Głosuj na projekty społeczne w Lubaczowie i okolicach!


Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie „Pomóżmy Razem” Stary Dzików, Przedszkole Miejskie nr 2 w Lubaczowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Jarosławiu.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens. W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Lubaczowie i okolicach rywalizują ze sobą:

Projekt „Bo Rodzina To Jest Siła” ma na celu wspólne spędzanie wolnego czasu  rodziców i dzieci na  warsztatach rękodzieła, sportu i robotyki. „Bo rodzina to źródło szczęścia, a wspólnie spędzany czas to radość w oczach dziecka.”

W 2017r. Rada Rodziców przy Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Lubaczowie we współpracy z Dyrekcją przedszkola doposażyła plac zabaw w maty ochronne, które podwyższyły standard higieny i bezpieczeństwa dzieci. Kolejnym etapem zapewniającym rozwój sprawności psychomotorycznej jest wyposażenie obiektu w „Sześciokąt wielofunkcyjny A”. Urządzenie to bardzo dobrze wpływa na pracę obu półkul mózgowych, dzięki naprzemiennym ruchom rąk i nóg. Wspinanie się ćwiczy równowagę, koordynację ruchów i siłę rąk.

Projekt „Grunt To Rodzinka” ma na celu wzmocnienie więzi rodzinnych uczestników poprzez udział w kreatywnych, integracyjnych spotkaniach animowanych przez pedagogów, tworząc przestrzeń pomocy rodzinom opartą na  aktywności uczestników. Warsztaty psychoedukacyjne pozwolą  nabywać  nowe kompetencje zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Projekt będzie promował model zintegrowanej,  rozumiejącej się rodziny, która potrafi wspólnie spędzić czas wolny i radzić sobie z trudnościami.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Lubaczów, Jarosław.

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: