ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Sprzęt ratownictwa dla Ochotniczych Straży Pożarnych

fot: lubaczow.com.pl
fot: lubaczow.com.pl

fot: lubaczow.com.pl

29 maja w remizie strażackiej w Młodowie przekazano sprzęt ze środków Funduszu Sprawiedliwości dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Lubaczów.

W dniu 29 maja 2018 roku w Remizie Strażackiej OSP w Młodowie, odbyło się  przekazanie dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy,  sprzętu ratownictwa zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

 Gmina Lubaczów otrzymała dotację w wysokości 38 250,60 zł. z przeznaczeniem na zakup 2 szt. defibrylatorów, 7 szt. toreb ratowniczych PSP – R1, 6 kompletów szyn kramera i 4 desek ortopedycznych.

 Przekazania sprzętu  dla jednostek  Ochotniczych Straży Pożarnych dokonał Wójt Gminy Lubaczów. 

 Zakup wyposażenia zapewni jednostkom OSP pełną gotowość bojową, umożliwi sprawne udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym na miejscu zdarzenia.

Podobny sprzęt otrzymali również strażacy z gminy Stary Dzików.

W dniu 30 maja 2018 r. Wójt Gminy Stary Dzików Barbara Małecka przekazała przedstawicielom jednostek OSP z terenu Gminy Stary Dzików sprzęt ratownictwa medycznego zakupionego w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Zakupiono trzy zestawy medyczne PSP R1 z deskami ortopedycznymi i zestawami szyn Kramera, dwa zestawy PSP R3 wraz z defibrylatorami oraz zestaw hydrauliczny (nożyce i rozpierak). Zestawy PSP R3 z defibrylatorami przekazane zostały jednostkom w Starym Dzikowie i Cewkowie, zestaw hydrauliczny został przekazany OSP w Starym Dzikowie, natomiast zestawy medyczne PSP R1 otrzymały jednostki w Ułazowie, Moszczanicy i Starym Dzikowie.

Źródło: lubaczow.com.pl / starydzikow.pl

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

?
+5 # ? 2018-06-04 11:59
Które jednostki z Gminy Lubaczów otrzymały sprzęt ? Czemu nie jest tak wyszczególnione jak w Gminie Stary Dzików ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
!
+5 # ! 2018-06-04 16:38
Cytuję ?:
Które jednostki z Gminy Lubaczów otrzymały sprzęt ? Czemu nie jest tak wyszczególnione jak w Gminie Stary Dzików ?


W gminie Lubaczów z pośród ośmiu jednostek OSP sprzęt otrzymało siedem są to :
Szczutków
Krowica Lasowa
Basznia Górna
Młodów
Załuże
Basznia Dolna
Krowica Hołodowska
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
pzpr
+3 # pzpr 2018-06-04 23:09
Cytuję ?:
Które jednostki z Gminy Lubaczów otrzymały sprzęt ? Czemu nie jest tak wyszczególnione jak w Gminie Stary Dzików ?



Brak kryteriów w przekazywaniu takiego sprzętu, powoduje to, że są to zmarnowane pieniądze, zmarnowany sprzęt i lament gdy gminy będą musiały zutylizować materiały których skończyła się ważność, dokonać zakupu nowego wyposażenia i dokonać przeglądu defibrylatorów, ale co tam racjonalne myślenie, dają to bierzemy, nawet jeśli już mamy jeden czy dwa zestawy, dają to bierzemy i tyle. Mądrze myślące osoby, zastanowią się czy przypadkiem takie postępowanie nie spowoduje takiej sytuacji, że braknie pieniędzy na sprzęt dla tych, którzy nie posiadają go wcale a jest im naprawdę potrzebny, stąd podane statystyki wyjazdów dla przykładu, jak wygląda to naprawdę. O przeszkoleniu nie wspominam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Rewelacja
+1 # Rewelacja 2018-06-04 12:12
Od razu mi się nasuwa złota myśl. Kadencję w samorządach powinne trwać max 2 lata, bo jakoś tak się składa, że ta ciężka pracę i starania urzędników widać jakby nieco bardziej pod koniec kadencji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dekadent
-1 # Dekadent 2018-06-04 13:50
Trochę racja, ale akurat w przypadku tego sprzętu ratowniczego urzędnicy samorządowi nie starali się wcześniej bo nie było takiej możliwości. Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło program w styczniu tego roku. Nabory rozpoczęły się od 2 lutego, co dwa tygodnie osobno dla każdego województwa (nasze było pierwsze), w siedmiu jeszcze nie było naborów. Ostatni nabór będzie dopiero 3 września w Lubuskiem, więc tam może niektóre władze gminne tylko rozpoczną starania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Andrzej
+6 # Andrzej 2018-06-04 18:41
A ja się pytam kto będzie w stanie umieć udzielić pierwszej pomocy i wykorzystac ten sprzęt? Bo raczej o żadnych ćwiczeniach i zajeciach dla strażaków OSP nie było..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
/
-3 # / 2018-06-04 20:28
Cytuję Andrzej:
A ja się pytam kto będzie w stanie umieć udzielić pierwszej pomocy i wykorzystac ten sprzęt? Bo raczej o żadnych ćwiczeniach i zajeciach dla strażaków OSP nie było..


Liczba wyjazdów osp gminy Lubaczów za 2017 rok

Szczutków 1 miejscowe zagrożenie
Krowica Lasowa 1 miejscowe zagrożenie
Basznia Górna 6 miejscowe zagrożenie + 1 pożar
Młodów 14 miejscowe zagrożenie + 5 pożar
Załuże 1 miejscowe zagrożenie + 1 pożar
Basznia Dolna 19 miejscowe zagrożenie + 14 pożar
Krowica Hołodowska 17 miejscowe zagrożenie + 19 pożar
Lisie Jamy 9 miejscowe zagrożenie + 7 pożar

Szczutków 1 wyjazd
Krowica Lasowa 1 wyjazd
Załuże 2 wyjazdy
Basznia Górna 7 wyjazdów
Lisie Jamy 16 wyjazdów
Młodów 19 wyjazdów
Basznia Dolna 33 wyjazdy
Krowica Hołodowska 36 wyjazdów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mieszkaniec
0 # mieszkaniec 2018-06-04 22:16
Ale to sa bzdury za które strażacy ochotnicy pobierają 18 zł za godz!....a tak naprawde w ilu sytauacjach dzwoniła PSP , by ochotnicza pozamiatała po zawodowcach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mieszkaniec
-1 # mieszkaniec 2018-06-04 22:17
trzeba dodac , ze wyjazdy które trwają 2 godz. pisza sobie 7 godzin!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
xxxl
+2 # xxxl 2018-06-04 23:15
To niestety jest plaga wsród strażaków ochotników , mój kolega sie chwalił, był na akcji szukania człowieka 7 godzin i dostał 300 zł, to jak w końcu jest z ta ochotniczą? dopisuja sobie, bardzo proste.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
zorientowany
+4 # zorientowany 2018-06-04 23:59
Plagą jest to ,że jak to jest w przypadku OSP istnieje myslenie zaściankowe, że skoro nie jest zabronione jest dozwolone, nikt nie panuje nad OSP , a oni robią sobie co chcą i taka jest własciwie prawda o tej całej rzekomo ochotniczej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować