ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Strażacy z Lubaczowa przeprowadzili pokaz ratownictwa na lodzie [ZDJĘCIA]

fot. KP PSP Lubaczów
fot. KP PSP Lubaczów

fot. KP PSP Lubaczów

We wtorek (05.02) roku strażacy z komendy powiatowej PSP w Lubaczowie przeprowadzili pokaz z zakresu ratownictwa lodowego w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019”.

Na zbiorniku wodnym „Pod Młynem” w Lubaczowie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2  im. Obrońców Lubaczowa na wstępie usłyszały o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się na zamarzniętym akwenie, właściwym zachowaniu i reakcji w sytuacji gdy lód załamie się pod nami, metodach postępowania w sytuacji gdy jesteśmy świadkiem niebezpiecznego zdarzenia z udziałem osoby pod którą załamał się lód oraz właściwym alarmowaniu służb ratowniczych.

Część praktyczna obejmowała sposoby podejmowania osób poszkodowanych z przerębla przy wykorzystaniu sprzętu ratowniczego oraz ratowanie bez użycia sprzętu.

Najlepiej jeśli każda zabawa odbywa się w okolicznościach i warunkach gwarantujących bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom, dlatego też ślizgać się i jeździć na łyżwach należy tylko w miejscach do tego specjalnie przeznaczonych i najlepiej pod nadzorem osób dorosłych. – apelują lubaczowscy strażacy

Strażacy z Lubaczowa proszą także, aby nigdy nie wchodzić na lód, jeśli nie mamy pewności, że będziemy bezpieczni.

DSC00168.jpgDSC00176.jpgDSC00183.jpgDSC00186.jpgDSC00191.jpgDSC00220.jpg

Źródło/fot: KP PSP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.