Ruszył plebiscyt na najbardziej popularnego dzielnicowego


Ruszyła kolejna edycja plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego naszego województwa pod nazwą "Dzielnicowy bliżej nas". W konkursie biorą udział policjanci z lubaczowskiej komendy.

Kim jest dzielnicowy? To policjant pierwszego kontaktu w rejonie służbowym, odgrywa bardzo ważną rolę w systemie działań profilaktycznych. Wstępnie diagnozuje zjawiska patologiczne i kryminalne w środowisku, podejmuje działania mające na celu poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców danego terenu, udziela porad, przeprowadza interwencje i prowadzi te czynności, które mają na celu rozwiązanie problemów mieszkańców rejonu dotyczących przekroczeń przepisów prawa. Dzielnicowy może też skierować nas do odpowiedniej komórki policji czy też instytucji, która pomoże rozwiązać problem.

Głosowanie na kandydatów ze wszystkich komend miejskich i powiatowych Policji już ruszyło i potrwa do 12 czerwca. Tutaj można znaleźć sylwetki kandydatów z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. Po zakończeniu  powiatowego etapu plebiscytu, uruchomiony zostanie II etap - wojewódzki. Przejdą do niego kandydaci, którzy uzyskają największą liczbę głosów podczas pierwszego głosowania. W II etapie będzie można oddawać głosy od 15 do 25 czerwca.

Organizatorami, podobnie jak w ubiegłym roku, są wydawca Gazety Codziennej Nowiny oraz Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: