ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Leśnicy z Oleszyc wybudowali nowy obiekt dla turystów

fot. Nadleśnictwo Oleszyce
fot. Nadleśnictwo Oleszyce

fot. Nadleśnictwo Oleszyce

Tuż przy kancelarii leśnictwa Zabiała w Nadleśnictwie Oleszyce zakończyły się prace przy budowie nowej wiaty leśnej. To kolejny wybudowany obiekt, który będzie służył społeczeństwu aktywnie korzystających z uroków przyrody.

Prace związane z budową wiaty leśnej w leśnictwie Zabiała w gminie Oleszyce rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku, a zakończyły niespełna kilkanaście dni temu.  Zgodnie z zamierzeniami leśników obiekt został wybudowany dla turystów i mieszkańców okolicznych miejscowości. Nie bez powodu wiata powstała w leśnictwie Zabiała. W bezpośrednim sąsiedztwie jest w bardzo dobrym stanie utrzymana sieć drogowa, która jest udostępniona dla rowerzystów i miłośników leśnego spaceru. Warto zaznaczyć, że drogi są asfaltowe i odpowiednio oznaczone.  Odbywają się również zawody rowerowe, biegowe i nordic walking organizowane przez stowarzyszenie „Czas na pomoc” oraz gminy Stary Dzików i Oleszyce.  Na miejscu znajduje się także ogólnodostępne WC.

- Praca leśnika polega nie tylko na prowadzeniu racjonalnej gospodarki leśnej. Naszym zadaniem jest też służyć społeczeństwu. Robimy to z wielką satysfakcją. Dowodem na to są takie obiekty jak wiata w leśnictwie Zabiała, ale również kilkanaście innych miejsc udostępnionych dla turystów takie jak na przykład sala edukacyjna i Las Katyński
 w leśnictwie Kolonia czy ścieżka edukacyjna „Na Laszce”. Zapraszamy do pięknych polskich lasów.
– mówi Stanisław Zagrobelny, nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce.

To nie koniec inwestycji. W przyszłym roku leśnicy planują doposażyć  obiekt. Będą nowe meble – ławki, stoły, eksponaty i tablice edukacyjne, a także ogrodzenie obiektu.

DSC_0015.JPGDSC_0020.JPGDSC_0024.JPGDSC_0026.JPGDSC_0029.JPGDSC_0049.JPGDSC_0052.JPGDSC_0058.JPGDSC_0070.JPG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.