ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

20 tysięcy na podjęcie działalności – są pieniądze w Urzędzie Pracy!

fot. piviso.com/flickr.com
fot. piviso.com/flickr.com

fot. piviso.com/flickr.com

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaczowie ogłosił iż od 25 do 31 października będzie można składać wnioski o dofinansowanie na działalność gospodarczą. W sumie 11 osób otrzyma dotację pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych.

PUP w Lubaczowie po raz kolejny będzie przyjmował wnioski o dofinansowanie dla osób chcących podjąć działalność gospodarczą. Do rozdania jest 220 tysięcy złotych dla 11 przedsiębiorców.

Kto może składać wnioski w ramach naboru?

Osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubaczowie będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy:
- bezrobotny do 30 roku życia,
- bezrobotny długotrwale,
- bezrobotny powyżej 50 roku życia,
- bezrobotny korzystający ze świadczeń z pomocy społecznej,
- bezrobotny posiadający co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia lub co najmniej jedno dziecko niepełnosprawne do 18 roku życia,
- bezrobotny niepełnosprawny.

Do rozdania jest też 20 tysięcy dla osoby, która jest bezrobotna i zamieszkująca na wsi.

Szczegółowe informacje dotyczące kwalifikowania wniosków o dofinansowanie do konkursu zawarte są w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaczowie lub na stronie internetowej urzędu: www.puplubaczow.pl.

Źródło: PUP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ja
+4 # Ja 2018-10-25 23:30
Czyli kolejne kebaby, kosmetyczki... Itd...itd... Kiedy skończy się marnotrawienie pieniędzy podatników ??? Bezmyślne rozdawnictwo UP powala na kolana !!! Ludzie biorą dotacje i po 2 latach gdy przychodzi pełny ZUS 90% powstałych " firm" zamyka się a pieniądze poszły w ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Podatnik
+9 # Podatnik 2018-10-26 09:08
A co można zrobić za 20 tysięcy, wybudować fabrykę samochodów na terenach inwestycyjnych przy ulicy Technicznej? A może komuś się uda i będzie prowadził działalność dłużej. To jest jakieś tam dawanie wędki zamiast bardziej bezmyślnego rozdawania ryby w postaci np. 500+.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
aaa
+4 # aaa 2018-10-26 08:03
zlikiwidowac UP praca jest.a dac urzednikom sie wykazac na bezrobociu. niech sami zaloza firme i egzystuja za 20 tysiecy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
elo
+6 # elo 2018-10-26 08:06
Czyli kolejne działalność co utrzymają się przez rok :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bezrobotny
+1 # bezrobotny 2018-10-26 08:51
Może niech jeszcze napiszą że aby otrzymać tą dotacje to trzeba spać na pieniądzach... Ciekawe skąd osoba bezrobotna ma im poręczyć na te 20 tysięcy???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
mieszkaniec
+4 # mieszkaniec 2018-10-26 09:18
Cytuję bezrobotny:
Może niech jeszcze napiszą że aby otrzymać tą dotacje to trzeba spać na pieniądzach... Ciekawe skąd osoba bezrobotna ma im poręczyć na te 20 tysięcy???

Może warto zwrócić się z prośbą do Rady Miejskiej w Cieszanowie. Z tego co słyszałem chętnie pomagają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chocho
-8 # chocho 2018-10-26 11:02
czyli pieniądze dla swoich
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chochoł
+8 # chochoł 2018-10-26 11:46
Proszę się nie podszywac pod mój nick. Akurat powiem że z własnego doświadczenia dostałem taką dotacje ok 17000, i nie mam żadnych pleców. Jak ktoś naprawdę chcę może dostać dotacje i nie jest to nawet trudne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Brt
+7 # Brt 2018-10-26 11:55
Nawet nie wchodź w dyskusję z durniami. Nie ma pieniędzy - źle, są pieniądze jeszcze gorzej! Pieniądze dla swoich, stanowiska dla swoich, projekty dla swoich. Tak piszą tylko ci co sie do niczego nie nadają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Czytelniczka
+1 # Czytelniczka 2018-10-27 04:57
Cytuję Brt:
Nawet nie wchodź w dyskusję z durniami. Nie ma pieniędzy - źle, są pieniądze jeszcze gorzej! Pieniądze dla swoich, stanowiska dla swoich, projekty dla swoich. Tak piszą tylko ci co sie do niczego nie nadają.

I niczego nie próbują zrobić, włącznie z ruszeniem tyłka sprzed tv, w tym wypadku tel.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kolega
+4 # kolega 2018-10-26 13:51
również dostałem dotacje ok 19 tys firma ma już 3 rok. nie mam znajomości w UP i jakoś się dobrze wiedzie dotacje pomagają rozwinąć skrzydła. np.zawody jak programista na papierze nie napisze programu,albo nawet kupić głupią fotobudke i wynajmować na wesela, fotograf na aparat.. ludzie wam trudno dogodzić pomysłów na biznes jest sporo a te kebaby i fryzjerzy mam pytanie, który kebab upadł? jak liczę i licze wszystkie są dalej zmieniają się tylko właściciele bo czasem się zdarza że biznes nie pyknie jak by ci fachowcy od komentarzy usiedli i poczytali regulaminy itd. warto próbować na strażaka, celnika itd też się nikt nie dostaje bez przygotowań - wszystko chcielibyście za darmo.
ale uważam, że ten urząd powinien wziąć się za firmy, które biorą stażystów i po stażu nie mają pracy firmy powinny być weryfikowane pod tym względem! firma ma parobka za darmo :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Foto
0 # Foto 2018-10-27 20:21
Glupia fotobudka?? Na to tez trzeba miec pomysl.jezeli ktos niema checi aby cos zmienic w swoim zyciu to pozostaje tylko mowic ze sie nieda nic zrobic. Zawsze trzrba probowac.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chocho
-8 # chocho 2018-10-26 15:06
Trudne nie jest dla rodzin związanych z PSL dla innych niestety nie.
Jest za tym by powiat przejął pis, władza się zmieni i podejście do ludzi.
Po drugie naucz się czytać ze zrozumieniem, nie jestem chochoł tylko chocho.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chochoł
+2 # chochoł 2018-10-26 16:30
O co jak o co ale o moje związki z PSL to już czysta fantazja, i jka dojdzie PiS do władzy to tylko tyle się zmieni, że będą posadki dla swoich normalne jak to wszędzie i nie ważne kto rządzi, jedyna nadzieja ze może coś więcej skapnke z góry do powiatu i to pewności mieć nie można.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Podatnik
+3 # Podatnik 2018-10-26 17:26
I wtedy nie będzie trudne dla ludzi związanych z PiS a będzie trudne dla innych :) A Ty się będziesz łudził dalej, no chyba że jesteś związany z PiS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chocho
-6 # chocho 2018-10-26 15:13
Powiedz gdzie twoja firma działa.
Zdziwię się jak jeszcze istnieje.
Na pewno jesteś związany z PSL.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chochoł
+4 # chochoł 2018-10-26 16:33
Ja działam w Lubaczowie, ale to tzw wolny zawód, co prawda dotacje dostałem rok temu, też kiedyś myślałem że to tylko dla swoich, na początku napewno tak było że większość zgarniali swoi ludzie ale trochę się to zmieniło. Druga sprawa u mnie wystarczyło napisać wniosek a i podstawa do dostania nie były jakieś pkt tylko czas złożenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pilo
-3 # Pilo 2018-10-26 14:22
Na waciki chyba
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chochoł
+3 # chochoł 2018-10-26 16:35
Cytuję Pilo:
Na waciki chyba

Tak w ramach aluzji. Na kosiarke i łopatke starczy, możesz kość trawniki a w zimie śnieg odgartac, jeszcze do tego coś wiedzy na temat zieleni i masz już biznes. Nie każdy do rozpoczęcia działalności potrzebuje 100 000. Bo jak by tak łatwo było otworzyć oplacalną fabrykę to Lubaczowa y biznesmeni już dawno by takie otworzyli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ja
0 # ja 2018-10-26 14:30
zlikwidowac biuro pracy na role a nie do pracy w miescie labacz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
chochoł
+3 # chochoł 2018-10-26 16:37
Tu się zgodzę UP to jest niepotrzebny kolos pewnie z 60-70 osób tam siedzi jak starczyło by max 25.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Krul
+2 # Krul 2018-10-26 17:48
Pomijając plecy, hajs na waciki i inne bzdety, mam nadzieje że ktoś otworzy jakiś fajny fast food za ten hajs, bo na ten moment to jest jakaś porażka w Lubaczowie. Kto mi nie wierzy niech zamówi jakieś żarcie z dowozem o 22 w sobotę! Albo w ogóle ;-) powodzenia życzę beneficjentom przyszłym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Podatnik
+2 # Podatnik 2018-10-26 18:31
Podejrzewam, że takich klientów jak Ty w Lubaczowie byłoby/jest za mało żeby wyżyć z ich zamówień i trzeba byłoby przyznać rację koledze #Ja co na samym początku napisał: "Czyli kolejne kebaby, kosmetyczki... Itd...itd... Kiedy skończy się marnotrawienie pieniędzy podatników ??? Bezmyślne rozdawnictwo UP powala na kolana !!! Ludzie biorą dotacje i po 2 latach gdy przychodzi pełny ZUS 90% powstałych " firm" zamyka się a pieniądze poszły w ...."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ale
+1 # Ale 2018-10-26 17:45
Zlikwidować. Ile ton papieru mniej się zmarnuje. Nie piszcie że każdy dostaje za free kasę . Ja składałem wszystko w terminie i nie dostałem bo pewnie ktoś miał ecy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
searcher
+1 # searcher 2018-10-26 18:10
Może Twój wniosek był kiepski?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bezrobotny
+1 # bezrobotny 2018-10-26 18:47
Cytuję mieszkaniec:
Cytuję bezrobotny:
Może niech jeszcze napiszą że aby otrzymać tą dotacje to trzeba spać na pieniądzach... Ciekawe skąd osoba bezrobotna ma im poręczyć na te 20 tysięcy???

Może warto zwrócić się z prośbą do Rady Miejskiej w Cieszanowie. Z tego co słyszałem chętnie pomagają.

Pomagają, ale tylko swoim
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bezrobotny
+1 # bezrobotny 2018-10-26 18:49
Cytuję chochoł:
Proszę się nie podszywac pod mój nick. Akurat powiem że z własnego doświadczenia dostałem taką dotacje ok 17000, i nie mam żadnych pleców. Jak ktoś naprawdę chcę może dostać dotacje i nie jest to nawet trudne.

Tu nie chodzi o plecy tylko o logikę. To może jeszcze napiszesz jak załatwiłeś kwestie poręczenia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Krul
+1 # Krul 2018-10-26 19:23
A słyszałeś o takim czymś jak poręczenie de minimis?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ewa
0 # ewa 2018-10-26 21:07
lepszy rydz niż nic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pracownik
+2 # Pracownik 2018-10-27 18:33
Dziś tylko ten kto nie chce pracować jest bezrobotny dłużej niż miesiąc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Dom4
0 # Dom4 2018-10-28 11:11
Piszą tak ludzie, którzy mają poukładane życie od a do z.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pracujący
+3 # Pracujący 2018-10-27 21:39
Witam wszystkich nie mogę zrozumieć dlaczego pieniądze dają tylko bezrobotnymi ja pracuje nie do końca jestem zadowolony z warunków w pracy ale ale mam rodzinę i nie mogę nagle zaryzykować II stać się bezrobotnym i czekać na pieniądze z UPz UP wiec zaryzykować wziąłem kredyt idzie działam już kilka lat .Pozdrawiam Wszystkich którzy zmarnowali swoją szansę np.20 tys.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pracujący
+9 # Pracujący 2018-10-27 21:50
Pytanie KTO to jest bezrobotny? Leń ,ktoś kto czelka na wyjazd za granicę ,może ktoś kto zatem życie na socjalu .Chory niepełnosprawny to raczej na rencie tym ostatnim współczuję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Dom4
-1 # Dom4 2018-10-28 11:09
Same minusy:
- mała suma
- dla "zewnętrznych" ludzi dużo zawiłości, papierologi i tak mała szansa na przyznanie
- marnowanie pieniędzy na lokale gastronomiczne, salony piękności dla zwierząt, sklepy z odzieżą bez markową, które nie mają prawa istnieć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Tolo
+4 # Tolo 2018-10-28 22:53
Osobiście znam kilka osób którzy dostali 19 , 40 tys dwa lata przeczekali wyprzydało sprzęt i tak się skończyła przygoda z wlasnym biznesem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi