Parking przy szkole w Łukawcu jeszcze w tym roku


Bezpieczniej i wygodniej jeszcze w tym roku będą dowozić i odbierać ze szkoły rodzice dzieci uczących się w łukawieckiej szkole. Do 23 sierpnia 2019 roku przy placówce ma powstać parking z 49 miejscami postojowymi (w tym 3 dla osób niepełnosprawnych) wykonanymi z kostki brukowej. 

Brak miejsc parkingowych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łukawcu stanowił problem nie tylko dla rodziców dowożących dzieci samochodami do szkoły, ale także dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W godzinach porannych – kiedy rozpoczynały się lekcje - przy szkole w Łukawcu tworzyły się korki. Szkoła znajduje się przy drodze powiatowej, a wiec w miejscu w którym natężenie ruchu jest spore. Samochody zaparkowane wzdłuż drogi nie tylko utrudniały, ale przede wszystkim stwarzały zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, w tym dzieci i młodzieży szkolnej.

Do 23 sierpnia przy szkole powstanie parking z 49 miejscami postojowymi. Inwestycja będzie realizowana na terenie działki naprzeciwko szkoły. W miejscu, gdzie do tej pory był nierówny, porośnięty trawą plac powstanie nowy, bezpieczny i wygodny dojazd z parkingami. W ramach prac przewidziano także m.in. przebudowę drogi gminnej, wykonanie drogi manewrowej i pełne oznakowanie całości.

Do przetargu na wykonanie inwestycji zgłosiło się dwie firmy z Lubaczowa. Najkorzystniejszą ofertę zaproponowała firma Tomasz Bąski Firma Usługowo – Handlowa „UNI-DEKOR” i to ona zajmie się budową parkingu. Koszt inwestycji to ponad 250 tys. zł.

Jak dokładnie będzie wyglądał parking zobaczyć można na zdjęciach poniżej:Źródło: wielkieoczy.info.pl

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: