ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Policjanci rozmawiali z rodzicami o narkotykach i dopalaczach

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

W ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” policjanci rozmawiali z rodzicami uczniów szkoły podstawowej w Starych Oleszycach i Oleszycach. Demonstrując opolską walizkę edukacyjną funkcjonariusze przybliżyli opiekunom, na jakie przedmioty powinni zwracać uwagę u swoich pociech.

Celem zainaugurowanej 2 kwietnia br kampanii jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i substancji psychoaktywnych, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Lubaczowscy policjanci aktywnie włączyli się w akcję, mającą na celu upowszechnianie wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych nie tylko wśród dzieci i młodzieży ale także wśród ich opiekunów. We wtorek i w środę profilaktyk sierż. szt. Mateusz Maź wraz z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Oleszycach mł. asp. Krzysztofem Witko odwiedzili szkoły podstawowe w Starych Oleszycach i Oleszycach. W spotkaniach wzięło udział prawie 200 osób.

Rodzice z uwagą słuchali o negatywnych skutkach działania narkotyków i substancji psychoaktywnych na organizm człowieka, jak też o pomocy dla osób uzależnionych. Podczas spotkania wyświetlono spot edukacyjno – profilaktyczny przygotowany przez MSWiA oraz zaprezentowano opolską edukacyjną walizkę narkotykową, dzięki czemu rodzice mogli się dowiedzieć jakie przedmioty nie powinny się znaleźć w posiadaniu ich dzieci.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.