ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Funkcjonariusze KAS udaremnili w Budomierzu przemyt bursztynu wartego ponad 140 tys. zł.

fot. KAS
fot. KAS

fot. KAS

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej (KAS) podczas kontroli na przejściu granicznym w Budomierzu udaremnili przemyt 71 kg bursztynu. Wartość towaru szacowana jest na  142 tys. złotych.

Do udaremnienia próby przemytu bursztynu doszło na polsko- ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu, w poniedziałek 10 grudnia br.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali tam do szczegółowej rewizji wjeżdżający do Polski samochód osobowy na ukraińskich numerach rejestracyjnych, kierowany przez 25- letniego obywatela Ukrainy.
 
Podczas kontroli funkcjonariusze wykryli, że w podłodze samochodu znajduje się skrytka, w której schowane były kamienie bursztynu o łącznej masie 71 kg.
 
Legalny przywóz do Polski takiej ilości bursztynu wiązałby się z koniecznością uiszczenia należności przywozowych w wysokości ponad 32 tys. złotych (podatek VAT) i dokonania zgłoszenia celnego.
 
Przeciwko kierowcy pojazdu, który nie dopełnił tego obowiązku i ukrył bursztyn przed kontrolą, wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna wpłacił kwotę 17 tys. złotych na poczet grożącej mu kary.
 
To kolejna w ostatnich dniach próba przemytu  bursztynu udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej na Podkarpaciu. W nocy 7/8 grudnia br. podczas kontroli pojazdów na przejściu granicznym w  Korczowej, funkcjonariusze udaremnili przemyt 43 kg bursztynu.
 
Rekordowe wykrycie przemytu bursztynu miało miejsce także na przejściu granicznym w Korczowej 29/30 października br. Funkcjonariusze udaremnili wówczas wprowadzenie do nielegalnego obrotu aż 275 kg nieoszlifowanego bursztynu. Od początku tego roku, podczas kontroli na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w woj. podkarpackim, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej udaremnili łącznie przemyt ponad 700kg bursztynu. Dla porównania, w 2017 r. funkcjonariusze podkarpackiej KAS udaremnili przemyt 424 kg bursztynu.

fot. KAS

Źródło: podkarpackie.kas.gov.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.