ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Walka z ASF. Jak myśliwi polują na dziki? Zobacz ten film!


W ostatnich dniach wiele mówi się o walce z ASF w Polsce. Ze względu na rozprzestrzenianie tej choroby przez dziki, Minister Środowiska podjął decyzje o odstrzeleniu zwierząt na terenach zagrożonych. Myśliwi jednak w sposób bardzo przemyślany polują na te zwierzęta. Czym w ogóle jest ASF? Jak myśliwi zabezpieczają teren po zastrzeleniu dzika? Zobacz film.

 

AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ from Lasy Państwowe on Vimeo.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Bolek
-5 # Bolek 2019-01-11 10:58
Co mnie dziki interesują mogą je wszystkie wybić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Tak
-10 # Tak 2019-01-11 11:25
Co mnie obcy ludzie interesują? Twoją rodzinę też mogą wybić i ja nie będę płakał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
ktoś
+5 # ktoś 2019-01-11 18:42
Dziki to Twoja rodzina? Genialnie. Swój swojego znajdzie.

Bardzo dobrze, że ktoś się tym w koncu zajmie. Tyle szkód, co one w polach robiły przez ostatnie lata to masakra i nikogo to nie interesowało.
Mam nadzieję, że na naszym terenie też przesieją populację.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Mieteo
+6 # Mieteo 2019-01-11 12:18
Skoro porownujesz człowieka do dzika to jesteś typowym debilem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Heheh
+5 # Heheh 2019-01-11 12:18
I oszołomem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2019-01-11 16:53
Pięknie reprezentowana wizja partii rządzącej nie ma co. Medialne ugładzenie tego faktu, że humanitarnie wybiją wszystkie dziki w dużej większości zdrowe i to w sumie niepotrzebnie bo to nic nie da w związku z ASF. Nie będzie tych to przyjdą na ich miejsce te z Ukrainy i co będziemy do nich strzelać jak do przysłowiowych kaczek. Poza tym mało jest informacji o tym, że człowiek może też przenieść ASF np. na swoich butach. Ale nie, rządzący uważają, że to wszystko dziki i ich wytępienie coś da. Znakomicie pracujecie na usługach PiS bo ten artykuł przypadkowo tu nie jest. Aż strach pomyśleć co będzie jak w resorcie zdrowia będą ,,tępić" choroby wśród Nas.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
arbuzowy
+2 # arbuzowy 2019-01-12 08:32
chodzi tu o zablokowanie sprzedazy polskiej wieprzowiny i import jej z krajow zachodnich! lobby robi to rekami politykow i sluzb weterynaryjnych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
rysie
0 # rysie 2019-01-12 19:32
jeśli mają wybić dziki to niech wystrzelają też sarny i jelenie,bo po co nam zwierzyna w lasach.na to, że bobry szkody czynią to nie patrzą że trzeba to dziadostwo wystrzelać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
czytelnik
+2 # czytelnik 2019-01-12 22:36
teraz,ks. roman będzie siedziałw lesie i polował na dziki, bardzo uwielbia te hobbi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Starosta
+1 # Starosta 2019-01-12 22:39
Cytuję czytelnik:
teraz,ks. roman będzie siedziałw lesie i polował na dziki, bardzo uwielbia te hobbi.

Jak już to hobby...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować