ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Ulewy w regionie. Strażacy m.in. z Lubaczowa i Oleszyc znów w akcji


W ostatnich dniach nad powiatem lubaczowskim z powodu intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru strażacy z naszego powiatu wyjeżdżali do akcji, aby pomóc mieszkańcom w usuwaniu skutków gwałtownych burz.

Wystarczyło kilkanaście minut obfitych opadów deszczu, by woda zalała drogi, posesje i piwnice. W usuwaniu skutków ulew pomagali strażacy z naszego regionu. Tak było w Oleszycach, gdzie strażacy w ciągu kilku dni dwukrotnie wypompowywali z zalanej posesji na ulicy 3 Maja. Ochotnicy wspólnie z zawodowymi ratownikami usuwali także połamane drzewa z dróg i chodników.



PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Pan Jan P.
+5 # Pan Jan P. 2018-06-06 07:12
Włodarze naszych miast powinni zastanowić się nad przebudową kanalizacji burzowych, bo te które teraz mamy nie są w stanie odprowadzić takich ilości wody. Zbyt wiele posesji i parkingów jest wyłożonych kostka po której woda spływa zbyt szybko aby burzówka mogła sobie z nią poradzić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
qwerty
+7 # qwerty 2018-06-06 07:59
Cytuję Pan Jan P.:
Włodarze naszych miast powinni zastanowić się nad przebudową kanalizacji burzowych, bo te które teraz mamy nie są w stanie odprowadzić takich ilości wody. Zbyt wiele posesji i parkingów jest wyłożonych kostka po której woda spływa zbyt szybko aby burzówka mogła sobie z nią poradzić.

Przy przebudowie tej drogi nie zrobiono ŻADNEJ kanalizacji burzowej i w ostatnich kilku dniach została zalana, za te wszystkie akcje straży pożarnej , bo ktoś im za to przecież płaci, powinien zapłacić inwestor tego bubla i jeszcze ponieść konsekwencje i odpowiedzialnoś ć karną. Ludzie są zalewani kilka razy w tygodniu , bo jakiś kretyn, nie pomyślał w dwudziestym pierwszym wieku o burzówce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Myślenie nie boli
+10 # Myślenie nie boli 2018-06-06 10:05
A ktoś kazał się tam budować gdzie od wieków zalewa i dokładnie o tym wiedzieli!? Następne osły budują się wzdłuż rzeki Przerwa też zwalisz na kanalizacje burzową jak kiedyś wystąpi z brzegów rzeka? Już raz wystąpiła do dziś na Roga domu widać jak wysoko. Z siłami natury jeszcze nikt nie wygrał tylko ludzie budują się gdzie popadnie bo tanie place lub w spadku, a później użalanie się do wszystkich i na wszystkich i szukanie winnego! Tak samo jest z osiedlem Mazury w Lubaczowie wiedzieli że droga jest w zagospodarowani u przestrzennym ale że place tanie były to się pobudowali myśląc że droga nie powstanie, a dziś jak drogę chcą budować to płacz! Lub budują się przy głównych drogach na pokaz całemu światu jaki ja to dom nie wybudowałem, a później pretensje że kurzy się, że głośno, że domy pękają. Ps. Sto razy zastanów się przed budową domu czy warto oszczędzać i w jakim miejscu stawiasz dom!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
sdf
-8 # sdf 2018-06-06 11:33
a kto wydaje pozwolenia na budowę idioto?!! i jakie zalewanie od wieków o czym ty piszesz trollu. Jak się planuje inwestycje w postaci przebudowa drogi to chyba logiczne jest zaprojektowanie kanalizacji burzowej cymbale! to nie epoka kamienia łupanego ,tylko XXI wiek .Winni są jak zwykle mieszkańcy ,których domy stoją po kilkadziesiąt lat ,tylko nie UMiG który planuje inwestycje!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxXxx
+5 # xxXxx 2018-06-06 15:17
Jak będziesz stał nad przepaścią i zapytasz czy możesz skakać bez spadochronu a ktoś odpowie Ci że możesz a ty skoczysz - to idiotą będziesz ty czy ten kto ci pozwolił?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
naczelny
-2 # naczelny 2018-06-06 21:16
co znaczy zalewa , czy na całej ulicy 3 maja nikt nie ma prawa budować domu???!!! Pomyśl zanim coś napiszesz, to nie boli, wedłyg ciebie w środku Oleszyc nie ma możliwości budowy domów bo to teren zalewowy? Obowiązkiem Urzędu Miasta i Gminy jest doprowadzenie do takiego stanu aby to co widzimy nie powtarzało po każdym większym deszczu , jeśli się przeprowadza jakąś inwestycję z budżetu gminy i wiedząc ,że od lat po każdym większym deszczu zostaje ten teren zalany, to się tak remontuje czy buduje aby to nie miąło miejsca w przyszłości!!!! !!! bo wydają nasze oieniądze a nie swoje więc według ciebie można robić co bądź i się nie przejmować tylko na ludzi wonę zwalić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Myślenie nie boli
+1 # Myślenie nie boli 2018-06-07 08:04
Buduj się gdzie chcesz masz prawo i jeśli się na to urzędnik godzi tylko później nie płacz, a co to znaczy zalewa, a no to znaczy że zalewa tą ulice i to nie jest ul. 3 maja tylko ul. Cicha boczna ul. 3 maja i gdzie ja napisałem że to teren zalewowy? A co do inwestycji są jeszcze kategorie dróg ale czy warto ci tłumaczyć skoro ty komentarze mojego dokładnie przeczytać nie umiesz jak byś nie zauważył oprócz burzówki na tej ulicy też nie ma asfaltu i chodnika. Ps. Wy byście wszystko chcieli ale że by chcieć to trzeba wyższe podatki płacić bo przecież gmina nie produkuje czego kol wiek że by zarabiać jako gmina będziesz płacić jak ci podniosą 100% bo ty chcesz wszystko czy będziesz zaraz płakał że podatki wysokie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
naczelny
-1 # naczelny 2018-06-07 14:45
nie ma asfaltu, nie ma chodnika, nie ma burzówki a gdzie oni k...wa mieszkają w lesie? Pomyśl, to nie boli ale domy stoją więc urząd chyba jest od czegoś i gdy w coś się inwestuje ,to nie tak na od..ol byle było, tylko jak już coś zaczynają niech to sumiennie wykonają a wystarczyło tylko kratkę ściekową zaprojektować i po krzyku.Wiesz ile takie wyjazdu strażaków kosztują, gdzie kilka razy do roku muszą tam jechać ,bo jakiś imbecyl nie potrafi tak jak ty zrozumieć,że człowiek mieszkający w danym miejscu i płacący podatki może czegoś żądać od UG? Tak ciężko w tej twojej makówce to zrozumieć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
naczelny
-1 # naczelny 2018-06-07 14:53
popatrz dokładnie na zdjęcie, nie tylko ul. Cicha ale też 3 maja jest zalana i śmieszny jesteś z tymi większymi podatkami, jak to uzasadnisz, większymi opadami deszczu?? haha i masz rację asfaltu nie ma, bo już by był do wymiany, zabezpieczyli się utwardzając tylko drogę kamieniem tylko te lampy nie pasują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Myślenie nie boli
-1 # Myślenie nie boli 2018-06-07 17:56
Większe podatki równa się większy dochód gminy i to się równa więcej inwestycji lub jakościowo lepszych, a budowa kanalizacji nie polega na wstawieniu kratki tylko muszą być pozwolenia musi być projekt muszą wykopać rów muszą wstawić rury później zasypać i dopiero kratki i jeszcze raz powtórzę wiesz co to są kategorie dróg podam ci taki przykład orzeszku na autostradzie masz ogrodzenia że by zwierzęta nie skakały pod auta, a na drodze do Jarosławia masz takie ogrodzenie, a jest las? Nie masz i tak samo jest z kanalizacją i nie odpowiedziałeś mi na pytanie jesteś gotowy płacić większe podatki na twoje widzimisię makówko, a wiesz co ja bym chciał głowa mała by to pojąć a nie mam i żyje a gdzie mieszkają między stodołami to prawie jak las a jeśli o zalanie 3 maja chodzi to z ciekało z niego na Cichą a i powiedz sąsiadom jak będą kosić trawę niech nie zapomną zgrabić po sobie że by właśnie tych kratek nie zatykało!!! Co do straży no człowieku koszta straszne oni tez muszą za coś kupić chleb by wyżywić rodzinę jedynie do czego mógł bym się przyczepić że aż dwie straże ale widocznie było dwie potrzebne nie znam się na tym i tu kończę dyskusję i czekam na odpowiedź w sprawie podatków bo pewnie płacisz 80 zł na rok a inwestycje na grube bańki byś chciał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
naczelny
-2 # naczelny 2018-06-08 12:22
Myślenie jednak boli, dobry nick wybrałeś dla siebie, kto mi da gwarancję ,że jeśli zapłacę większy podatek, to pójdzie to na infrastrukturę drogową i kanalizacje burzową, ty? A obowiązkem urzędu jest dbanie o swoich mieszkańców opłacających podatki w takiej wysokości w jakiej jest to uchwalone, więc już skończ z tymi idiotyzmami. Nikt między stodołami się nie wybudował , no może ty w takim czymś mieszkasz, tam już nikt stodoły nie posiada a nawet gdyby ,to jak ktoś tam mieszka czy się wybudował ,to jest to już ulica z numerem domu i posesji więc należy się jej to samo co mają mieszkańcy innych ulic, bo podatek płacą taki sam!!!! POJMUJESZ TO ,CZY MAKÓWKA NIE PRZYJMUJE INFORMACJI niereformowalny trollu gminny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Myślenie nie boli
-1 # Myślenie nie boli 2018-06-08 13:27
Nigdy nie pracowałem w gminie i nie mam takiego zamiaru ale znam taką Mariolę z domu G po mężu O i ona non stop tam pracuje na stażach tak ją Klim czaczka targa po tych stażach po znajomości a jeśli tam nie ma stodół to ty jesteś ślepy a co do podatków nie chcą większych ustalić bo ludzie by zjedli włodarzy tej gminy dla tego są jakie są i dla tego takie a nie inne drogi budują i chodniki które się walą a przejdź się na Ul. Zagrody lub Sobieskiego lub Futorzańską i pokaż mi tam studzienki burzowe inteligencie czy tak wszyscy mają jak ty mówisz ja ci tylko mówię jak jest w tym kraju a ty mnie od trolli wyzywasz ośle!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
naczelny
-1 # naczelny 2018-06-08 13:58
a czy na tych ulicach o których piszesz występowały kiedykolwiek zalania!!!! Nie,bo nie ma takie potrzeby a tam gdzie jest ,takie się powinno budować i kropka w tym temacie. Jeśli będziemy robić tak jak ty to opisujesz to dziękuję bardzo. Gdy się nie ma pieniędzy ,to są jeszcze jakieś inne fundusze i można o nie wystąpić pisząc odpowiedni projekt ale to chyba za trudne dla ciebie do zrozumienia, baranie. Jest jedna stodoła nieużywana od kilkudziesięciu lat ,tylko co to ma do znaczenia ? Ulica czy jest na niej stodołą czy nie i tak jest ulicą z mieszkańcami płacącymi podatki których przez brak interwencji władz gminy zalewa co kilka tygodni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
car Piotr
0 # car Piotr 2018-06-07 07:44
Zburzyć domy ludzi wygnać, bo gmina nie potrafi sobie poradzić i od 50 lat przy każdym większym deszczy zalewa część tej ulicy, to najlepsze rozwiązanie. I jeszcze niech ci mieszkańcy przeproszą ,że straż wzywają i problem robią
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
o
-2 # o 2018-06-06 07:17
Biedne chlopaki jakies nagrody dla tych Panow ufundowac trzeba znowu sie napracowali a nie mogli sobie polezec spokojnie w pracy ech co za zycie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Swojak
0 # Swojak 2018-06-08 12:24
Do Pana " Myslenie nie boli "
Rozpisujesz sie kolego o podatkach, o kategoriach drog i wylewasz swoje smieszne przemyslenia, a dokladnie nie orientujesz sie w nazwach ulic.
A moze jeszcze niczym cos napiszesz to postawisz sie w sytuacji ludzi, ktorzy postanowili zostac w oleszycach i tam zamieszkac.
Pozdrawiam Cie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Myślenie nie boli
-1 # Myślenie nie boli 2018-06-08 13:33
To mnie popraw bo ja opisuje ul. Cicha ja tu też mieszkam i nikomu się nie każe wyprowadzać coś wymyślasz śmieszny to ty jesteś bo coś bredzisz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Myślenie nie boli
0 # Myślenie nie boli 2018-06-08 14:27
A jak już swojak poprawiasz to Oleszyce z dużej litery.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
wiejska gawiedź
+1 # wiejska gawiedź 2018-06-08 15:39
między sobą się żre. Błechecheche!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować