Gmina Stary Dzików: 29-latka kierowała oplem mając ponad 3 promile

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Ponad 3 promile alkoholu miała w organizmie 29-latka, która kierowała oplem. Kobieta podwoziła do sklepu swoją sąsiadkę. Mieszkanka gminy Stary Dzików straciła prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Wczoraj po godz. 16 dyżurny lubaczowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Starym Dzikowie kierowca opla może prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast udali się do tej miejscowości i na jednej z ulic, zauważyli opisywany samochód, którym podróżowały dwie kobiety.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującej okazało się, że ma ona ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 29-latka oświadczyła policjantom, że sąsiadka, która siedziała na miejscu pasażera poprosiła ją o podwiezienie do sklepu. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości pasażerki. Badanie wykazało, że miała ona ponad promil alkoholu w organizmie.

29-letniej mieszkance gminy Stary Dzików, która kierowała oplem, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadała przed sądem.

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: