Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - etap powiatowy rozstrzygnięty

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

W ubiegły piątek na terenie Szkoły Podstawowej im. św. Brata Alberta w Narolu odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach uczestniczyło 8 szkół podstawowych i 7 gimnazjalnych. Zwycięzcy będą reprezentować powiat lubaczowski na szczeblu wojewódzkim.

Tegoroczne eliminacje powiatowe odbyły się w Szkole Podstawowej im. św. Brata Alberta w Narolu. Organizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Burmistrz Miasta i Gminy Narol. Celem turnieju jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, poprzez propagowanie wiedzy o ruchu drogowym oraz zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

W zawodach uczestniczyło łącznie 15 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu lubaczowskiego. Każda drużyna wzięła udział w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był test wiedzy o ruchu drogowym. Druga konkurencja polegała na pokonaniu rowerem specjalnie przygotowanego toru przeszkód. W ostatniej konkurencji uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. We wszystkich wymienionych konkurencjach przyznawane były punkty indywidualne i drużynowe. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, zgodnym z regulaminem, czuwała komisja złożona z funkcjonariuszy KPP w Lubaczowie w składzie, mł. asp. Paweł Kłos, mł.asp. Andrzej Rozner, mł. asp. Monika Tomczyszyn-Pachołek, której przewodniczył sędzia główny mł. asp. Piotr Łuczyszyn.

Po zaciętej walce i podliczeniu zdobytych punktów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

Szkoły podstawowe:

    I miejsce - Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach
    II miejsce – Szkoła Podstawowa w Cewkowie
    III miejsce – Szkoła Podstawowa w Narolu

Szkoły gimnazjalne:

    I miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Wielkich Oczach
    II miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Cieszanowie
    III miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Cewkowie

Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie nadkom. Grzegorz Błaszczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Narol Stanisław Woś oraz  Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury dr Mariusz Frant.

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: