ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Futory: Odnaleziono pociski z czasów wojny

fot: KPP Lubaczów
fot: KPP Lubaczów

fot: KPP Lubaczów

Pocisk artyleryjski i pocisk moździerzowy zostały odnalezione na polu w miejscowości Futory. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska. Niebezpiecznym przedmiotem zajęli się saperzy, którzy zneutralizowali niewybuchy.

Dyżurny lubaczowskiej komendy we wtorek po południu, otrzymał informację od mieszkańca Futor, że podczas chodzenia po polu odnalazł niewybuch. Skierowany na miejsce technik po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym stwierdził, że jest to pocisk moździerzowy. Podczas sprawdzania terenu w bliskiej odległości, funkcjonariusze odnaleźli jeszcze jeden niewybuch w postaci pocisku artyleryjskiego.

Policjanci powiadomili saperów i zabezpieczali miejsce niebezpiecznego znaleziska do czasu ich przyjazdu. Wczoraj przed południem niewybuchy zostały zabrane i zneutralizowane przez saperów z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadamiajmy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.

Żródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.