Wiosenne porządki w Dachnowie. Strażacy wraz dziećmi zebrali kilkaset kilogramów odpadów


Strażacy z OSP w Dachnowie zakasali rękawy i wraz z uczniami miejscowej szkoły posprzątali swoją miejscowość. Podczas akcji zebrano kilkaset kilogramów odpadów. Głównie wyrzucanych przez kierowców z okien przejeżdżających przez miejscowość samochodów. 

Dyrektor szkoły w Dachnowie Ryszard Szczudło podkreśla edukacyjną wagę akcji – sprzątania świata, czyli kształtowania postaw proekologicznych trzeba uczyć już najmłodszych. Przez taką akcje chcemy zwrócić uwagę młodzieży na problem zanieczyszczenia środowiska, powodowanego często przez nas samych.

Akcje sprzątania wymyślili i koordynują druhowie Karol Smoliniec i Paweł Sanok z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dachnowie .

Projekt pod tytułem „Nauka i praktyka to najlepsza technika” jest realizowany razem z Gminą Cieszanów i Szkołą Podstawową oraz Gimnazjum w Dachnowie. „Udało nam się zdobyć środki na zakup materiałów potrzebnych do przeprowadzenia akcji. Jest to pierwszy etap szerszego działania naszej jednostki. W kolejnych wspólnych akcjach chcemy poruszyć problem wiosennego wypalania traw” - opowiada druh Karol Smoliniec

Wiele miejscowości z naszego powiatu oddolnie włącza się w podobne wiosenne akcje porządkowania swojego otoczenia. W środę 3 kwietnia mieszkańcy Folwarków zebrali ponad 30 worków śmieci w pobliskim lesie. Natomiast mieszkańcy niewielkiego Gorajca swoją małą ojczyznę zamierzają posprzątać w najbliższa sobotę. Jak podkreśla prezes OSP Dachnów Witold Cencora „Naprawianie świata zaczyna się od siebie”

dzieci-gotowe-do-akcji.JPGIMGP6905.JPGIMGP6922.JPGIMGP6928.JPGIMGP6935.JPGochotnicy-z-Dachnowa.JPG


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: