ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Dzień otwarty w lubaczowskim oddziale ARiMR


20 kwietnia br. Podkarpacki Oddział Regionalny ARiMR już po raz drugi otworzył drzwi dla rolników i osób zainteresowanych działaniami Agencji. Z tej okazji Lubaczowskie Biuro Powiatowe ARiMR zaprosiło do uczestnictwa uczniów z Zespołu Szkół w Oleszycach.

Tegoroczne Dni Otwarte Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zostały poświęcone elektronicznemu wypełnianiu wniosków, które od tego roku obowiązuje rolników. Lubaczowskie Biuro Powiatowe odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół w Oleszycach. Pod okiem wykwalifikowanych pracowników Agencji odbyły się warsztaty praktyczne, w czasie których uczniowie wypełniali wnioski i zgłębiali tajniki aplikacji internetowej eWniosekPlus. Dzięki współpracy Agencji z Dyrektor Zespołu Szkół w Oleszycach Marią Baran narodził się pomysł pomocy osobom, które nie radzą sobie z samodzielnym wypełnieniem wniosku przez Internet.

Drugą częścią programu był wyjazd z uczniami w teren. Zostały poruszone trzy zagadnienia, które są jednymi z wielu, jakie pilotuje Agencja: przetwórstwo, hodowla zwierząt gospodarskich i zalesianie. Uczestnicy odwiedzili Pana Piotra Kaperę, a dokładniej jedną z największych grup producentów owoców i warzyw w regionie -  Veggiefresh w Suchej Woli, Pana Adama Buchajskiego w Nowym Siole, gdzie młodzież pod okiem zootechnika Katarzyny Nieckarz - Bogusz dowiedziała się jak w praktyce wygląda hodowla zwierząt gospodarskich na dużą skalę oraz Nadleśnictwo Oleszyce. Tu młodzież w towarzystwie pracowników Nadleśnictwa zapoznała się z przeciwpożarowym systemem monitoringu, gdzie nowoczesne kamery umieszczone na sześciu wysokich wieżach nadzorują teren pod kątem zagrożenia pożarowego zarówno terenów leśnych, jak i zabudowań i pół.

Przyjmowanie Wniosków o dopłaty trwa do 15 maja br. Do tej pory Biuro Powiatowe w Lubaczowie przyjęło ponad 3 tys. wniosków. Oddział w Lubaczowie wciąż oczekuje na pozostałe 2 tys.

IMG_6254.JPGIMG_6273.JPGIMG_6283.JPGIMG_6290.JPGIMG_6297.JPGIMG_6300.JPG

KS
 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Britney
-1 # Britney 2019-12-05 19:40
I really appreciate this post. I've been looking everywhere for this!
Thank goodness I found it on Bing. You have made my day!
Thank you again!

Review my page: opinie rhino-correct spletna stran proizvajalca: sl.tomdoo.de/.../rhino-correct
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.