ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Lubaczów: Wokół Rynku będzie strefa płatnego parkowania?

fot. archiwum zlubaczowa.pl
fot. archiwum zlubaczowa.pl

fot. archiwum zlubaczowa.pl

W najnowszym numerze Gazety Miejskiej lubaczow.pl, burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt zapowiedział, że miasto rozważa rozszerzenie strefy płatnego parkingu o miejsca parkingowe wokół płyty Rynku.

Parkometry  w Lubaczowie pojawiły się w sierpniu 2017 roku przy ulicach Legionów i Józefa Piłsudskiego.  W tym samym roku pojawiły się pierwsze propozycje odnośnie poszerzenia strefy płatnego parkowania w Lubaczowie. Z takim pomysłem pod koniec 2017 roku na sesji Rady Miejskiej zwrócił się Krzysztof Czerniak. Już wtedy burmistrz Lubaczowa mówił, że nie jest to zły pomysł.

- Program wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania przy ulicach Legionów i Józefa Piłsudskiego był pilotażowy. Zrobiliśmy płatne parkowanie w miejscach do tego gotowych, które wydawały się naturalne, gdzie znajdują się instytucję, gdzie mieszkańcy się przemieszczają. Na początku uciekano od tych miejsc, teraz to się zmieniło.  – mówił w listopadzie 2017 roku burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt.

Co ciekawe Krzysztof Szpyt już ponad rok temu stwierdził, że nie chodzi o to, aby wprowadzić płatne parkowanie w całym Lubaczowie. Według burmistrza Lubaczowa takie strefy powinny obowiązywać w ścisłym centrum, dlatego w tym roku miasto rozważa wprowadzenie miejsc parkingowych wokół Rynku.

Do tej pory nie mogliśmy poczynić tego kroku, bo związani byliśmy umowami. Przypominam, że przebudowa Rynku odbyła się w ramach unijnego projektu, który obligował nas do zachowania jego tzw. trwałości. – mówił na łamach gazety Lubaczow.pl Krzysztof Szpyt.

Źródło: gazeta lubaczow.pl, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

pl
+11 # pl 2019-02-12 14:46
I ok. Ja za
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dddd
-15 # dddd 2019-02-12 14:50
Najpierw powinien być ktoś kto będzie tego pilnował
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jestem za
-12 # Jestem za 2019-02-12 14:53
Oczywiście jestem za i to minimum 5 zł za godzinę .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
lubicz
+2 # lubicz 2019-02-12 15:06
Cytuję Jestem za:
Oczywiście jestem za i to minimum 5 zł za godzinę .


10 zeta! a co!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Elektorat
+2 # Elektorat 2019-02-12 17:50
Cytuję lubicz:
Cytuję Jestem za:
Oczywiście jestem za i to minimum 5 zł za godzinę .


10 zeta! a co!

25 Zeta!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jestem za
+1 # Jestem za 2019-02-13 12:00
Cytuję Elektorat:
Cytuję lubicz:
Cytuję Jestem za:
Oczywiście jestem za i to minimum 5 zł za godzinę .


10 zeta! a co!

25 Zeta!

A co tam 30 i będzie pusto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ptr
+13 # Ptr 2019-02-12 15:06
Bardzo dobry pomysł! Ceny powinny być takie same jak na obecnych parkometrach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
NIe
-9 # NIe 2019-02-12 15:20
Pewnie nie ma na co kasy wydawać, ta to nie jest Rzeszów czy Jarosław. Proszę was
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Bolek
-7 # Bolek 2019-02-12 16:08
jak zostaną wprowadzone opłaty za parking to wszyscy przenosa sie na zakupy do supermaketów ,dostaną po kieszeni sprzedawcy w rynku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Parkingowy
+20 # Parkingowy 2019-02-12 17:42
Sprzedawcy w rynku najlepiej dla swoich kieszeni by zrobili gdyby nie zastawiali miejsc parkingowych swoim potencjalnym klientom, którzy bardziej dlatego że nie mają gdzie stanąć wolą jechać do supermarketu niż dlatego że im szkoda durnych dwóch złotych. Szkoda będzie tym co stoją cały dzień. I oto chodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniec
+13 # mieszkaniec 2019-02-12 16:16
jeżeli było by przestrzegane zatrzymanie do 10 minut to nie było by potrzeby.tam stoją auta pracowników zarówno sklepów jak i urzędu miasta.Ja jak chcę załatwić sprawę w urzędzie to parkuję na obrzeżach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
stan
0 # stan 2019-02-14 23:51
Powinno przestrzeganie tego zakazu. Urtzędnicy i pracownicy maja chodzić! Mają blisko,m od domu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
grabaż
-2 # grabaż 2019-02-12 17:01
panie szpyt... żal !!! gadasz tak - Do tej pory nie mogliśmy poczynić tego kroku, bo..... były wybory i chciałem dalej przy korycie być !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
+10 # polak2010 2019-02-12 17:47
Było wprowadzić te parkometry przed wyborami panie burmistrzu i co my mieszkańcy Lubaczowa mamy się z tego niby cieszyć że będziemy płacić Haracz za swoje bo miasto należy do obywateli a nie do burmistrza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Parkingowy
+13 # Parkingowy 2019-02-12 18:23
Jak nie zechcesz płacić to sobie staniesz gdzieś dalej gdzie nie będzie płatne, w sumie i tak trzeba tak robić, bo w rynku nigdy nie ma wolnego miejsca. Chyba, że pracujesz w sklepie albo urzędzie, przyjeżdżasz koło 7.00 to masz miejsce. I dlatego krytykujesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
agent
-3 # agent 2019-02-12 19:25
Wystarczyloby wprowadzic parkingi czasowe np. na 2 godziny , pracownicy lokalnych firm zaparkuja poza centrum a klijenci bez problemu zakupy zrobia. Wladza jednak chce monete wyciagnac a na to w tych czasach ratunku nie ma. Lubaczow to nie Rzeszow wiec strefa platnego parkowania jest pomyslem totalnie nietrafionym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Parkingowy
-2 # Parkingowy 2019-02-12 20:27
Słusznie, nawet lepiej. Parkingi by się zluzowały bez obciążania kieszeni klientów i petentów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
obserwator
-13 # obserwator 2019-02-12 20:21
to Cie psiarnia skroi jak staniesz gdzie indziej spoko oni sobie kżywdy zrobic nie dadza wspułpracuja z soba zakazów nastawiają i bredziecie płakac i płacic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
nadobny Ignac
-3 # nadobny Ignac 2019-02-12 18:04
PO i wszystko jasne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
d
+17 # d 2019-02-12 18:07
Bardzo dobrze, na 1 zł za godzinę stać każdego, ale chociaż urzędnicy dostaną za swoje, bo to oni głównie zajmują te miejsca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Janusz1234
+22 # Janusz1234 2019-02-12 18:29
Jestem jak najbardziej za z tym że nie będzie bezpłatnych parkingów dla pracowników urzędu miasta !!! Wtedy jestem za.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja
+16 # ja 2019-02-12 18:39
a co z obietnicami włodarza że pracownicy będą parkować na nowym targowisku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mariam
+11 # Mariam 2019-02-12 19:17
Myślę, że dotyczyć to będzie ulic przy Urzędzie Miasta i Starostwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
amba
+18 # amba 2019-02-12 19:39
bardzo dobrze ale pracownicy też płacą niema taryfy ulgowej dla nikogo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
obserwator
+14 # obserwator 2019-02-12 20:17
spoko tylko niech Burmistrz i cała świta urzędników któży tam parkują w godzinach pracy też płaca a nie wymyslą dla siebie jak zwykle jakieś karnety lub jakies przepustki bo oni wielcy urzędnicy, a ze zwykłych ludzi któży wpadają na zakupy lub cos załatwic to będą kroic kasę.
Miasto, chodniki, ulice są to miejsca użyteczności publicznej wiec dla wszystkich a nie dla wybranych. po to płacimy w tym kraju podatki, i niech radny K.Czrniak o tym nie zapomina!, bo radnym sie bywa a człowiekiem sie jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Adam W.
+13 # Adam W. 2019-02-12 21:34
A JA MAM PYTANIE Z INNEJ BECZKI!!! KIEDY W TYM POWIECIE KTOŚ WYREMONTUJE DROGI POWIATOWE I WOJEWÓDZKIE BO "DORÓWNUJEMY" POMAŁU UKRAINIE. NIECH WŁODARZE COŚ ROBIĄ NASZ POWIAT SIĘ ZWIJA!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
a
+16 # a 2019-02-12 23:01
Wg mnie dobrze by było założyć parkometry tylko dla części rynku (np. połowa). Sam korzystam z parkometru dlatego, że bardzo szybko załatwiam sprawy. Bilecik kosztuje mnie wtedy 50 gr. To zdecydowanie mniej niż kręcenie się samochodem kilka razy wkoło rynku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-9 # polak2010 2019-02-12 23:57
Burmistrz zamontuje parkometry i to wszystko dla naszego dobra hmmm to jest jakiś wspaniały człowiek który chce nam pomóc zdzierając z nas pieniądze. Panie Burmistrze proszę nie porównywać nas Lubaczowian z Lemingami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Parkujący
+17 # Parkujący 2019-02-13 00:35
Brawo tak trzymać, centrum Miasta płatny dla wszystkich brawo, bo na dzień dzisiejszy to koszmar i niezaradność władz. Trzeba to ustabilizować i doprowadzić do transparentnych zasad koszt 1 zł za godzinę jest prawie darmowy, jak mam szukać miejsca przez 15 minut to wole zapłacić, stać na konia to i na owies się znajdzie. A panie radny Czerniak proszę się jeszcze zabrać za samochody na parkingu przy ul. Boromeusza z kartkami sprzedam, co to prywatny parking, komis 40 samochodów stoi i zajmuje miejsca parkingowe. Były apele prośby mieszkańców proszę działać a krytyka, jad i hejt był jest i będzie ale taki mamy klimat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jacky
+14 # Jacky 2019-02-13 11:39
co racja to racja, te auta to faktycznie plaga. Stoi kupa złomu i zajmuje miejsca parkingowe. Swego czasu było głośno w mediach, że w jednym z miast w Polsce (bodajże w łódzkim) wprowadzono dodatkowe opłaty za postój aut z kartkami na sprzedaż. Moment problem został rozwiązany. Może i u nas by to pomogło :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Xl
-7 # Xl 2019-02-13 07:58
Smietanka cala swita łacznie z wlascicielami sklepowi tak bedzie parkowac za darmo bo nikt nie bedzie mial wplywu nato tak jak dotej pory
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jacky
+10 # Jacky 2019-02-13 11:36
ja też jestem za wprowadzeniem tego założenia do realizacji, jednakże z jedną małą zmianą - nie 1zł tak jak jest teraz, tylko min 2zł za godzinę. To powinno zniechęcić pracowników zatrudnionych wokół rynku do całodniowego zajmowania miejsc postoju. Myślę że byłoby dużo chętnych zapłacić 2 lub 4 zł (za 2h postoju) po to by przyjechać i bez problemu zaparkować pojazd i zrobić jakieś zakupy czy nawet cokolwiek załatwić w urzędzie czy innych instytucjach. Oby to zostało wprowadzone jak najszybciej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
uio
+7 # uio 2019-02-13 17:14
bardzo dobrze już urzędasy z urzędu miasta i starostwa i banku Spółdzielczego będą na piechotę zasuwać, bo zawsze zajmowali miejsce,brawo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ja
-5 # Ja 2019-02-14 00:52
Ok będą parkować na obrzeżach ale gdzie to jest? Parking za lidlem czy pod szpitalem? Na płatnym parkingu również czasem wszystkie miejsca są zajęte. Ludzie nie pie......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kolo
+8 # kolo 2019-02-13 17:17
robić zdjęcia zaparkowanych aut urzędasów i wysyłać do pana burmistrza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Dzik
+4 # Dzik 2019-02-14 11:06
Taki ten rynek piękny, ze szkoda tam przebywać....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniec
+1 # mieszkaniec 2019-02-14 12:12
Strefa parkowania Ciekawe ciekawy ten Lubaczów strefy parkowania jak w dużym mieście a nawet szaletów miejskich nie ma. 90% aut wokół rynku to auta pracowników banku urzędu miasta starostwa i sklepów.
ulica pod urzędem miasta doskonale pokazuje 99% aut tam to urzędników pracowników. Ok załóżmy ze zrobicie te strefy a Pracownicy dostana albo dopłatę albo zostaną zwolnieni z opłat to na to nie zgadzam się. lepiej wprowadzić 1 godzina 0zł a powyżej za każda rozpoczęta 2 zł to wydaje sie sprawiedliwe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
jasio
0 # jasio 2019-02-15 08:57
A może zrobić tak jak w Tomaszowie Lubelskim. Całe centrum to strefa płatnego parkowania, ale pierwsze 15 minut jest za darmo. Można zaparkować i zrobić zakupy w sklepie bez płacenia, a rotacja samochodów jest duża i zawsze można zaparkować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Stan
+1 # Stan 2019-02-15 09:05
Opłaty pobierać od każdego bata który przyjedzie do miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi