Marzy ci się strażacki mundur? Trwa nabór do lubaczowskiej straży pożarnejTrwa nabór do służby przygotowawczej w lubaczowskiej Państwowej Straży Pożarnej. Postępowanie kwalifikacyjne wyłoni dwóch nowych jej pracowników. Osoby te docelowo mają pełnić w komendzie funkcję starszego ratownika-kierowcy.

Osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi strażackiej braci na złożenie wszelkich wymaganych dokumentów i oświadczeń mają czas do 21 grudnia. Najlepsi spośród zgłoszonych kandydatów wyłonieni zostaną w toku pięcioetapowych kwalifikacji. Składają się na nie testy sprawności fizycznej (z m.in. zakresu wydolności, podciągania na drążku, pływania, oraz tzw. próby wydolnościowej Beep Testi), sprawdzian wiedzy nt. funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej i Państwowej Straży Pożarnej, weryfikacja posiadanych kwalifikacji i uprawnień dodatkowych, oraz rozmowa kwalifikacyjna.

Co najważniejsze kandydaci do służby w Państwowej Straży Pożarnej spełniać muszą stosowne kryteria m.in. być nie karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, legitymować się bardzo dobrym stanem zdrowia, tj. zdolnością fizyczną i psychiczną.

Wyniki postępowania kwalifikacyjnego po każdym z etapów na bieżąco będą publikowane na tablicy ogłoszeń w siedzibie KP PSP w Lubaczowie oraz na stronie kppsplubaczow.pl

Zwycięzcy naboru zostaną zatrudnieni na stanowisku stażysty w służbie przygotowawczej. Docelowo mają pracować jako starsi ratownicy-kierowcy.

Szczegółowe informacje nt. naboru -> LINK

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: