ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Za nami debata „Aktywna młodzież w aktywnym otoczeniu”

fot. MRM
fot. MRM

fot. MRM

W poniedziałek 10 grudnia 2018 r. w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki odbyła się debata pt. „Aktywna młodzież w aktywnym otoczeniu”. Podczas niej młodzi ludzie rozmawiali o tym czy ich rówieśnicy oraz oni sami działają aktywnie, co motywuje ich do pracy albo też stanowi przeszkodę w byciu zaangażowanym.

W spotkaniu wzięła udział młodzież ze szkół w Lubaczowie i Oleszycach. Do dyskusji włączyły się także osoby współpracujące z młodzieżą m.in.: nauczyciele, wychowawcy, samorządowcy, przedstawiciele sektora NGO, Urzędu Pracy, Rady Miejskiej oraz Lubaczowskiej Rady Seniorów. Zaproszenie na debatę przyjęła również Młodzieżowa Rada Gminy Tyczyn.

Debata, którą  poprowadził Arkadiusz Nepelski, w dużej mierze opierała się na pracy w mniejszych grupach. Dzięki temu młodzi ludzie mogli poznać się bliżej, wymienić pomysłami i spostrzeżeniami. Podczas spotkania uczniowie rozmawiali na temat tego jakie cechy są najbardziej pożądane przez pracodawców. Według młodzieży pracownik powinien być m.in. pracowity, punktualny, rzetelny. Ważne są także umiejętność komunikacji, kreatywność, umiejętność organizacji własnej pracy oraz pracy w grupie. Po przedstawieniu wszystkich cech, które wypisały zespoły dyskutowano na temat tego, w jaki sposób można pozyskać te kompetencje oraz dlaczego warto działać społecznie. Do rozmowy włączyli się także zaproszeni goście, którzy pracując w mniejszej grupie również zastanawiali się nad tym, jak wesprzeć i zmotywować młodzież do działania na rzecz innych. Uczestnicy spotkania rozmawiali też o tym, dlaczego warto słuchać młodych osób oraz jakie mogą być obszary współpracy przy tworzeniu wspólnych działań.

W trakcie debaty przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta zaprezentowali dotychczasowe działania zrealizowane w ramach projektu „Młodzieżowa Rada Miasta - przepis na aktywność obywatelską”, w którym uczestniczą oraz opowiedzieli o planach na przyszłość. Ponadto na zakończenie debaty zostały przedstawione wyniki przeprowadzonych przez MRM konsultacji dotyczących szans rozwoju młodych osób w Lubaczowie oraz oceny zaangażowania młodzieży w inicjatywy społeczne i obywatelskie. Wyniki obu konsultacji zostaną niebawem udostępnione w formie raportu na stronie Urzędu Miejskiego oraz na stronie https://www.facebook.com/pg/lubaczowmrm/

GALERIA ZDJĘĆ ZNAJDUJE SIĘ POD TYM LINKIEM

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.