Budomierz: Straż graniczna odzyskała kradzionego hyundaia

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG na przejściu granicznym w Budomierzu odzyskali skradziony pojazd. Za kierownicą siedział 35-letni obywatel Ukrainy.

26 kwietnia w Budomierzu Straż Graniczna zatrzymała pojazd marki Hyundai. Jego kierowcą był 35-letni obywatel Ukrainy. Wnikliwa kontrola legalności pochodzenia pojazdu wykazała liczne nieprawidłowości w elementach identyfikacyjnych. Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu mundurowi z SG szybko ustalili rzeczywisty numer VIN, który z kolei widnieje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych w związku ze zgłoszoną w Polsce, w 2017 roku kradzieżą. Pojazd wart ok 40 tys. złotych został zatrzymany i wraz z kierowcą przekazany Policji.

Tylko w 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 40 skradzionych pojazdów różnego typu (w tym m.in. samochody ciężarowe i osobowe, naczepy, quady i motocykle) oraz ponad 900 części pochodzących ze skradzionych pojazdów. Szacunkowa wartość wszystkich zatrzymanych przedmiotów wynosi prawie 2,5 mln złotych.

Źródło: BIOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: