktoś ze znajomych, których przyjmowała dzień wcześniej u siebie w domu. Jak dodała, żaden z nich nie przyznaje się do kradzieży jej pieniędzy.

Tuż po złożeniu zawiadomienia o przestępstwie, policjanci z wydziału kryminalnego lubaczowskiej jednostki zaczęli szukać amatora cudzej własności. Podjęte działania, jeszcze tego samego dnia, doprowadziły do zatrzymania 32-latka z gminy Lubaczów. Ponieważ był on pod wpływem alkoholu, został osadzony w policyjnym areszcie.

Następnego dnia, podczas przesłuchania, 32-latek ciągle zmieniał swoje zeznania, aż w końcu przyznał, że to on ukradł pieniądze. Jak powiedział policjantom, część z nich jeszcze tego samego dnia wydał na alkohol i spłatę zaległych długów, a pozostałe 500 zł schował.

32-latek usłyszał zarzut kradzieży za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: