ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

„Konwój wstydu” dotrze do Lubaczowa. Tymczasem ministrowie i sekretarze stanu przekazują swoje nagrody dla Caritas

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

fot. wikipedia.org

W Lubaczowie pojawić ma się tzw. „konwój wstydu”. Politycy PO akcję organizują w całym kraju. Tymczasem powód, dla którego zainicjowano przedsięwzięcie, przestał istnieć. Pieniądze z nagród dla ministrów i sekretarzy stanu z Prawa i Sprawiedliwości trafią na konto Caritas.

W czwartek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował, że nagrody - które premier Beata Szydło przyznała ministrom konstytucyjnym oraz sekretarzom stanu, którzy są politykami - do połowy maja przekazane zostaną do Caritas na cele społeczne. Prezes PiS podczas konferencji zadeklarował także, że komitet polityczny PiS na jego wniosek ustalił, że zostanie złożony do laski  marszałkowskiej projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich, wprowadzenia nowych limitów obniżających dla samorządowców oraz ich zastępców. Ponadto zniesienie wszelkich dodatkowych świadczeń poza pensja, jeśli chodzi o kierownictwa spółek Skarbu Państwa.

Prezes PiS zagroził też posłom, którzy mogliby nie zagłosować za takimi ustawami

– Jeżeli ktoś nie będzie chciał zagłosować za tymi decyzjami, to straci miejsce na liście wyborczej PiS – mówił.

Zobacz video z konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

M Koc
-11 # M Koc 2018-04-06 10:56
Dziwne,że peowiacy nie zauważyli darowizny do Caritasu zamiast zwrotu do budżetu państwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
obserwator
+1 # obserwator 2018-04-06 11:08
świetne posuniecie Kaczyńskiego ! Platforma jest wściekła . Teraz okaże się jaka naprawdę jest ta partia. Jeśli w sejmie nie poprą projektu Kaczyńskiego dalej wyjdą na kłamców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
jag
+1 # jag 2018-04-06 11:13
Prezes Jarosław Kaczyński to taki polityczny Kasparow-za każdym razem robi opozycji szach-mat a opozycji nic nie zostaje tylko bezsensowne pieprzenie bzdur zamiast zaproponowania innych,alternat ywnych rozwiązań. No ale proponowanie likwidacji IPN,CBA,no bo wychodzą takie kwiatki jak np prawda o bloku i przekręty finansowe. Opozycja jest śmieszna,sama się oraz,tymczasem Naczelnik jednym ruchem załatwia ich jak chce. Brawo PiS,robcie swoje,więcej twardej reki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Gaga
+2 # Gaga 2018-04-06 12:19
Raczej polityczny Pawłow
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oko
+3 # oko 2018-04-06 11:20
Wstyd to kraść, niech partia PO odda pieniądze które zostały ukradzione narodowi polskiemu przez rożnego rodzaju afery np karuzele VAT,Gdzie się podziały miliardy , które za rządów PIS wpływają do polskich rodzin? a za rządów PO nie było 500 +. Gdzie są te pieniądze?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Dokładnie
+6 # Dokładnie 2018-04-06 11:35
Cytuję oko:
Wstyd to kraść, niech partia PO odda pieniądze które zostały ukradzione narodowi polskiemu przez rożnego rodzaju afery np karuzele VAT,Gdzie się podziały miliardy , które za rządów PIS wpływają do polskich rodzin? a za rządów PO nie było 500 +. Gdzie są te pieniądze?

NIECH SOBIE SCHETYNA, TUSK I SPÓŁKA PRZYPOMNĄ CO DZIAŁO SIĘ ZA ICH RZĄDÓW CHU...J , DU...A I KAMIENI KUPA, POTEŻNE ODPRAWY, PREMIE I NISZCZENIE POLSKI TO BYŁA ICH DEWIZA. NIECH SIĘ WSTYDZĄ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
gd
+5 # gd 2018-04-06 13:43
A najlepiej niech tobie odda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
wyborca
+2 # wyborca 2018-04-06 11:34
wiele mówi sie o likwidacji izby zadumy i refleksji czyli senatu ale tylko przed wyborami i nic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
jag
+9 # jag 2018-04-06 11:38
A tak a propo-czy ten konwój to jest z kieszeni schetyny,Neuman na czy Sorosa?bo charytatywnie to on raczej nie jeździ.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
bela
+1 # bela 2018-04-06 15:04
A propo a pan Kaczynski na swoje miesiecznice ile milionow wydaje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Pablo
+15 # Pablo 2018-04-06 11:38
Portalowi zLubaczowa dziękuję za usprawiedliwien ie zasadności nagród przyznanych ministrom, przy informacji dotyczącej "konwoju wstydu":
"Tymczasem powód, dla którego zainicjowano przedsięwzięcie , przestał istnieć. Pieniądze z nagród dla ministrów i sekretarzy stanu z Prawa i Sprawiedliwości trafią na konto Caritas".

Wygląda na to, że mamy kolejne rozwiązanie ukazujące możliwość pominięcia przepisów prawa w celu PRZEKAZYWANIA ŚRODKÓW PUBLICZNYCH. Cel - nieznany.

Chwalę działania Caritasu. Brak mi zrozumienia dlaczego wybór przekazania środków padł tylko na JEDNO stowarzyszenie ?

Dla przykładu.
Ustawa o finansach publicznych
Rozdział 5. Zasady gospodarowania środkami publicznymi
Art. 44. Zasady ponoszenia wydatków publicznych
...
3. Wydatki publiczne powinny być dokonywane:
1) w sposób celowy i oszczędny, z zachowaniem zasad:
a) uzyskiwania najlepszych efektów z danych nakładów,
b) optymalnego doboru metod i środków służących osiągnięciu założonych celów;
2) w sposób umożliwiający terminową realizację zadań;
3) w wysokości i terminach wynikających z wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Brak mi celu przekazania, co wyklucza możliwość rozliczenia ŚRODKÓW PUBLICZNYCH (2 miliony), które poprzez nagrody dla Ministrów trafiają na konto instytucji z kieszeni prywatnej, więc nie ma obowiązku zachowania celowości wydatków.
Ciekawe rozwiązanie. Świetny przykład kolejnych rozwiązań pokazujących omijanie prawa. W moich oczach gryzie się to bardzo z nazwą Prawo i Sprawiedliwość.

Artykuł naświetlił mi fakty:
"jedna słuszna partia, jednej słusznej organizacji".
Przepraszam za porównanie bogu ducha winny Caritas.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oooo OO o
+1 # oooo OO o 2018-04-06 11:47
o Pablo wypoczęty po świętach wrócił - a gdzie Lubaczowianin? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Filantrop
-4 # Filantrop 2018-04-06 20:38
A to co przekażą na Caritas będą mogli w przyszłym roku odliczyć od podatku jako darowizny. Czyli tak jakby 18 % tych nagród i tak dostaną, chyba że to też przekażą. Pewnie nie, za rok już nikt nie będzie pamiętał o aferze nagrodowej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ciekawy
-9 # ciekawy 2018-04-06 11:39
Czy pan burmistrz (ze świtą) wybiegnie w pląsach powitać dawnych kolegów z PO tak jak kiedyś pusty BronkoBus :D (żenada- żenada- dajcie linka)

I czy klaun młody Berejza (2 lata klaunowania w komisji AG) też zawita do Lubaczowa..... by pokazać mld afery swojej klęczącej partiii
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ciekawy
-9 # ciekawy 2018-04-06 11:40
szukasz - masz:
artykule super foty ;]]]
zlubaczowa.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jacek
-11 # Jacek 2018-04-06 12:41
Cytuję ciekawy:
szukasz - masz:
artykule super foty ;]]]
zlubaczowa.pl/.../...

Super zdjecia ,dzięki za przypomienie kto kibicowal PO ,jakos dziwnie znajome twarze, powinien te zdjecia zobaczyc Pan Kaczynski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
hmmm hm
-8 # hmmm hm 2018-04-06 12:47
i wyborcy nadchodzących wyborów samorządowych ;))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ffw
0 # ffw 2018-04-06 11:45
W sobote rozpierdol.sie autokar z ruskami jednej z pseudo lubaczowskich firm w swie....czego a Tym nikt nie pisze?? Kryjecie co wazne...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Agnie
-17 # Agnie 2018-04-06 12:52
Slowa uznania dla Prezesa Kaczynskiego za ta inicjatywę, za obnizenie pensji burmistrzom ,wojtom i poslom .PIS to dobra partia ,ale musi nie wpuszczac do swojego kurnika lisów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
He
+8 # He 2018-04-06 13:32
Powinni pracować za darmo no nie? Bo ciebie krew zalewa że zarabiaja więcej od ciebie. Wybory niedługo. Sprawdź się czy ktokolwiek zechce cię wybrać :)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kasjer
+3 # Kasjer 2018-04-06 14:43
Niech obniża. Ziszczą się słowa pani Bieńkowskiej i będą rządzić nami złodzieje i idioci, którzy będą chcieli pracować za 6 tysięcy. Bo Polak zawistny nie cierpi jak inni mają więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Kurczę
+1 # Kurczę 2018-04-06 21:59
Lisy już tam są, na razie przebrały się w kurze pióra i siedzą cicho. Czekają na lepszy moment, może po następnych wyborach parlamentarnych pokażą po co im ten kurnik. Sprawa nagród pokazała, że jeszcze jest za wcześnie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
xy
0 # xy 2018-04-06 14:46
Za rządów Tuska i Kopacz wypłacono w sumie ponad 450 mln--ów nagród ale wtedy pis nie robił z tego afery jak pamiętam a Donek mówił że za ciężką pracę należą się solidne premie. Wtedy dług publiczny rósł w zastraszającym tempie i zabierano pieniądze z OFE oraz podniesiono VAT. Teraz dług publiczny zmalał o 4,3 mld zł za ubiegły rok rodziny dostają 500 plus, zmniejszono kwotę wolna od podatku VAT jest stabilny ,budżetówka dostaje podwyżki i mógłbym tak wymieniać bez końca. Skoro jednak to totalnym oszustom się nie podoba to niech oddadzą 20 % swojego wynagrodzenia zaś skandalem jest aby burmistrzowie małych i średnich miast zarabiali więcej niż wiceminister czy minister. Posunięcie Kaczyńskiego idealne bo PO-nowocześni wiją się jak piskorze i nie wiedzą jak się zachować a chcieli na kłamstwie robić kampanie do samorządów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
vox populi
+4 # vox populi 2018-04-06 20:23
Te kilkaset milionów za Tuska i Kopacz to łączne nagrody z ośmiu lat rządów koalicji PO-PSL przyznane wszystkim pracownikom ministerstw (kilkanaście tysięcy osób). Taki mały drobiazg, o którym propagandyści TVPiS nie wspominają. Zgadzam się z tym, że najważniejsze osoby w państwie powinny zarabiać więcej niż burmistrzowie. Był w 2016r. projekt podniesienia ich wynagrodzeń, ale jak to z takimi pomysłami bywa, upadł bo nie spodobał się opinii publicznej. Cóż, jak powiedział Prezes na konferencji, vox populi, vox dei. A chyba lepiej byłoby podnieść wynagrodzenia i nie uzupełniać ich nagrodami, które zawsze budzą kontrowersje. Jak nagrodę dostają wszyscy i to w podobnej wysokości to to już nie jest nagroda (która z definicji powinna być przyznawana za jakieś szczególne osiągnięcia w pracy) tylko składnik wynagrodzenia, sposób na brak podwyżek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
biton
0 # biton 2018-04-09 19:57
BIMBAJ USPOKUJ ŚIĘ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kama
-5 # kama 2018-04-06 21:56
xy ty jesteś tak prosty jak drut, który niczego w życiu się nie nauczył!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
DO WYBORCÓW
0 # DO WYBORCÓW 2018-04-06 15:28
JEŻELI CHCECIE ODDAC WŁADZĘ PO MACIE PRAWO, TYLKO PAMIĘTAJCIE CO POWIEDZIAŁ ROSTOWSKI? pieniędzy po prostu niema i nie będzie.Zlikwidu ją CBA bo dawni złodzieje muszą wrócić z urlopu i dalej kraść, zlikwidują IPN bo nie należy i nie warto sie tym zajmować. zlikwidują wszystkie 500+ i nie liczcie na nic więcej , mieszkania + przejmą albo oligarchowie albo rodzinki łaskawie przez wyborców wybrani, reprywatyzacja wróci ze zdwojoną siłą, a motłoch do roboty i przyglądać się jak sprzedajemy- oj nie!- oddajemy firmy, porty obcym państwom? Ciekawe czy wtedy wyjdziecie na ulicę i będziecie walić nogami w barierki chyba raczej nie bo po drugiej stronie już czekają porządkowi i aż im się ręce pocą do roboty nad wychowywaniem społeczeństwa. Wszystkiego dobrego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Lokator
+2 # Lokator 2018-04-06 20:25
"mieszkania + przejmą albo oligarchowie albo rodzinki łaskawie przez wyborców wybrani" - zejdź na ziemię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kobex
+2 # kobex 2018-04-06 17:40
mam tu link gdzie PO juz zaczeło kampanie wyborcza --------- www.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ole
+10 # ole 2018-04-06 17:49
czysta obłuda i hipokryzja w wykonaniu pis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Joł
+8 # Joł 2018-04-06 18:08
Dlaczego za pazerność rządu będą ukarani samorządowcy? Dlaczego nie np. nauczyciele albo lekarze? To byłaby taka sama bzdura ale wleźć z butami do samorządu to się spodoba wszystkim nierobom i zaeistnikom. Ten pomysł to demagogia w najpodlejszej postaci!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
elolol
+2 # elolol 2018-04-06 20:18
Starosta,burmis trz,wójt zarabiający po 10 tyś. na takim zadupiu jak Lubaczów uważasz to za coś normalnego ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
JŁ
+12 # 2018-04-06 21:44
Cytuję elolol:
Starosta,burmistrz,wójt zarabiający po 10 tyś. na takim zadupiu jak Lubaczów uważasz to za coś normalnego ?

Sami sobie nie przyznają. Za nienormalne ja uważam centralne sterowanie samorządami. To ciekawe jak chętnie ludzie ulegają czerwonej demagogii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kama
-10 # kama 2018-04-06 21:51
przyznają im to radni, czyli ludzie całkowicie nie związani z sytuacją na lubaczowszczyzn ie? czy głupki całkiem nie wiedzący o sprawach gospodarczych i ekonomicznych!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
JŁ
+15 # 2018-04-07 13:08
A kto tych radnych wybiera? Jakieś głupki czy tacy jak ty?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
elolol
-10 # elolol 2018-04-07 20:42
Ja głosowałem na człowieka który nie został wybrany na radnego i co mądralo .Tym samorządowcom w dooopach się poprzewracało .W takim powiecie lubaczowskim mieszka ok.60 tyś.ludzi jak myślisz ilu potrzeba tych samorządowych darmozjadów do obsługi tak małej liczby mieszkańców?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Janek
0 # Janek 2018-04-08 08:28
Twój "człowiek" przegrał, więc ci co wygrali to darmozjady tak? Typowa logika Kalego. Miałeś nadzieję coś skorzystać a tu doopa! :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
demos
-12 # demos 2018-04-07 20:56
Kto ich wybiera?.ci którzy łapią się wtedy na flaszeczkę wódeczki, czekoladę lub inne bzdury opowiadane przez radnych z racji wyborów!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kama
-8 # kama 2018-04-06 21:53
A jak sobie wyobrażasz,że włodarze z powiatu zarabiają jedne z największych poborów w najbiedniejszej częsci Polski?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
JŁ
+18 # 2018-04-06 22:02
Proletariusze łączcie się. Pora wpisać do konstytucji przewodnią rolę partii.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
JŁ
+15 # 2018-04-07 13:10
Racja! Żyd ukradł a Cygana powiesili. Taka to "sprawiedliwość "
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mem
+2 # Mem 2018-04-07 20:15
Słusznie piszesz ale troszkę przekręciłeś pradawne staropolskie powiedzenie, które brzmi: kowal zawinił Cygana powiesili :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ole
+5 # ole 2018-04-06 19:18
a ile nas podatników kosztuje prywatna ochrona prezesa?
1.5mil to jest dopiero "skromniej" prawda?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Art
0 # Art 2018-04-06 21:03
A czy niektóre portale internetowe tez dostają nagrody od pisu ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
taż to Ja
-13 # taż to Ja 2018-04-06 21:14
Caritas Polska łał czego sami nie przejedzą i najbliżsi ks. to oddadzą biednym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
fakt
+1 # fakt 2018-04-06 23:01
Piękny strzał w kolano przez PO , dopiero teraz wyjdzie jak ogromne pieniądze przytulali ludzie z PO, kto mieczem wojuje ten od miecza ginie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oko
+3 # oko 2018-04-06 23:15
Totalnym to przede wszystkim przeszkadza, że nie mogą się dorwać do kasy państwowej i znów ją drenować jak to robili całymi latami, bo przecież chyba jeszcze amnezji nie macie i pamiętacie jak rządzili i w jakie długi nas wpędzili. Tzw Nowoczesna też lepiej by nie rządziła bo przecież nie potrafiła nawet rozliczyć się ze swojej kampanii wyborczej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
-10 # Ama 2018-04-07 19:42
A jednak problem nie zniknie, do caritasu daje się dobrowolnie datki, a ministrowie zostali zmuszeni, wiec nie wiem czy to etyczne aby Caritas przyjmował pieniądze , partia rządząca w 2015 roku atakowała PO a teraz jest u nich dużo gorzej, a takiego nepotyzmu to nie było od 27 lat, ci wszystkich przegonili w grabieniu stanowisk i pieniędzy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Totalny
-4 # Totalny 2018-04-07 20:48
Jak dają to brać, jak biją to uciekać. Zamiast etyki jest religia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kaczyński
+1 # kaczyński 2018-04-07 22:34
i jak zwykle PISOWSKI PORTAL - PISOWSKIE ARTYKUŁY - PROPAGANDA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oko
-3 # oko 2018-04-07 22:34
Za poprzedniego rządu też były nagrody dla ministrów i wszystko było ok? Teraz to jest problem dla opozycji. Jeżeli dojdzie do obniżenia pensji posłów to ciekawe co wymyśli opozycja, żeby pensje jednak wróciły do poprzedniego stanu. Nie ważne co zrobi PiS. Wg opozycji i tak będzie to złe, demoralizujące itd. Dostali nagrody i chcą dać do Caritas to niech dają. Po co drążyć temat? A czy zwykły kowalski dostając nagrodę od firmy myśli żeby oddać ją do firmy? Przekazanie nagrody przez ministrów jest spowodowane tylko i wyłącznie nagonką. A fakt że skorzystają na tym najubożsi to chwała im za to
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Totalny
+1 # Totalny 2018-04-08 10:31
Za poprzedniego rządu były 3 (trzy) nagrody dla ministrów, w 2011r. dwie po 13.000 zł i jedna 12.000 zł w 2012r.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Janek
+1 # Janek 2018-04-08 13:31
Cytuję Totalny:
Za poprzedniego rządu były 3 (trzy) nagrody dla ministrów, w 2011r. dwie po 13.000 zł i jedna 12.000 zł w 2012r.

Hahaha dobre :)))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kitu
-1 # kitu 2018-04-08 15:47
No właśnie dobre i prawdziwe, a najlepsze w tym wszystkim,że podał to nieświadomie którys tam z wiceministrów w rzadzie Pis-u!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Totalny
+1 # Totalny 2018-04-08 15:54
Trudno w to uwierzyć wiedząc o nagrodach, które przyznała pani Szydło, ale to prawda. Tu jest odpowiedź na interpelację jednego z posłów PiS w sprawie nagród w poprzednim rządzie - sejm.gov.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
historia
+3 # historia 2018-04-08 21:30
źródło gazetaprawana , styczeń 2013r: Kopacz przyznała sobie właśnie 45 tys. zł nagrody Marszałek Sejmu otrzyma 45 tysięcy złotych nagrody, a wicemarszałkowi e po 40 tysięcy. Łączna suma nagród dla prezydium Izby wynosi prawie 250 tysięcy złotych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Art
-6 # Art 2018-04-08 21:37
Gdyby nie akcja z tym konwojem dalej by się nagradzali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
historia
+3 # historia 2018-04-08 21:37
Bogdan Borusewicz od 2006 do 2015 roku pobrał około 600 tys. zł nagród i ekwiwalentów za niewykorzystane urlopy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ZxRx
+3 # ZxRx 2018-04-08 22:22
Zwyczajnie dobre zagranie polityczne z tym Caritasem ;) (jaki to szlachetny czyn z ich strony) aczkolwiek miło jeżeli faktycznie Caritas dostanie te pieniądze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Antymos
+6 # Antymos 2018-04-08 23:26
„Przeciętny Polak ocenia sytuację nie na podstawie tego, co jest, tylko na podstawie tego, co widzi w telewizji. […]

W Polsce za pomocą telewizji można wykreować obraz, jaki się chce, bo społeczeństwo nie analizuje tego co tam widzi, tylko przyjmuje jako prawdziwe”. Jednak, dzięki Jackowi Kurskiemu, „telewizja zmieniła się na lepsze”.

To cytat z Prezesa,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Można manipulować?
+7 # Można manipulować? 2018-04-09 08:13
Dzisiaj podano w tv wyniki jakiegoś "sondażu". Przeważająca większość pytanych mówi "TAK" dla obniżenia pensji posłom, ministrom i samorządowcom. A dlaczego za winy jednych mają być ukarani inni. Co złego zrobiły samorządy żeby znowu w nich mieszać? Gdyby pytanie sondażowe brzmiało: czy jesteś za wsadzeniem do więzień bandytów, złodziei i samorządowców, to jak myślicie, jaki byłby wynik? To pytanie, które zadano w sondażu, to zwykła bezczelność obliczona na chytre żerowanie na ludzkich emocjach!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
ojojoj
0 # ojojoj 2018-04-09 09:03
A na koniec wszyscy ministrowie wystąpią o zwrot podatku od darowizny. Czyli z budżetu zostaną wypłacone ministrom kolejne pieniądze. 32%.
Tak to pani szydło dla przykładu po wpłaceniu pieniędzy do Caritasu dostanie od państwa nagrodę w wysokości 20 800zł. Tak , Kaczyński to prawdziwy strateg. Niby nagrody oddadzą ale i tak je dostaną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
cvkakksj
-1 # cvkakksj 2018-04-09 21:08
Kaczor- władca z zadu i organizator zlotów moherów... aaa i miesiączki tzn miesięcznice,,,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
oko
+1 # oko 2018-04-09 21:28
Po już przeszła himalaje hipokryzji z tym konwojem wstydu, wstyd, ogromny wstyd, nie macie programu tylko szczujecie na siebie ludzi , nie macie argumentu to obrażacie i wyzywacie. Kto jeszcze popiera tę partię Totalnej głupoty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi