ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Policjanci i Strażacy w Centrum Aktywności Seniorów

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

4 marca w Centrum Aktywności Seniorów odbyło się kolejne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa. W debacie wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak w poprzednich spotkaniach, tak i tym razem, tematem przewodnim było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia:
- Metody stosowane przez oszustów (na wnuczka, policjanta, bankowca, administratora, kuferek).
- Sposoby zabezpieczania mieszkań przed złodziejami.
- Bezpieczne zachowanie Seniorów jako użytkowników dróg
- Zagrożenie czadem.

Przedstawiciele Policji zwrócili uwagę na niebezpieczne sytuacje, w których Seniorzy mogą stać się ofiarami przestępstw oraz przekazali informacje, jak postępować w przypadku różnych zagrożeń. Podczas spotkania zebrani, dzięki wyświetlonym filmikom, mogli ku przestrodze obejrzeć przykłady tych oszustw. Najczęściej stosowane to metoda na wnuczka, policjanta, bankowca, przedstawiciela opieki społecznej, nieuczciwych akwizytorów, a nawet na „litość”. Bezpieczeństwo to także zasady prawidłowego użytkowania dróg, o czym również przypomnieli funkcjonariusze.

Przedstawiciel Straży Pożarnej poruszył temat potencjalnych przyczyn pożarów w mieszkaniach, o tym, jak się zachować w razie ich wystąpienia, jak udzielać pierwszej pomocy oraz kogo zaalarmować w razie zagrożenia. Zebrani dowiedzieli się również o technicznych środkach zabezpieczenia przeciwpożarowych tzn. o czujnikach tlenku węgla i dymu oraz o korzyściach płynących z zamontowania ich w mieszkaniach.

Źródło: seniorzy.lubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.