ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Łukawiec: rozmawiali o zagrożeniach bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

fot, wielkieoczy.info.pl
fot, wielkieoczy.info.pl

fot, wielkieoczy.info.pl

W poniedziałek 4 lutego  w świetlicy w Łukawcu odbyła się druga otwarta debata społeczna w ramach programu prewencyjnego „Dzielnicowy bliżej nas”. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Bezpieczeństwo młodzieży – odpowiedzialność prawna nieletnich”.

Debata miała na celu określenie, w jaki sposób policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie stosownej reakcji, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W trakcie poniedziałkowej debaty osoby prowadzące poruszały tematy głównie związane z zagrożeniami jakie dziś czyhają na osoby nieletnie. Przedstawione zostały dane statystyczne dotyczące m.in. wykroczeń popełnianych przez młodzież, a także jak rozpoznać sygnały, że dzieje się coś złego.

W debacie wzięli udział przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji na czele z mł. insp. Piotrem Kluzem – Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie z komendantem podinsp. Grzegorzem Błaszczykiem i komisariatu policji w Oleszycach z komendantem podkom. Jarosławem Wojtakiem. Wśród gości zasiedli także przedstawiciele szkół i instytucji z gminy Wielkie Oczy na czele z gospodarzem gminy wójtem Albertem Hawrylakiem. - informuje Urząd Gminy w Wielkich Oczach

Duża frekwencja i zainteresowanie ze strony mieszkańców gminy, co widoczne było m.in. w trakcie dyskusji, są dowodem na to, że takie spotkania z przedstawicielami służb mundurowych są potrzebne. Mamy nadzieję na ich kontynuację w przyszłości.
Debata miała charakter ewaluacyjny – stąd wybór miejsca. W ubiegłym roku przedstawiciele policji z mieszkańcami gminy Wielkie Oczy spotkali się także w Łukawcu. W 2018 r. w trakcie debaty dyskutowano nt. wpływu alkoholu i środków odurzających na przemoc w rodzinie. - podsumowuje debatę Agnieszka Sopel z UG w Wielkich Oczach

fot, wielkieoczy.info.pl
fot, wielkieoczy.info.pl

fot, wielkieoczy.info.pl

fot, wielkieoczy.info.pl
fot, wielkieoczy.info.pl

fot, wielkieoczy.info.pl

fot, wielkieoczy.info.pl
fot, wielkieoczy.info.pl

fot, wielkieoczy.info.pl

 

Źródło: wielkieoczy.info.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.