ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Bus "Nowej Piątki" PiS przyjedzie do Lubaczowa

fot. radiopik.pl
fot. radiopik.pl

fot. radiopik.pl

Na Podkarpaciu ruszyła kampania informacyjna dotycząca "nowej piątki" Prawa i Sprawiedliwości. To pakiet rządowych programów które mają być w najbliższym czasie wdrażane -  m.in. rozszerzenie programu 500 plus, odbudowa lokalnych połączeń i emerytura plus.

W poniedziałek w każdym województwie ruszyły w trasę busy, żeby informować o nowych rozwiązaniach dla Polaków. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości pojawią się także w Lubaczowie.  Według harmonogramu opublikowanego na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie bus w naszym mieście pojawi się w piątek 22 marca.

Ruszamy w Polskę, żeby informować o naszych nowych propozycjach programowych – powiedział szef rządu inaugurując akcję informacyjną Nowej piątki.

Akcja informacyjna zorganizowana została w odpowiedzi na pytania obywateli, z którymi premier spotyka się jeżdżąc po Polsce. Szef Rządu zapewnił, że propozycje z Nowej Piątki nie będą wymagały rozbudowania biurokracji – informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Prezes Rady Ministrów podkreślił również, że proponowane rozwiązania dadzą nowy impuls makroekonomiczny. Jesteśmy w fazie globalnego spowolnienia i taki impuls jest prawidłowym działaniem gospodarczym.

Zaproponowane działania to kolejne obietnice, które są spełniane zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy wcześniej, bo dla nas najważniejsze jest społeczeństwo polskie – mówił premier Mateusz Morawiecki.

#Nowa Piątka to propozycje następujących rozwiązań:

 – „Emerytura +”: to świadczenie, które będzie przyznane wszystkim osobom pobierającym emerytury (zarówno z KRUS, ZUS, jak i mundurową) i renty, a także świadczenia i zasiłki przedemerytalne oraz nauczycielskie świadczenia kompensacyjne.

– „500+” na każde dziecko: już w lipcu 2019 r. każda rodzina otrzyma nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na pierwsze i każde kolejne dziecko do 18. roku życia, bez względu na dochody.

– „Niższy Pit”: to obniżenie obciążeń podatkowych osób pracujących. Dzięki temu rozwiązaniu Polacy otrzymają wyższe wynagrodzenie za pracę. Zyska na tym 97 proc. obywateli.

– „Bez Pit dla młodych” (tzw. PIT 0%): osoby pracujące, do 26. roku życia, będą zwolnione z podatku PIT. Ułatwi to młodym ludziom rozpoczęcie kariery zawodowej i umożliwi zwiększenie wynagrodzenia.

„Połączenia Lokalne”: przywrócenie połączeń autobusowych. Utworzony zostanie fundusz, dzięki któremu będzie możliwe przywrócenie połączeń autobusowych w wielu polskich samorządach. Program pozwoli wyeliminować wiele obszarów wykluczenia komunikacyjneg

Źródło: radio.rzeszow.pl, premier.gov.pl, rzeszow.uw.gov.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

lech
+28 # lech 2019-03-19 15:53
Zdążą naprawić drogę z Jarosławia do piątku? Powiedzą coś na tak niewygodny dla nich temat?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+18 # Ama 2019-03-19 16:10
W piątce + przecież nie ma naprawy tej drogi, więc odpowiedzą; proszè następne pytanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kress
+18 # kress 2019-03-19 16:34
Może zamiast ciagle rozdawać, przestaliby zabierać to co już mamy i na co ludzie ciężko pracują?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kotek.
-3 # Kotek. 2019-03-21 19:40
A co Ci zabrali?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jan A
+2 # Jan A 2019-03-19 17:40
Ten rzad pomaga Polakom, trzeba to przyznac,ale nie widzi tego, ze nie wszyscy sa traktowani rowno.Pracuje 40 lat w tej samej firmie, ktora zostala sprywatyzowana. Wczesniej mialem placona wysluge za lata pracy , jubileusz co 5 lat I trzynasta pensje.Po sprywatyzowaniu zakladu wszystki te dodatki zostaly zlikwidowane.Py tam sie dlaczego jestem traktowany jak ktos drugiej kategori, dlaczego wszyscy wkolo dostaja trzynasta pensje a ja nic ,dlaczego po 40 latach pracy nic mi sie nie nalezy, co malo ,zeby dostac emeryture?APELU JE DO PARLAMENTARZYST OW ,ZROBCIE COS Z TYM JEZELI CHCECIE MIEC POPARCIECLUDZI PRACY!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Noname
+1 # Noname 2019-03-20 15:02
Wszyscy w kolo nie dostaja trzynastki tylko instytucje panstwowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jan A
+6 # Jan A 2019-03-21 07:14
Co piszesz glupoty, dostana wszyscy emeryci , rencisci itd , tylko nie dostana Ci co pracują na te pieniadze czyli zwykli robole , ktorzy musza na to wszystko narobic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
plus ujemny
+7 # plus ujemny 2019-03-19 18:12
Mam nadzieję, że koszty tej całej kampanii informacyjnej nie są pokrywane z kasy państwa a z kasy partii Prawo i Sprawiedliwość, bo to nic innego jak element kampanii wyborczej, a w wyborach nie startują kandydaci państwa tylko partii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
iza
+5 # iza 2019-03-19 18:56
Cytuję plus ujemny:
Mam nadzieję, że koszty tej całej kampanii informacyjnej nie są pokrywane z kasy państwa a z kasy partii Prawo i Sprawiedliwość, bo to nic innego jak element kampanii wyborczej, a w wyborach nie startują kandydaci państwa tylko partii.



he he nie rozśmieszaj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Stefek
+24 # Stefek 2019-03-19 18:59
Czy busa będą witać ci sami, którzy witali Bronkobus?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+25 # AntyPiS 2019-03-19 19:12
W Gminie Lubaczów kto wie ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wala
+27 # Wala 2019-03-19 19:13
Cytuję Stefek:
Czy busa będą witać ci sami, którzy witali Bronkobus?

Niby kto inny będą jak zwykle ci sami już czyszczą buty i wiążą krawaty by dobrze wyjść na zdjęciach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jano2
+5 # Jano2 2019-03-20 13:46
A kto witał?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Krzys
-7 # Krzys 2019-03-19 19:06
Taki stary Trafic. Cienizna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Nnnn
+5 # Nnnn 2019-03-20 08:02
Bardzo dobry samochód - niedawno będąc za granicą -rjezdzilismy bliźniakiem Oplem prawie 1000 km tygodniowo i nigdy żadnych problemów nie było.
Z przodu, trochę ciasno przy 3 osobach i te nadkola, natomiast 2 i 3 rząd (w wersji osobowej 9 osobowej) bardzo komfortowy i bardzo dużo miejsca.
Jedna z koleżanek, która też trochę jeździła to zawsze mówiła, że by sobie takiego kupiła jako osobówkę ;) oczywiście trochę taki pali.
Mieliśmy wersję z bardzo mocnym silnikiem i przyspieszenia jak nie jedna osobówka - idealny bus na autostrady i na długie trasy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
aa
-2 # aa 2019-03-20 16:03
Cytuję Nnnn:
Bardzo dobry samochód - niedawno będąc za granicą -rjezdzilismy bliźniakiem Oplem prawie 1000 km tygodniowo i nigdy żadnych problemów nie było.
Z przodu, trochę ciasno przy 3 osobach i te nadkola, natomiast 2 i 3 rząd (w wersji osobowej 9 osobowej) bardzo komfortowy i bardzo dużo miejsca.
Jedna z koleżanek, która też trochę jeździła to zawsze mówiła, że by sobie takiego kupiła jako osobówkę ;) oczywiście trochę taki pali.
Mieliśmy wersję z bardzo mocnym silnikiem i przyspieszenia jak nie jedna osobówka - idealny bus na autostrady i na długie trasy.



Władza byle g.... nie może jeździć, zwłaszcza po tej ekspresówce z Jarosławia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+10 # AntyPiS 2019-03-19 19:08
Materiał propagandowy ;) Dobrze, ze wyliczyliście tą Piątkę Kaczyńskiego. Czas, więc na moją wyliczankę. W każdym kolejnym komentarzu pod tym wziąłem pod lupę każdą z tych propozycji i chcę Państwu przedstawić jak nas próbują raz nabić w butelkę a po drugie wsadzić na ekonomiczną bombę, która w przyszłości wybuchnie ( Będzie długo od razu uprzedzam, ale trzeba przedstawić głębszy sens;)):
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+9 # AntyPiS 2019-03-19 19:09
1. Emerytura ,,+” tzw. trzynastka dla emerytów. Czyli tłumacząc prosto Emeryci dostają równowartość comiesięcznej emerytury minus 18% podatek od emerytury. Dajmy na to, ze emeryt X dostaje 1100 zł emerytury. Odejmując podatek emeryt dostanie ok. 900 zł ,,na rękę” na rok co daje w perspektywie rocznej 75 zł do ręki na miesiąc. I mówią teraz jak to dbają o emerytów. Pokazali jak dbają i za co mają polskiego emeryta podczas debaty na projektem PSL, Emerytura bez podatku. Projekt ten miał i ma na celu usunięcie podatku od emerytury czyli od pieniędzy, które odłożyliście Państwo na emeryturę są one jeszcze raz wzięte od Państwa i ich nie zobaczycie według obecnego systemu emerytalnego z podatkiem. Usunięcie podatku w perspektywie daje 200 zł, ale miesięcznie a w perspektywie rocznej 2400 zł. Co zrobił PiS, poprał ten projekt korzystny dla emerytów. Otóż nie. Po pierwsze dlatego, że to PSL na które PiS ma alergię i chce go zniszczyć nawet kosztem Emerytów. Po drugie na debatę nad projektem (są zdjęcia) przyszedł tylko jeden wydelegowany przez PiS poseł za co mają emerytów i ich los a reszta Posłów PiS pokazała, że to olewa. Chyba zadaniem Posła wybranego między innymi przez osoby będące na emeryturze jest popieranie korzystnych reform, które mają na celu poprawienie jakości życia obywateli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+10 # AntyPiS 2019-03-19 19:09
2. ,,500 +” na każde dziecko. Projekt ten miał poprawić dzietność Polaków oraz polepszyć komfort życia rodzin z dziećmi żyjących w kiepskiej sytuacji materialnej. Najpierw zajmę się demografią. PiS myślał, ze nagle odwróci się nagle trend ujemnego przyrostu naturalnego. Dlatego też wierząc w wielki boom demograficzny wprowadzono zasadę od drugiego i następnego dziecka. Okazało się jednak, że po jakichś 9 miesiącach (Nomen omen ;)) tzw. ,,efekt 500 +” przestał działać. Dlatego pojawiła się ta propozycja o której opozycja mówiła od początku. PiS wtedy mówił że nie stać ich na pierwsze dziecko i głosowali przeciw propozycjom opozycji, które proponowały 500 zł także na pierwsze dziecko. Przeciw głosował np. minister Dworczyk, (są wyniki ogólnodostępne) który to ,,robił kampanię” PiS-owi przed wyborami samorządowymi w Lubaczowie. Po drugie osobiście boję się tego, że nie będzie żadnego progu dochodowego. Jak był próg dochodowy to pieniądze raczej dochodziły tam gdzie były najbardziej potrzebne czyli do mniej zamożnych rodzin. Teraz jak ktoś zarabia w spółce państwa dajmy na to 20 tys., też dostanie takie samo 500+ jak osoba która pracuje dorywczo i wyjdzie może z 1 tys. Moim zdaniem usunięcie tego progu wzmoże negatywne skutki tego projektu oraz w dłuższej perspektywie doprowadzi do spadku wartości pieniądza i wzrostu wszystkiego dookoła bo będą mówić, że ludzi stać. Słyszałem o przypadkach, że jako tylko pojawił się program to ceny za pewne usługi poszły w górę a tłumaczenie: przecież mamy ,,500 +”. A poza tym im wyższe ceny, tym wyższy podatek od wszystkiego i dostaną po kieszeni osoby, które nie mają dzieci i pracują zawodowo. Najsprawiedliws zy pomysł na wyrównanie systemu ,,500+”miało PSL, które proponowało zasadę ,,złotówka za złotówkę”, które się pomniejszało w stosunku do dochodu na członka rodziny. Np. przekroczył próg o dwa zło no to dostałoby się 498 zł, ale nie jak teraz, że traci się prawo do tego świadczenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+8 # AntyPiS 2019-03-19 19:10
3 i 4. Ciekaw jestem czy to w ogóle wejdzie w życie. Od 4 lat PiS mówi o obniżce podatków takie jak PIT w tym przez obecnego premiera Morawieckiego, który był przez 1,5 roku ministrem rozwoju i finansów i co, bez zmian. Jak dla mnie ,,wydmuszka” wyborcza, która ładnie wygląda i ma pociągnąć tą ,,piątkę”. No chyba tu dadzą a gdzieś indziej nam narzucą tak, że jak to ,,bilans musi wyjść na zero”.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2019-03-19 19:11
5. Połączenia lokalne – Ma być utworzony fundusz, który przywróci połączenia do każdej polskiej miejscowości. Powiat lubaczowski, fundusz i komunikacja. Ostatni fundusz związany z komunikacją i to tą drogową czyli Fundusz Dróg Samorządowych pokazał jak się obeszli z naszym powiatem. Więcej pieniędzy będzie tam gdzie więcej wyborców. Czyli Dębica i Rzeszów dostaną dużo pieniędzy a my ,,ochłapy”. Swego czasu korzystałem dużo korzystałem z autobusów. Co się okazało wiele kursów zostało usuniętych ostatnio lub zostało nie wiedzieć czemu skróconych jak autobus do Rzeszowa o 7:35 jedzie teraz tylko do Jarosławia. Nie widzę tutaj pozytywów dla naszego powiatu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyKoalicjaTeczowa
-1 # AntyKoalicjaTeczowa 2019-03-20 13:09
AntyPis widzę że komuś bardzo przeszkadza że po tylu latach nastąpiła zmiana władzy. To teraz może przytoczmy fakty i podsumujmy co napisałeś:

Zacząłeś od tego że PIS chce nas: "wsadzić na ekonomiczną bombę, która w przyszłości wybuchnie"

Czy to nie czasami PSL domagał się tak głośno 500+ na każde dziecko w ostatnim czasie? A jeszcze 2 lata temu PSL mówił jednym głosem z posłami PO, że pieniędzy na ten program nie ma i nie będzie. A cały pomysł 500+ to jedna wielka bajka dla dzieci. Owszem, jak rządziliście to tych pieniędzy nie było, bo nie potrafiliście walczyć z osobami które okradały państwo polskie z pieniędzy. Piszesz o tym że 500+ jest obecnie niesprawiedliwe bo nie uwzględnia dochodów, a dlaczego w programie PSL jest darmowa komunikacja dla wszystkich dzieci? dlaczego nie uwzględnia dochodów rodziców?

Co do emerytur o których tak "walczycie" i "wspieracie":
"za co mają emerytów i ich los a reszta Posłów PiS pokazała, że to olewa."
Ja w tej kwestii chyba nawet nie mam się co rozpisywać bo Polacy doskonale pamiętają kto podnosił ręce przy głosowaniu za tym aby podnieść wiek emerytalny, to chyba będzie najlepszy przykład jakie podejście mieliście do emerytów.

Połączenia lokalne przez ostatnie lata były sukcesywnie zaniedbywane, a działo się tak ponieważ poprzedni rząd nie miał żadnego planu na to co się dzieję z państwowym przewoźnikiem. Wystarczy sobie sprawdzić jak rok w rok były usuwane kolejne połączenia autobusowe, a pks z roku na rok notował co raz większe straty. Są to skutki wielu lat zaniedbań, braku odpowiedzi na podmioty prywatne które przewożą ludzi i oferują lepsze usługi od państwowego przewoźnika.


Wasze obecne obietnice są tyle warte co kot napłakał, mieliście już 8 lat na to żeby się wykazać i zrobiliście niewiele. Nie piszę że nic nie zrobiliście dobrego, ale mając 8 lat rządów to jest to kropla w morzu potrzeb społeczeństwa. Pisałeś o alergii Pisu na PSL, a przypomnij sobie jak ciężką postać alergii miało PSL strasząc społeczeństwo PISem przed wyborami :) Obecnie dryfujecie na tratwie utrzymując się przy życiu wchodząc w koalicje w której są postkomuniści, zieloni którzy chcą doprowadzić do całkowitego odejścia od pozyskiwania energii z węgla (ciekawe co na to górnicy) osoby popierające adopcje dzieci przez homo, i to wam nie przeszkadza. Jak to się mówi: byle do koryta :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
wio
+7 # wio 2019-03-20 16:06
Obietnice.....z apomniałeś jak jest z mieszkaniem + ?! Żaden z władz ani slowem nie wspomni, a Mateuszek klamczuszek tak obiecywał
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
demos
+9 # demos 2019-03-19 20:02
przede wszystkim mieli obniżyć podatek vat, ale ogólnie coraz bardziej cicho, i z pewnością nie zostanie obnizony!!...zł odzieje!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Janek
-7 # Janek 2019-03-22 08:55
Pytam cie. Panie demos , kto taki podatek vat zostawił po sobie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
liberał
+6 # liberał 2019-03-22 09:54
Poprzednicy podnieśli stawki VAT ze względu na spadek dochodów państwa spowodowany światowym kryzysem. Dzisiaj po kryzysie nie ma śladu a nawet jest boom gospodarczy, więc obecnie rządzący mogliby przywrócić stawki przedkryzysowe tak jak obiecywali. Wyższe stawki były w swych założeniach tymczasowe, na czas kryzysu, ale były corocznie przedłużane i wygląda na to, że pozostaną już na zawsze na tym podwyższonym poziomie, no bo skąd mają nabrać na 500+ i wszystkie inne cośtamplus.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
buhahah
-9 # buhahah 2019-03-19 19:53
Człowieku skąd 200 złoty wyczarowałeś ?Moja matka emerytka ma minimalną emeryturę i podatku zapłaciła 650 zł. tak ma na picie napisane coś pindolisz .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
buhahah
-4 # buhahah 2019-03-19 20:36
Cytuję buhahah:
Człowieku skąd 200 złoty wyczarowałeś ?Moja matka emerytka ma minimalną emeryturę i podatku zapłaciła 650 zł. tak ma na picie napisane coś pindolisz .

Wychodzi na to że dostałaby 54 złote a nie 200 tej emerytury bez podatku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
demos
+16 # demos 2019-03-19 20:01
ale trzeba również zauważyc,że okradziono emerytów . tylko dlatego, że inflacja była dużo większa niż rekompensata!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mocna
+2 # mocna 2019-03-19 20:36
Pieniądze wezmę bo mi się należą tak jak reszcie PISIAKOM.A głosować i tak na nich nie będę,to są pieniądze z mojego podatku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wrrrr
-1 # Wrrrr 2019-03-19 22:51
Cytuję mocna:
Pieniądze wezmę bo mi się należą tak jak reszcie PISIAKOM.A głosować i tak na nich nie będę,to są pieniądze z mojego podatku.

Tylko wcześniej rządzący nie dawali ci tego podatku,coś się jednak zmieniło nie sądzisz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mocna
+4 # mocna 2019-03-20 08:12
Nie sadzę bo teraz mi zabierają z emerytury na którą ciężko pracowałam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dar
-11 # dar 2019-03-20 09:53
po co te brednie piszesz, przecież dadzą ci kolejną emeryturę w maju, kiedy ci zabrali?aaaaaaa aaaa... byłu SB-ek się odezwał, brawo ,że ci zabrali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mocna
+7 # mocna 2019-03-20 11:18
Dali nierobom,zabral i sobie ile chcieli,nam 1tys. a sobie 60 tys.Głupi naród i to kupi,poczekajmy a nie będzie z czego rozdawać!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jano
-7 # Jano 2019-03-20 08:05
Glosuj na PO oni nic ci nie dali i nic nie dadza .Tacy sa ludzie twojego pokroju, ze zawsze sa na nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
liberał
+13 # liberał 2019-03-20 09:43
Ci wszelcy "oni" niech nie rozdają zabranych nam wcześniej w postaci podatków pieniędzy i jak najmniej ich zabierają, niech tworzą warunki do rozwoju kraju i gospodarki, przedsiębiorczo ści, infrastrukturę itd., tak żeby ludzie sobie sami zarabiali pieniądze. A dawać to można a nawet trzeba, ale tym co sobie sami nie są w stanie poradzić czyli niepełnosprawny m, schorowanym itp. I jeszcze żeby chociaż dochody państwa były większe od wydatków, ale nie, zawsze jest deficyt, który żeby pokryć trzeba się zadłużyć. A to kiedyś będzie trzeba spłacić, z odsetkami, ale co tam, to nie my będziemy spłacać, myślą ludzie, to państwo spłaci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+8 # AntyPiS 2019-03-19 19:12
Reasumując nie zdziwcie się jak PiS wam jeszcze nam coś obieca, że nam tylko da bo wiecie Państwo to za to wszystko płacimy My sami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
plus ujemny
+11 # plus ujemny 2019-03-19 20:01
Ludzie nie widzą niestety tego, że sami za to płacą. Gdyby na przykład podatku dochodowego od wynagrodzenia za pracę nie płacił za pracowników pracodawca, tylko musieliby co miesiąc sami pójść do Urzędu Skarbowego czy do banku zapłacić ten podatek, podobnie VAT za prawie każdy towar i usługę i akcyzę za paliwo, prąd czy alkohol to wtedy by widzieli. A 500+ dostają do ręki w postaci żywej gotówki i się cieszą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kapo
-6 # Kapo 2019-03-20 02:06
Cytuję AntyPiS:
Reasumując nie zdziwcie się jak PiS wam jeszcze nam coś obieca, że nam tylko da bo wiecie Państwo to za to wszystko płacimy My sami.

Ja mam tylko jedno pytanie. Skoro PSL miał takie wspaniałe pomysły dlaczego ich nie wdrożył w życie jak był u władzy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Wrrrr
-10 # Wrrrr 2019-03-20 06:09
Cytuję AntyPiS:
Reasumując nie zdziwcie się jak PiS wam jeszcze nam coś obieca, że nam tylko da bo wiecie Państwo to za to wszystko płacimy My sami.

Wcześniej też płaciliśmy a nikt inny, tylko różnicą jest w tym ,że ten rząd coś robi i jakieś swoje obietnice wdraża w życie a inne rządu pokazywały ci tylko środkowy palec zajadając się za "twoje" pieniądze ośmiorniczkami lub carpaccio z żubra, ś miejąc się z takich naiwniaków jak ty. Taka mała różnica, którą ludzie widzą a oszołomy hejtują
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dar
-13 # dar 2019-03-20 10:09
Cytuję AntyPiS:
Reasumując nie zdziwcie się jak PiS wam jeszcze nam coś obieca, że nam tylko da bo wiecie Państwo to za to wszystko płacimy My sami.

tak samo płaciłeś za rządów złodziei z PO-PSL ale wtedy nie wyłeś ,tylko się cieszyłeś jak cię łupili i lud nic z tego nie miał. Teraz ,gdy coś dobrego się zaczyna dziać, to jęk i lament bo jak tak można dawać przecież PO-PSL przez 8 lat tylko zabierali a tu przyszedł taki PiS wszystko się zmieniło o 180 stopni, odmrożono podwyżki płac w budżetówce które POlszewicy zablokowali , dano 500 plus już teraz na wszystkie dzieci , 300zł wyprawki, 13 emerytura , wzrost płacy minimalnej w ciągu 3 lat o 500zł !! obniżka PIT,brak podatku dla pracowników do 26 roku życia itp . itd można by się rozpisywać. Ale wąskiej grupie dewiantów lewackich ,byłych komuchów, milicjantów a teraz ich resortowym dzieciom to bardzo przeszkadza ,że Polska wstaje z kolan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dewiant lewacki
+12 # dewiant lewacki 2019-03-20 10:56
Jakbym słyszał Wiadomości TVP. Propaganda sukcesu jak za Gierka, którego wielka gospodarka zawaliła się po 10 latach z wielkim hukiem. Twoje dzieci będą spłacać (jakbyś nie wiedział to państwo ma deficyt, mimo boomu gospodarczego, a deficyt pokrywa się pożyczając) w pocie czoła to wszystko co teraz jest lekką ręką rozdawane, albo jeszcze Ty jak jesteś w miarę młody. Tak jak teraz Grecy cierpią za lata rozbuchanego socjalu i życia na kredyt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ela
+8 # ela 2019-03-20 16:11
POlszewicy ????? PIOTROWSKI jest w PEŁO?

A może TW niejaki KUJDA jest w PEŁO?

Lepiej napisz zgodnie z prawdą PRL-bis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+9 # AntyPiS 2019-03-20 16:25
#dar Przytoczę ci tylko jeden cytat: ,,Mamy wybitny rząd, wybitnych fachowców a w naszym kraju żyje się coraz lepiej". Wiecie państwo z czego to zaczerpnięte. Z Wiadomości TVP? Otóż nie ;) To cytat ze skeczu kabaretu Neonówka, który teraz stał się wtedy był żartem a teraz nikogo już nie dziwi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
myk
+11 # myk 2019-03-19 19:31
a PIS i tak na jesieni wygra wybory !! oto dlaczego !!! www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
demos
+12 # demos 2019-03-19 19:54
Już minister finansów w rzadzie PIS określiła ,że na te obiecanki po prostu nie ma pieniędzy!no to skąd? dalej zadłuzać kraj? przecież w tym roku na 500+ budzet zadłużył sie na 20 mld złotych! czcze gadanie bez pokrycia i fundują nam nową Grecję~!jeżzeli ktoś mysli chociaż trochę , to wie o tym,że są obietnice bez pokrycia!przed wyborami naobiecywano dróg , przyjechał marszałek i co? kiedyś zrobimy.....a to może być za kilkanascie lat! wielka ściema i nic więcej.....uważ ny popatrzy na opłaty wprowadzone na 500+ ...a więc opłata emisyjna, paliwowa, jakościowa, opłataOZE...... przynajmniej kierowcy wiedzą o tym,że płacą 10 gr więcej na litrze...a już naprawdę absurdem jest fakt,że paliwa w Niemczech i Austrii są tańsze niż u nas, ale na tym właśnie polega odwrót od gospodarki rynkowej do gospodarki sterowanej przez rząd ...przecież Orlen to rząd!!....naiwn ych nie sieją , oni sie rodzą, a najwięcej jest ich na Podkarpaciu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jan A
-5 # Jan A 2019-03-21 07:34
Demos , jak zwykle piszesz antyPisowskie komentarze i masz bardzo krótka pamiec, cena paliwa za rzadow PO-PSL oscylowala w granicach 6 zł za litr.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+9 # AntyPiS 2019-03-21 08:24
Drogi Janie tylko wtedy baryłka ropy kosztowała więcej niż teraz, chyba nawet były kolejne rekordy cen wtedy. I miało to swój wpływ na ceny paliw. Natomiast obecnie nawet ostatnio głośno o tym, że podatki za paliwo kosztują już więcej niż samo w sobie paliwo bo baryłka jest w normalnych cenach. Pamiętacie Państwo jak PiS chciało wprowadzić 25 gr na litrze benzyny? Wtedy niby miłosiernie się wycofali a za naszymi plecami na naszych oczach wręcz podnosili sukcesywnie o parę groszy cenę paliw do tego stanu na którym im zależało czyli 25 a być może nawet 30 gr na litrze. Po prostu zrobili nas wszystkich w konia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
demos
+3 # demos 2019-03-21 14:15
Kolego w czasach PO-PSL tak paliwo było po blisko 6 zł, TYLKO,ŻE BARYŁKA ROPY KOSZTOWAŁA 120$, obecnie masz baryłkę w cenie około 50 $, tylko sobie pomyśl, co będzie , jeżeli ta cena dojdzie do tego poziomu? litr paliwa po 10 zł? całkiem realny scenariusz może nam zafundować PIS!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
demos
+9 # demos 2019-03-19 19:58
zapomniałem dodać,że oprócz tych paru opłat które wymieniłem rząd wprowadził ogółem 38 .....nie wierzcie,że ktoś daje za darmo....owszem daje, ale zabiera półtora razy więcej. w społeczeństwie niezbyt ogarniętym nauką to Pis ma poparcie....nap rawde przepraszam...a le ogólnie to tylko tumaneria głosuje na Pis!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kura
+6 # kura 2019-03-19 20:12
Na propagandę TVPiS też starczyło
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Telewidz
+3 # Telewidz 2019-03-23 13:13
Oto jak wygląda rzetelność wiadomości TVP: wiadomosci.gaze ta.pl/wiadomosc i/7,114883,2457 7121,wiadomosci -pokazaly-naucz ycielke-zadowol ona-z-podwyzek- ta.html#s=BoxOp Czol5
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dar
-12 # dar 2019-03-20 10:13
Cytuję demos:
zapomniałem dodać,że oprócz tych paru opłat które wymieniłem rząd wprowadził ogółem 38 .....nie wierzcie,że ktoś daje za darmo....owszem daje, ale zabiera półtora razy więcej. w społeczeństwie niezbyt ogarniętym nauką to Pis ma poparcie....naprawde przepraszam...ale ogólnie to tylko tumaneria głosuje na Pis!!

Od 10 lat pracuję w budżetówce i nie pierdo...l o jakimś zabieraniu półtora raza większym ,skoro za tamtej władzy zarabiałem 1600 zł brutto!!!!!a teraz 2600 brutto !!!!!! nie wspomnę o 2x 500 plus na dzieci Tak więc baranie nie wypisuj bzdur111111111
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
demos
0 # demos 2019-03-20 13:38
przepraszam , ale pozwolę sobie! Ośle do potęgi! z twojej wypowiedzi wnioskuję,że poziom inteligencji u ciebie nie jest najwyższy, także wiedza ekonomiczna i społeczna wymaga nie tyle uzupełnienia, co w ogóle poznania, dla ciebie najważniejsze jest 500+ , i tyle w temacie, w taki sposób wielu takich jak ty zostało kupionych, prostaków liczących tylko na darmowe pieniądze!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Dar1
+6 # Dar1 2019-03-20 13:49
Przepraszam, kto ci dal prawo nazywac ludzi prostakami tylko za to ,ze maja swoje zdanie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
-1 # Ja 2019-03-20 14:53
Dar1 chce Ci się dyskutować z kodziarzem? Przecież to poniżej ludzkiej godności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ela
-9 # ela 2019-03-20 16:14
Cytuję demos:
przepraszam , ale pozwolę sobie! Ośle do potęgi! z twojej wypowiedzi wnioskuję,że poziom inteligencji u ciebie nie jest najwyższy, także wiedza ekonomiczna i społeczna wymaga nie tyle uzupełnienia, co w ogóle poznania, dla ciebie najważniejsze jest 500+ , i tyle w temacie, w taki sposób wielu takich jak ty zostało kupionych, prostaków liczących tylko na darmowe pieniądze!


to powiedział suweren
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
-6 # Ja 2019-03-20 15:12
Tumaneria nic nie rozumie z tego co ją otacza. Tak jak ty. Dlatego tumaneria jest tumanerią, a jedyne co jej pozostało to gryźć i kopać na oślep.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xxxl
+6 # xxxl 2019-03-19 21:16
I jakoś nie widać odpowiedzi sympatyków jedynej partii PIS? czyżbyście już naprawdę nie mieli żadnych argumentów oprócz opowiadania bajek?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Arnold
-6 # Arnold 2019-03-20 05:27
A jaki sens dyskutować z tumanami? Przecież wy macie za-kod-owane gównem mózgi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+7 # AntyPiS 2019-03-20 16:19
Popatrz co napisałeś ,,pisiorze" ;) Spójrz na to co napisałeś i jak bardzo idea PiS-u i stosowanie ich słownictwa w stylu Poseł Pawłowicz względem przeciwników weszło Ci w krew.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Arnold
-11 # Arnold 2019-03-20 20:33
Tym się różnimy kodziarzu kodomito, że ja z tumanami nie dyskutuję, a ty koniecznie chcesz być dla nich gwiazdą :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Arnold
-9 # Arnold 2019-03-20 21:31
Możesz mnie dalej minusować kodupku. Od tego i tak nie przestaniesz być tumanem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2019-03-21 08:39
Po pierwsze Arnoldzie nie minusuję Ciebie. Ale skoro o tym piszesz na 100% Ty moje komentarze minusujesz. Nazywasz mnie kodomitą. Jakbyś normalnie śledził całą dyskusję widziałbyś mój komentarz o moim stosunku do KOD-u. Ale specjalnie dla Ciebie napiszę jeszcze raz. Miałem raz okazję przebywać z działaczami KOD-u mniej więcej cały dzień. I nie jestem zwolennikiem tego ruchu. Nie różnią się oni wiele od Ciebie tylko zamiast wina Tuska jest wina Kaczyńskiego i tak samo mają klapki na oczach jak Ty. Podobna skrajność gdzie ,,polityka wejdzie za mocno" ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
emka
-14 # emka 2019-03-20 15:20
Cytuję xxxl:
I jakoś nie widać odpowiedzi sympatyków jedynej partii PIS? czyżbyście już naprawdę nie mieli żadnych argumentów oprócz opowiadania bajek?


A Tobie za to płacą, czy tak sam z siebie za darmo to robisz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xxxl
+3 # xxxl 2019-03-20 23:13
Z wolontariatu, patrząc na wypowiedzi tutaj można wysnuć , niestety nieodparte wrażenie,że ludzie wykształceni są przeciw PIS-owi i akurat ma to odzwierciedleni e w wielu sondażach na temat tego , kto głosuje na PIS i jak sobie poczytasz całe to forum, to dojdziesz do wniosku,że akurat brak wam jakichkolwiek wiadomości, a szkoda , bo myślałem,że zobaczę jakieś argumenty , które zmienią moje poglądy co do PIS-u, niestety nikt mnie do tego nie przekonał jakimikolwiek argumentami .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Aga
+14 # Aga 2019-03-19 21:42
Wszystko Ładnie...
Program dla wszystkich niby....
A co z osobami, dziećmi niepełnosprawnymi????
Chciałabym doczekać tego dnia gdy PiS coś zrobi dla nich w naszym powiecie,,, gdy będą one też objęte w ich programie ale tak nie na odczepne tylko już tak aby i dla nich znalazło się miejsce do nauki ,do pracy,do funkcjonowania ,do integracji ..
Może warto pomyśleć i o nich , bo to w większości oni teraz stanowią większość ludzi z naszego Powiatu.
,O których się zapomina....Zap omina się również o ich rodzinach...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
zet
+6 # zet 2019-03-19 21:46
Admin zaspał....! Rano bedzie minusowo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bolo
+11 # bolo 2019-03-19 21:42
rewaloryzacja rent i emerytur w czasach PIS-u 2016-0,24% 2017-0,44% 2018 2,98% i to w czasach boomu gospodarczego, a teraz w czasie kryzysu za PO 2008-6,5% 2009-6,1% 2010-4,62% 2011-3,1% 2012-5% 2013-4%, i gdzie te pieniadze należne emerytom? poszły na 500+ ! czyli dalej każdy dopłaca 700 zł by ktoś wziął 500zł! paranoja pisowska!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
buhahah
-8 # buhahah 2019-03-19 22:04
A gdzie rok 2014 i 2015 dlaczego nie napisałeś co to się stało PODPOWIEM 1,6 i 0,68 taka PO była chojna z roku na rok coraz mniej .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
agent
+13 # agent 2019-03-19 23:16
Wszystko za darmo dostaniecie glosujcie na PiS , nastepne pokolenia splaca dlugi i wam podziekuja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pominięty
0 # pominięty 2019-03-20 07:24
Mikołaje grasują po kraju w najlepsze a tu koniec marca na karku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Hmmmm
-8 # Hmmmm 2019-03-20 08:09
Ale totalniakow się zaroiło na forum... Słychać wycie - znakomicie...
Nawet w Lubaczowie widac jaka bida - tłumy w sklepach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Zz
+2 # Zz 2019-03-20 08:39
No właśnie ! Ludzie maja po 500 miesięcznie i nabijają kabzę hipermarketom i to te przede wszystkim się rozwijają , ale na drogi czyli tzw dobro wspólne juz nie ma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
-8 # Ja 2019-03-20 14:59
Festiwal kodziarstwa buractwa i nowośmieszności . Co ich łączy? Jedno hasło: antypis. Jeden pajac nawet takiego nicku używa :) Toczą ten swój jad, kłapią śmierdzącymi mordami, a najczęściej wyją z żalu za utraconymi złodziejskimi czasami i płaczą, bo z każdej strony dotyka ich "mowa nienawiści". A oni przecież tacy kulturalni, delikatni. Brak słów żeby określić ten rodzaj ludzi. Brak przyzwoitych słów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+7 # AntyPiS 2019-03-20 16:14
Brawo. Piękne słowa od ,,pisiora". Nie wiem jak się teraz mam do Ciebie zwracać żyli w stosunku do drugiej osoby. Według Twojej nomenklatury ,,Ty pajacu"?. Nie zamierzam Cię tak nazywać. Nie jestem z KOD-u i nie jestem za KOD-em , ale raz miałem okazję spędzić praktycznie cały dzień z przedstawiciela mi tej organizacji. Drodzy wyznawcy PiS-u nie różnią się oni od was niczym tylko zamiast winy Tuska jest wina Kaczyńskiego. Taka sama skrajność i brak tolerancji na inne poglądy. Nie każdy kto jest przeciw PiS to przedstawiciel KOD-u. Wybrałem ten nick bo jestem przeciwnikiem tego co PiS robi i jak robi nas w bambuko i od przykrywką rozdawnictwa wszystkiego na prawo i lewo. Po wyborach samorządowych dałem czas na opadnięcie kurzu i zobaczenie co nam zaproponują. A jedynie co nam na powiecie zafundowali skończyło się rozczarowaniem już na początku bo teraz kompletnie Nas nie szanują. Kończąc odpowiedź drogi komentujący jak tak wygląda kultura elektoratu PiS i zobacz jak bardzo przesiaknąłeś ideą chamstwa PiS-u co widać w doborze słów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
emka
-5 # emka 2019-03-20 21:41
Powiedz mi, "antypisiorze", skąd swoje słownictwo i kulturę czerpie Twój "antypisiorski" kolega "demos". Czy idee Pis-u też tak mocno weszły mu w krew?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xxxl
+6 # xxxl 2019-03-20 23:16
Oprócz słownictwa i kultury demos ma również wiedzę, której tobie akurat chyba brak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
emka
-6 # emka 2019-03-21 07:14
Jest taki poziom dyskusji, poniżej którego nie schodzę. A pytanie było kierowane do "AntyPis", więc wybacz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2019-03-21 09:04
Już Ci emka odpowiadam. Po pierwsze nie wiem kim jest ten demos, ale widzę, że podobnie myślimy. Fajnie, że nie jestem sam. Zgodzę się z xxxl, że ma wiedzę bo widzę jak są napisane te komentarze i z kulturą. Jeśli chodzi o zarzut braku kultury to pewnie chodzi Ci o komentarz o ,,osłach" i ,,prostakach" i to w sumie chyba nawet w dyskusji z Tobą co Cię zdenerwowało. Rozumiem emocje. Na początku komentarza kulturalnie demos zasygnalizował, że będzie ostrzej w treści komentarza. Jak dla mnie nazwać kogoś osłem i prostakiem nie jest jeszcze jakimś wielkim kalumniem. To tak jak nazwać kogoś ,,baranem" to ta liga i moim zdaniem mieści się jeszcze w kulturalnej dyskusji co prawda ostrzejszej, ale jeszcze na normalnym poziomie. Jak ja bym chciał, żeby jeśli już używać takich słów, żeby w dyskusji padały tylko ,,baran", ,,osioł" lub ,,prostak". Dyskusja stałaby na wyższym poziomie niż teraz. W kontrze tylko przedstawię jak dyskutujący odnieśli się do mojej osoby tutaj na forum. Określono mnie kodomitą ze śmierdzącą gębą z zakodowanym gównem w głowie. To jest ta liga braku kultury i chamstwa Przy tych słowach chyba ,, osioł" i ,,prostak" użyte przez demosa są nader wysublimowane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
emka
-5 # emka 2019-03-21 14:30
Moje komentarze w tej dyskusji były dwa, ten jest trzeci. Nie wiem, z kim dyskutował demos, ale to on jako pierwszy w dyskusji użyło słowa "tumaneria" - wczoraj się pokwapiłam, żeby to sprawdzić. Od tego się zawsze zaczyna - taki niewinny zapalnik, a potem już tylko lecą coraz to lepsze epitety po jednej i po drugiej stronie. Nie jestem związana z żadną opcją, ale to, co Wy robicie, nie ukrywam, że też odpycha. Jeśli "tumaneria", "osioł", "baran" mieszczą się w granicach kulturalnej dyskusji, to dyskutujcie dalej. Dla mnie to tyle samo, co gówno w głowie. Co do fragmentu "i to w sumie chyba nawet w dyskusji z Tobą co Cię zdenerwowało. Rozumiem emocje." mogę tylko znów przytoczyć cytat Einsteina "Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów". Gdyby admin ujawnił nazwiska wszystkich tu dyskutujących, wszystko stałoby się jasne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
????????
+2 # ???????? 2019-03-21 14:59
Jak nas nie ma kto chwalic,to pochwalmy sie sami.....:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bb
+6 # bb 2019-03-20 16:16
Cytuję Ja:
Festiwal kodziarstwa buractwa i nowośmieszności. Co ich łączy? Jedno hasło: antypis. Jeden pajac nawet takiego nicku używa :) Toczą ten swój jad, kłapią śmierdzącymi mordami, a najczęściej wyją z żalu za utraconymi złodziejskimi czasami i płaczą, bo z każdej strony dotyka ich "mowa nienawiści". A oni przecież tacy kulturalni, delikatni. Brak słów żeby określić ten rodzaj ludzi. Brak przyzwoitych słów.


Diagnoza TVPiS?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
maria
-4 # maria 2019-03-20 17:01
Cytuję Ja:
Festiwal kodziarstwa buractwa i nowośmieszności. Co ich łączy? Jedno hasło: antypis. Jeden pajac nawet takiego nicku używa :) Toczą ten swój jad, kłapią śmierdzącymi mordami, a najczęściej wyją z żalu za utraconymi złodziejskimi czasami i płaczą, bo z każdej strony dotyka ich "mowa nienawiści". A oni przecież tacy kulturalni, delikatni. Brak słów żeby określić ten rodzaj ludzi. Brak przyzwoitych słów.

Mówisz o sobie i kaście , której reprezentantem jesteś ? Pasuje jak ulał !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Arnold
-5 # Arnold 2019-03-20 20:35
Waszym problemem jest to że on ma rację! :))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sambo
+8 # sambo 2019-03-20 18:53
Rok 2019 .
500 zł na każde dziecko - ziemniaki po 2 zł za kilogram,
mleko 3 zł za litr, masło 7 zł za kostkę.
Rok 2020. PIS dalej rządzi.
ceny prądu do góry, ceny gazu do góry.
Ziemniaki 4 zł za kilogram , mleko 6 zł za litr, masło 14 zł za kostkę.
Rok 2023 500 zł na każde dziecko i dodatkowo 500 zł na poczęte dziecko.
Dobra zmiana wstrzymuje podwyżki energii.
Ziemniaki 6 zł za kilogram, mleko 10 zł za litr, masło 20 zł za kostkę. Dobra zmiana - aż chce się żyć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xxxl
+8 # xxxl 2019-03-20 23:18
A zaraz po tym wszystkim ''wczasy'' jak w Grecji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jan A
-8 # Jan A 2019-03-21 08:01
Ale, wy wszyscy sympatycy PSL i PO i innych komunistycznych pomiotow macie pusto w głowach, niby inteligentni , wykształceni i nie wypada popierac Pisu bo to partia nieukow itp i itd, a piszecie takie bzdury , ze tylko zaplakac nad waszą glupota.Zapewne utraciliscie ciepłe posadki lub boicie sie ,ze je utracicie i dlatego marzycie o powrocie do wladzy tamtych nieudacznikow. No i oczywiscie bierzecie wy lub wasze dzieci 500 + i inne pieniadze o Pisu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+10 # AntyPiS 2019-03-21 08:29
Panie Janie nie zauważa Pan, że wszystko dookoła drożeje i będzie drożało bo trzeba będzie z czegoś wszystkie programy socjalne spłacić. Co ma powiedzieć np. taki emeryt, który nie bierze już 500+ a produkty chociażby spożywcze drożeją na podstawie potęgę. Tym bardziej będą się musieli zastanawiać czy przeznaczyć pieniądze na drożejące jedzenie czy na leki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+7 # AntyPiS 2019-03-21 13:05
Panie Janie. Ceny są skorelowane z podatkami. Wszystkie produkty są obłożone podatkami VAT. Są one różne i mają one wpływ na cenę. Co składa się np. na cenę chleba. Potrzeba kupić produkty spożywcze do zrobienia chleba. Następnie trzeba zapłacić pracownikom w piekarni za pracę przy wypieku. Rosnąca minimalna krajowa ma wpływ na cenę, ale tutaj idzie to w zdrowej podwyżce bo pracownik ma więcej pieniędzy i stać go na drożejący chleb bo cena idzie w górę wraz zarobkiem. Dodajmy do tego przewóz towaru do sklepów i benzynę do środków transportu, które rozwożą towar. I tutaj jeśli chodzi i o samą sprzedaż w piekarni i np. w sieci sklepów należy dodać zarobek na produkcie bo nie po to przedsiębiorcy np. branży spożywczej zakładają firmy by robić wolontariat a żeby na tym zarabiać. Cena produktu to nie jest ceną tylko za rzeczywisty produkt. Poza tym jak już pół tym piszę. Dużo było ostatnio mówione o zmianie stawek VAT przez PiS na produkty, które miały sprawić, że część towarów miała potanieć. Okazało się, że po tym jak chwilę później temat przycichł to już praktycznie jest w drodze do kosza, ale do wyborów ludzie będą sobie przypominali, że mają coś takiego wprowadzić a tak naprawdę będzie już w ,,koszu".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bolo
+6 # bolo 2019-03-21 20:39
Patrzę na wpisy Jana A i nie mogę oprzeć się wrażeniu,że należy najpierw zapoznać sie z wiadomościami, by ogólnie cokolwiek pisać. stopa zwrotu inwestycji na poziomie 17%, gorszą ma tylko Grecja, a premier Morawiecki obiecywał 25%( Jan A niech wpisze w google co to jest) nastepna sprawa minister finansów poddaje się do dymisji, dlaczego? ponieważ ona nie widzi możliwości finansowania tej "piątki" PIS, dlaczego? otóż na rozwój kraju można dostać niskoprocentowe pożyczki, ale na rozdawnictwo pieniędzy, tylko po to by wygrać wybory nikt tych kredytów nie da, owszem dadzą , ale bedą one wysoko oprocentowane, pomysl Janie A, czy ktos da ci pozyczkę na rozwój załóżmy firmy, z pewnościa tak,bo wie,że rozwijasz i oddasz pieniądze, to teraz, kto da ci pożyczke na cel , który przejesz?.nikt, ale jezeli ci dadzą to na wysoki procent, bo jestes niepewny , gdzies tam pisałeś o paliwach, w wyniku słabszej złotówki, tak są postrzegane gospodarczo rządy PIS-u, a co za tym idzie i vat-u i akcyzy, dołożenia niektórych opłat masz dzisiaj paliwa na poziomie 5zł, a gdyby dzisiaj dalej rządziło PO-PSL gwarantuję ci, ze paliwa byłyby około 4zł, trszkę wiedzy ekonomicznej i naprawde duzo wniosków nasuwa sie samoistnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ccc
+3 # ccc 2019-03-22 06:47
co sie dziwisz po chloptasiu gimnazjaliście (przynajmniej taki poziom prezentuje)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jan A
-8 # Jan A 2019-03-22 09:28
Tak, tak ,a ty wszechwiedzacy ekonomisto o imieniu Bolo cieszylbys sie dalej ze swojej cieplej posadki darowanej od jedynej slusznej partii i szydzilbys z biedoty zarabiajacej grosze za ciezka prace.Tak dla przypomienia czy nie twoja jedyna partia zafundowala nam vat na obecnym poziomie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bolo
+5 # bolo 2019-03-22 21:25
Janie A . zapisz się na przyśpieszony kurs ekonomii, nie słuchaj prezesa Kaczyńskiego, który juz tak zamącił ci w głowie, chłopie nie masz własnego myslenia? tylko co prezes powie? Aż dziwię się jak płytki jest poziom intelektualny niektórych pisiorów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
n
-5 # n 2019-03-21 10:16
Cytuję sambo:
Rok 2019 .
500 zł na każde dziecko - ziemniaki po 2 zł za kilogram,
mleko 3 zł za litr, masło 7 zł za kostkę.
Rok 2020. PIS dalej rządzi.
ceny prądu do góry, ceny gazu do góry.
Ziemniaki 4 zł za kilogram , mleko 6 zł za litr, masło 14 zł za kostkę.
Rok 2023 500 zł na każde dziecko i dodatkowo 500 zł na poczęte dziecko.
Dobra zmiana wstrzymuje podwyżki energii.
Ziemniaki 6 zł za kilogram, mleko 10 zł za litr, masło 20 zł za kostkę. Dobra zmiana - aż chce się żyć

Ziemniaki,masło ,mleko,zmień dietę bo ta obecna żle wpływa na Twoją psychikę,wróżbi to Sambo..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
sambo
0 # sambo 2019-03-21 12:45
Co to diety , to powinienem ją trzymać.
Pamiętam lata 70, wielki bum gospodarczy, pieniądze płynęły na lewo i prawo.
Ludziom się wydawało, że może być tylko lepiej , a potem lata 80 i wielkie nic przez 10 lat.
Brak prawidłowej polityki ekonomicznej lat 70 doprowadził do wielkiego kryzysu.
Teraz polityka jest podobna. Państwo przestało kierować się ekonomią. Główny cel utrzymać się u władzy. Pieniądze płyną na lewo i prawo. Brak prawidłowej polityki fiskalnej najczęściej kończy się kryzysem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jan A
-7 # Jan A 2019-03-21 09:26
Panie AntyPISie, Pana zdaniem wszystkie ceny towarow w sklepach tych malych i tych duzych są regulowane przez PIS .Myslalem,ze mamy wolny rynek, ze ceny w sklepie ustala wlasciciel sklepu, ze cene np.chleba ustala wlasciciel piekarni itd. Prosze sie obudzic , komuna sie skonczyla . Jest takie przyslowie "jak sie chce psa uderzyc , kij sie zawsze znajdzie".Pan ciagle szuka tego kija na PIS bo pewnie Pan teskni za wladza ,tamta PO-PSL, ktora dawala tylko nielicznym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaś
-5 # Jaś 2019-03-21 13:42
Nie wiem, czy dalej da Pan radę dyskutować z tymi wszechwiedzącym i "ekonomistami" od siedmiu boleści. Na wszystkim się znają, pozjadali wszelkie mądrości i tylko takie duperele piszą, że się słabo robi. Ja bym odpuścił dyskusję, bo oni liczą na to, że wciągną kolejne osoby w swoje jałowe i bezużyteczne wywody. To taki rodzaj narcyzmu, samouwielbienia :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
demos
+4 # demos 2019-03-21 14:18
A cenę paliwa ustala rynek? gdyby tak było byłoby dużo tańsze, ale niestety propisowski ORLEN ustala wszystkie ceny paliw, dla ciekawości powiem ci, mam kolegę w zarządzie ORLENU strategia jest prosta....niszc zyć konkurencję tylko ORLEN!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2019-03-21 13:54
Panie Janie. Ceny towarów skorelowane są z podatkami poprzez VAT na produkty. Jest on różny w zależności od produktu. Cena wspomnianego przez Pana chleba to nie tylko cena za sam chleb, ale za całą drogę od produktów z którego chleb się robi po nasz stół. Na cenę wpływają ceny produktów z których chleb się robi. Potem trzeba zapłacić pracownikom, którzy ten chleb wypiekają. Wzrost minimalnej krajowej też ma wpływ na cenę, ale w miarę jest rekompensowana różnica przez tę podwyżkę. Następnie trzeba zapłacić za przewóz towaru, a coraz bardziej opodatkowane paliwo sprawia, że generują się większe koszty. Następnie jak produkt trafia na półki to czy to piekarnia czy to sieć sklepów chce na danym produkcie zarobić bo nie po to chyba przedsiębiorcy założyli firmy, żeby prowadzić wolontariat. No i oczywiście wspomniane podatki VAT. Ostatnio dużo było mówione o zmianie stawek podatku VAT do poszczególnych produktów. Miało to sprawić, że potaniałyby pewne produkty a inne zdrożały. Okazało się, że jak zrobiło się o tej propozycji cicho to już i jest już w drodze do ,,kosza". I będzie potem, że ,,mieli coś wprowadzić" a tak naprawdę to projekt już dawno będzie w koszu bez chęci powrotu do niego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Maria
-5 # Maria 2019-03-22 09:49
Demos i AntyPis , niesamowicie nabuzowani antydemonicznym nastawieniem do PISu. Nie chcą 500+(pewnie nie maja dzieci), nie chca podwyzek najnizszej krajowej(pewnie nie pracuja),nie chcą by sasiadom zylo sie lepiej(pewnie nie lubia ludzi), nie lubia PISu , bo pewnie cos im zabral(mysle ,ze sa na emeryturze tej ktora PIS obnizyl). Trzynasta emeryture wezma, tak i dalej beda pluc na PIS.Są doskonali z ekonomii i nie tylko ,szkoda tylko ,ze ich talent zostanie zmarnowany .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2019-03-22 12:30
Pani Mario wyjaśniając informacje odnośnie mojej osoby. ) Dzieci to prawda nie mam, ale mam w rodzinie beneficjentów korzystających z tego projektu, jednak są to osoby dla których ta pomóc jest potrzebna bo są powiedzmy mniej zasobni w pieniądze i to projekt w stosunku do tych osób powinien być skierowany. W proponowanej w ,, piątce" nowelizacji ma zniknąć próg dochodowy co dla mnie jest błędem bo dostaną pieniądze Ci co już będzie stać na wychowanie dziecka i program straci na swojej celowości i oddziaływaniu. Nie jestem całkiem przeciw 500+ tylko przeciw nierozważnemu zbilansowaniu tego projektu w budżecie krajowym. Poza tym do teraz PiS nie przedstawił źródeł finansowania tego programu. W kwestii pracy pracuję i to właśnie za minimalną i nie jestem przeciwnikiem jej podnoszenia. Zwróciłem uwagę, że jedną z częścią składowych składających się na wzrost cen produktów w dochodzi też efekt tego, że pensja minimalna wzrasta, ale napisałem, że to jest zdrowa podwyżka raczej bo cena idzie w górę równo z pensją i większej negatywnej różnicy ekonomicznej by nie było jakby to był jeden aspekt wzrostu cen. Oczywiście, że chcę, żeby każdemu z nas żyło się dobrze i stać nas było na życie na w miarę przyzwoitej stopie życiowej. Ludzi lubię ;) Zwłaszcza z nimi rozmawiać. Nikomu źle nie życzę ;) SB-kiem żadnym nie jestem a żeby przejmować się losem emerytów nie trzeba być emerytem ;) Reasumując do emerytury mi jeszcze daleko ;) Nie trafiła Pani w pewnym sensie jeśli chodzi o moją osobę ;). Miło było mi się dowiedzieć, że jestem starszy niż realnie. Pozdrawiam :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2019-03-22 12:48
P.S. A PiS-u nie lubię dlatego, że normalnie na naszych oczach robią nas w jajo i przekupuje nas naszymi własnymi pieniędzmi minus 200 zł na ich przemiał w państwie a mamy być zadowoleni, że nam coś dali. Zawsze zadaję pytanie zwolennikom dobrej: Piszesz, że Ci tyle PiS obieca i daje. A czujesz się na dłuższą metę bogatszy? Cyferki tylko poszły w górę a mamy być może realnie nawet mniej wartościowego pieniądza niż wcześniej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
demos
+8 # demos 2019-03-22 13:24
A skądże weżmie Maria pieniądze na populistyczną "piątkę"? W budżecie pieniędzy nie ma na to, minister finansów to wyjaśniła, to skąd 40mld złotych? owszem można się zadłużyć w tym roku , ale co w latach następnych?trze ba te pieniądze po prostu zabrać obywatelom, i do tego dojdzie! Proszę sobie dobrze policzyć, owszem dostaję 500+ na jedno dziecko, ale porównując rachunki miesięczne dwa lata temu i teraz, płacę 700zł więcej, czyli nic kompletnie nie zyskałem, tylko straciłem! Brak Mario podstawowej wiedzy ekonomicznej niestety trafia do słuchu takim osobom jak Pani! Jako przesdsiębiorca jezdżę samochodem , płacę składki ZUS , trzy lata temu płaciłem 900 dzisiaj 1200, paliwo płaciłem 4,30 dzisiaj 5,30 , proszę sobie popatrzeć na rachunki 3 lata wstecz, i dojdzie Pani do wniosku,że inflacja zabrała 500+
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniec
+5 # mieszkaniec 2019-03-23 21:57
No to na dzień dzisiejszy wszystko jasne, premier sam dzisiaj zapowiedział, że na obiecanki potrzebna jest pożyczka , runał smieszny mit o wyłudzeniach z vat-u, i co teraz powiedzą sympatycy Pis-u wszystko da się zrobić, ale na kredyt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
0 # Ama 2019-03-21 14:29
Piątka+ jedzie a tu już wali się 500+ , brakuje funduszy , oszczędności w ośrodkach pomocy społecznej, może dojść do zwolnień. O coś nie policzono dokładnie kosztów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jaś
+1 # Jaś 2019-03-21 14:45
Nie przyznali ci zapomogi? Coś pokręciłaś w papierach? A może przekręciłaś?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pacjent
+6 # Pacjent 2019-03-21 15:17
Piątka+, 500+, 300+ - same plusy. A czy w Polsce będzie kiedyś rząd, który będzie chciał i potrafił naprawić służbę zdrowia? Oto co dzisiaj znalazłem, normalnie jak jakiś trzeci świat: wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Eko
-6 # Eko 2019-03-22 10:48
Trzeba jeszcze tych złodziei z PO przycisnąć i na podwyżki się znajdzie dla nauczycieli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi