Podczas weekendu trzech kierowców straciło prawa jazdy

fot: KPP Lubaczów
fot: KPP Lubaczów

fot: KPP Lubaczów

Podczas minionego weekendu policjanci z lubaczowskiej komendy zatrzymali prawo jazdy trzem kierowcom. Dwóch z nich znajdowało się pod wpływem alkoholu, a trzeci przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Ponad 1,5 promila miał kierowca volkswagena, którego w piątek wieczorem w Starym Lublińcu zatrzymali policjanci ruchu drogowego. 38-letni mieszkaniec gminy Cieszanów stracił swoje prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W sobotę po godz. 21 w Dachnowie, również policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę audi. 21-letni mieszkaniec gminy Cieszanów przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h. Mężczyzna na 3 miesiące stracił swoje prawo jazdy.

W niedzielę w nocy tuż przed godz. 1, policjanci lubaczowskiej drogówki zatrzymali w Oleszycach kierowcę forda. Badanie stanu trzeźwości 51-letniego mieszkańca Oleszyc wykazało, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. Również i ten kierowca stracił swoje prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przypominają: ! Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

Źródło: KPP Lubaczów

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: