Międzynarodowa delegacja wizytowała przejście graniczne w Budomierzu

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

Przedstawiciele służb granicznych Mołdawii i Rumunii oraz Europejskiej Agencji Frontex, odwiedzili przejście graniczne w Budomierzu. Celem wizyty, było m.in. zapoznanie się z funkcjonującym tu rozwiązaniem infrastrukturalnym: odprawą podróżnych w jednym miejscu przez służby obu państw.

Wizyta studyjna w ramach projektu Partnerstwa Wschodniego prowadzonego przez Europejską Agencję ds. Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex, odbyła się 24 oraz 25 maja na przejściu granicznym w Budomierzu. Jej głównym celem było przedstawienie najlepszych praktyk, rozwiązań technologicznych oraz praktycznych aspektów realizacji kontroli w jednym miejscu przez służby dwóch państw (Polski oraz Ukrainy), które w perspektywie mogłyby być przeniesione na granicę mołdawsko-rumuńską.

W trakcie wizyty, Komendant Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie oraz Kierownik Oddziału Celnego w Budomierzu, przedstawili m.in. zadania realizowane przez poszczególne służby, jak również infrastrukturę i wyposażenie przystosowane do kontroli granicznej w jednym miejscu. Punktem kulminacyjnym wizyty, był panel dyskusyjny z przedstawicielami służb celnych oraz granicznych Ukrainy. Przedstawiciele służb realizujących kontrolę w Budomierzu odpowiadali na liczne pytania delegacji dotyczących najlepszych praktyk wypracowanych na przejściu granicznym Budomierz-Hruszew.

14-138185.jpg14-138186.jpg14-138187.jpg14-138188.jpg14-138189.jpg14-138190.jpg

Źródło/fot: BiOSG


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: