ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Strażacy wśród uczniów, czyli bezpieczne ferie zimowe

fot. KP PSP Lubaczów
fot. KP PSP Lubaczów

fot. KP PSP Lubaczów

Ferie zimowe to okres gdy młodzież ma dużo wolnego czasu. Sprzyjająca zimowa aura sprawia, że chętnie korzystamy z aktywnego wypoczynku na lodowisku lub prowizorycznej ślizgawce. Zachowanie szczególnej ostrożności na akwenach wodnych pokrytych lodem może uratować nas przed nieszczęśliwymi i tragicznymi w skutkach zdarzeniami.

22 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół Publicznych w Młodowie strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie zapoznali dzieci i dorosłych uczestników spotkania z bezpiecznymi zasadami aktywnego wypoczynku zimą.
Celem strażaków było przede wszystkim zapoznanie dzieci z zagrożeniami występującymi w okresie ferii zimowych i innymi niebezpiecznymi sytuacjami, na które mogą być narażone w okresie występowania niskich i niesprzyjających temperatur. Omówiono sposoby zachowania się na lodzie, metody postępowania w przypadku załamania się pokrywy lodowej. Strażacy zwrócili uwagę na wychłodzenie organizmu, którego następstwem może być niebezpieczna dla zdrowia i życia hipotermia.

Działania edukacyjne dotyczyły również ogólnopolskiej kampanii ,,Czujka na Straży Twojego bezpieczeństwa’’. Każdego roku Państwowa Straż Pożarna odnotowuje przypadki tragicznych pożarów i niejednokrotnie śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla.
Czad jest „zabójczym przyjacielem”, którego powinniśmy bezwzględnie unikać, dlatego strażacy uświadomili w trakcie prelekcji słuchaczom, że czadu nie wyczujemy żadnym ze zmysłów.

Wykonywane okresowe przeglądy instalacji, regularne czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzanie wentylacji mogą uchronić przed niebezpiecznym wpływem czadu. Szczególną uwagę zwrócono na sposoby powiadamiania służb ratunkowych i zapewnienie właściwej ewakuacji w sytuacji, gdy dojdzie do zagrożenia życia i zdrowia. - informują lubaczowscy strażacy

1-2.jpgDSC000144.jpgDSC00061.jpgDSC00089.jpgDSC00145.jpgDSC00152.jpg

Źródło/fot: KP PSP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.