ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Strażacy z Lubaczowa zachęcają do montowania czujników tlenku węgla i dymu

fot. KP PSP Lubaczów
fot. KP PSP Lubaczów

fot. KP PSP Lubaczów

26 października strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami i personelem Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu Zdroju.

W trakcie prelekcji z ponad 20 osobową grupą poruszone zostały zagadnienia dotyczące pożarów powstających w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych w sezonie grzewczym, dyskutowano o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą tlenek węgla, organizacji ewakuacji i powiadamiania służb ratowniczych. Poruszone zostały również kwestie udzielenia niezbędnej pomocy osobom zagrożonym, poszkodowanym.

Dyskusje i żywiołowa wymiana zdań była okazją do zademonstrowania przykładowej czujki tlenku węgla i sposobu jej montażu.

Następne spotkanie odbyło się w Zespole Szkół w Rudzie Różanieckiej i Szkole Podstawowej im. kpt. Władysława Ważnego w tejże miejscowości.

Strażacy obserwowali praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z obiektu szkoły. Prelekcja, która została przeprowadzona z gronem pedagogicznym oraz młodzieżą skupiła się przede wszystkim na zainteresowaniu wszystkich słuchaczy jak ważne jest nasze bezpieczeństwo, zdrowie i życie. Przez pryzmat zagrożeń jakie niesie ze sobą pożar i inne groźne sytuacje, przedstawiono sposoby postępowania na wypadek wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń. Zarówno młodzież jak i nauczyciele placówki oświatowej ze zrozumieniem i pełną akceptacją uczestniczyli w kampanii „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” czego dowodem były liczne pytania i długa dyskusja.

fot. KP PSP Lubaczów
fot. KP PSP Lubaczów

fot. KP PSP Lubaczów

fot. KP PSP Lubaczów
fot. KP PSP Lubaczów

fot. KP PSP Lubaczów

fot. KP PSP Lubaczów
fot. KP PSP Lubaczów

fot. KP PSP Lubaczów

Źródło: kpt. Wojciech Wus, KP PSP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.