Strażacy podsumowali miesiąc. Wyjeżdżali 58 razy

fot. archiwum zlubaczowa.pl
fot. archiwum zlubaczowa.pl

fot. archiwum zlubaczowa.pl

W kwietniu strażacy z powiatu lubaczowskiego uczestniczyli w 58 akcjach. To o 3 więcej niż w marcu.

W ubiegłym miesiącu strażacy wyjeżdżali do 58 zdarzeń, w których łącznie uczestniczyło 19 jednostek ochrony przeciwpożarowej. Największą cześć stanowiły pożary (33) oraz miejscowe zagrożenia (22). Były też fałszywe alarmy (3).

Oprócz zawodowych strażaków w akcjach brali udział również ochotnicy. W sumie odnotowano 30 wyjazdów jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz 16 spoza KSRG.

na terenie gminy Lubaczów: 19 zdarzeń, z czego 12 stanowiły pożary oraz na terenie administracyjnym miasta Lubaczowa 15 zdarzeń (przewagę stanowiły wyjazdy do miejscowych zagrożeń - 8 razy).
Najbezpieczniej pod względem przeciwpożarowym było w dwóch gminach Wielkie Oczy i Horyniec Zdrój gdzie strażacy uczestniczyli łącznie w dwóch zdarzeniach.

Najczęściej do pożarów dochodziło:
- na terenie upraw i terenach o charakterze rolniczym - 15 zdarzeń
- na terenach leśnych – 7 zdarzeń
Pragnę podkreślić, że przypuszczalne przyczyny pożarów najczęściej maja związek z podpaleniami umyślnymi oraz nieostrożnością przy posługiwaniu się ogniem otwartym, w tym papierosy, zapałki.

Strażacy z powiatu lubaczowskiego w kwietniu uratowali mienie o szacunkowej wartości ponad 1.miliona 700 tysięcy złotych
W trakcie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych odnotowano wypadki z ludźmi, w których rany odniosło 6 osób w tym 1 dziecko.

Pracy nie brakowało także podczas "Majówki"

Jednostki ochrony przeciwpożarowej z powiatu lubaczowskiego  w trakcie weekendu majowego brały udział w 8 działaniach ratowniczo-gaśniczych, w tym 3 pożarach, 1 zdarzenie miało charakter alarmu fałszywego i 4 wyjazdy miały charakter miejscowych zagrożeń.

Strażacy apelują o ostrożną jazdę

3 maja w miejscowości Borchów (gmina Oleszyce) doszło do groźnego w skutkach wypadku z udziałem samochodu osobowego, w wyniku którego poszkodowane zostały 3 osoby. Przypuszczalna przyczyną tego zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu. 

W związku z tym Państwowa Straż Pożarna przyłącza się do apeli Policji i również apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i ostrożną jazdę. - mówi rzecznik prasowy KP PSP w Lubaczowie kpt. Wojciech Wus

Źródło: KP PSP Lubaczów, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: