ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Lubaczów: Burmistrz oraz zastępca uczcili pamieć św. Jana Pawła II

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

We wtorek 2 kwietnia obchodziliśmy 14. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji Burmistrz Krzysztof Szpyt oraz Zastępca Burmistrza Janusz Waldemar Zubrzycki złożyli wiązankę kwiatów przy obelisku i krzyżu upamiętniającym pobyt Ojca Świętego w Lubaczowie.

Papież św. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat. Jego pontyfikat trwał 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni. Święty Jan Paweł II był pielgrzymem. W czasie swojego pontyfikatu odbył 104 podróże zagraniczne, podczas których odwiedził wszystkie zamieszkałe kontynenty. W podróżach nie omijał Polski. Swoją ojczyznę odwiedził dziewięć razy. Podczas czwartej pielgrzymki do rodzinnego kraju przybył do Lubaczowa. Nikt nie przypuszczał, że nasze miasto będzie gościło tak wyjątkową osobę, najwyższy autorytet moralny XX wieku. Karol Wojtyła Lubaczów wprowadził na karty historii i rozsławił w świecie. Wizyta ta była przełomowa, zapadła na zawsze w pamięci lubaczowian. - informuje Urząd Miasta w Lubaczowie

W 2001 r. Rada Miejska Uchwałą Nr 105/XXX/2001 nadała Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lubaczowa.

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

Źródło: lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ama
+1 # Ama 2019-04-03 22:30
Smutne to uczczenie, tylko panowie dwaj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
u
+1 # u 2019-04-03 23:05
Tak to prawda Ama ..to wrecz zenujace..gdzie pozostale wladze, kosiol, mieszkancy????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pan Jan
+4 # Pan Jan 2019-04-04 11:53
Cytuję u:
Tak to prawda Ama ..to wrecz zenujace..gdzie pozostale wladze, kosiol, mieszkancy????

A gdzie Ty byłaś/byłeś???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Arnold
+7 # Arnold 2019-04-04 05:12
Chwała tym którzy pamiętają!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaś
+5 # Jaś 2019-04-04 08:02
Racja!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
RomanD
-5 # RomanD 2019-04-04 14:37
A oni byli z potrzeby umieszczenia zdjęcia dla lansu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
RomanD
-6 # RomanD 2019-04-04 14:37
A oni byli z potrzeby umieszczenia zdjęcia dla lansu. Ale byli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaś
0 # Jaś 2019-04-04 15:02
Cytuję RomanD:
A oni byli z potrzeby umieszczenia zdjęcia dla lansu. Ale byli.

Byłoby lepiej gdyby nikt się o tym nie dowiedział? A może Twoim zdaniem powinni mieć zakryte twarze? Niech się wstydzą ci którzy zapomnieli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja waśko
+1 # ja waśko 2019-04-05 06:58
szkoda gada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi